Aktifbank İhtiyaç Kredisi 2019 Faiz Oranları - Hızlı Kredi Başvurusu- Kredi Hesapla - KOSGEB Kredisi – Kredi Bul
 • ALTIN (TL/GR)
  473,79
  % 0,46
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5575
  % 0,12
 • € EURO
  8,9826
  % 0,09
 • £ POUND
  9,7776
  % -0,35
 • ¥ YUAN
  1,1204
  % 0,34
 • YARIM ALTIN
  1.537,10
  % 0,60
 • BITCOIN
  82693,432
  % 0,32
 • BIST 100
  1.111,96
  % 0,12

Aktifbank İhtiyaç Kredisi 2019 Faiz Oranları

Aktifbank İhtiyaç Kredisi 2019 Faiz Oranları

Bankalardan kredi çekemeyenler veya acil olarak kredi ihtiyacı olanlar için farklı nakit para bulma yolları da bulunmaktadır. Bunlardan birisi de senetle kredi çekmektir. Tamamen yasal olarak alabileceğiniz bu kredi için faktoring ve finans şirketi devreye giriyor ve size senet karşılığında kredi sunabilmektedir. Aktifbank faiz oranları ile işletmelere ve şahıslara çok büyük olanaklar sağlamaktadır. Bu olanaklar neticesinde, evrak gerekmeksizin işletmelere kredi verebilmektedir. Uygun faiz oranları ile senetle kredi çekme işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Faktoring ve Finans Şirketi İle Kredi Çekmek

Çoğu insan kredi verme işlemlerinin yasal olarak sadece bankalar aracılığı ile yapıldığını düşünmektedir. Fakat bu yanlış bir düşüncedir. Kredi imkanı sunan bir çok finans kaynakları da bulunmaktadır. Faktöring ve  finans şirketleri kredi verme konusunda ise size kaynak sağlamaktadırlar. Bu şirketler arasında Aktifbank da bulunmaktadır.

Finans şirketleri en fazla 30.000 TL’ye kadar kredi çekme şansı bulunmaktadır. Düşük miktarda kredi kullandıracak bu şirketler, bankalardan çekeceğiniz kredilerin faiz oranlarından yüksek faiz uygularlar. Bununla birlikte aylık ödenek gücünün planlı şekilde taksitlere yanşayacak olması ilerde ortaya çıkacak finansal sorunların önüne geçmesi için oldukça önemlidir.

Faktoring şirketleri ile kredi adına anlaşma yapmak, bankalar ile yapılacak olan anlaşma ile benzerlikler gösterecektir.  Fakat bankalardan farklı bir durum olarak Faktoring şirketleri, sizlerden bulunan bankalar gibi belgeler istemez ve kredi notlarınıza bakmazlar. Faktoring şirketleri, özellikle şirketlere sağlanan krediler için önemli bir yerdir. Her yıl işletmelerin kullanmış olduğu veya kullanacak olduğu çekilecek kredilerin %20’si faktoring şirketleri ile elde edilmektedir. Bununla beraber Faktoring şirketleri, bir başka senetle kredi sunan şirketlere oranı ile daha fazla kredi imkanı kullandırabilmektedir. Her şehirde bulunan bu şirketler 100.000 TL’ye kadar kredi imkanları sağlamaktadırlar. Yasal ve legal olarak hareket bu şirketlere olan borcun ödenmemesi halinde ise tıpkı bankalar gibi yasal yollar sağlanarak borcun tahsilatı yapılır.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Senetle kredi alırken dikkat edilmesi gerekenleri söyleyecek olursak;

Senetle kredi çekmek için anlaştığınız Aktifbank ile imzalanacak olan sözleşmenin en detaylı ayrıntısına kadar dikkat edilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte  belgelerin üzerinde talep edilecek olan kredi miktarı vs. gibi yazılacak bilgilerin doğru olması çok önemlidir. Sözleşmede yazılacak olan taksit miktarı ve vade süreleri le ilgili bilgiler her iki şahısın da elinde bulunacak şekilde iki kopyadan oluşması gerekmektedir. Bu sayede yaşanabilecek bir problem sonucunda mahkemeye sunulabilecek bir belgeniz olacaktır. Elinizde belgeniz yok ise büyük ihtimal ile suçlu taraf siz olacaksınız. Senetle kredi kullanmanın son ödemesinin da yapılması ile birlikte yapılan ödemelerin  ve borcun bittiğini belgeleyen imzalı bir yazının olmasına çok önemlidir.

Senetle Kredi Mantıklı Mı?

Senetle kredi verme durumu her durumdan önce yasal  ve legal bir durum olarak göze çarpmaktadır. Fakat senet karşılığı kredi alınırken alınan kredinin geri ödemesi bankalardan çekilen borcun ödemesinde daha çok olacaktır. Bu sebeple senetle kredi çekmeden önce Aktifbank ile olan problemin çözülmesini bekleyebilirsiniz. Ama acil kredi ihtiyacınız var ise ve bankalardan anında kredi alma imkanınız bulunmuyor ise, belgeye gerek duymadan senet karşılığı kredi almak daha mantıklı bir durum olabilir.

Çoğu işletme, büyümek ve daha da genişletmek için bankalardan kredi çekme durumu olabilir. Fakat işletmelerin önceki kredi notunun düşük olması ve güncel durumunun banka tarafından yeterli bulunmaması işletmelerin kredi çekmesinde engel teşkil edecektir. Şu durumda var olan fırsatları değerlendirerek iş yerinizi daha da büyütmek için senetle kredi çekmek mantıklı bir hareket olacaktır.