Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangileridir? - Hızlı Kredi Başvurusu- Kredi Hesapla - KOSGEB Kredisi – Kredi Bul
 • ALTIN (TL/GR)
  473,79
  % 0,46
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5575
  % 0,12
 • € EURO
  8,9826
  % 0,09
 • £ POUND
  9,7776
  % -0,35
 • ¥ YUAN
  1,1204
  % 0,34
 • YARIM ALTIN
  1.537,10
  % 0,60
 • BITCOIN
  82693,104
  % 0,32
 • BIST 100
  1.111,96
  % 0,12

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Arabanın tamamı için kredi veren bankalar ne yazık ki yoktur. Pek çok kişi araba almak istediğinde krediye başvurur. Araba fiyatlarında yaşanan artışlar kredisiz araç alabilmeyi de imkansız hale getiriyor. Bunun farkında olan birçok banka da araç satın almak isteyen kişilere araba kredisi veriyor. Fakat bankalar arabanın ederinin yüzde 70’ine kadar kredi sağlıyor. Yasalar gereği bundan daha fazlasının taşıt kredisi ile verilebilmesi mümkün değildir. Fakat başvurulacak farklı yöntemler ile aracın tamamı kredi ile alınabilir.

Arabanın Tamamı İçin Kredi Çekebilmenin Yolları Nelerdir?

Arabanın tamamına kredi almanın yollarından bir tanesi galerilerdir. Bazı araba galerileri müşterileri için kredi sağlayabiliyor. Bu kredi de araba ücretinin tamamını karşılayabiliyor. Fakat şayet bu yöntem kullanılacaksa galerinin çok iyi bir şekilde araştırılması gerekiyor. Böyle bir yöntem ile dolandırılabilme ihtimali oldukça yüksektir. Bu yüzden de güvenilmeyen bir galeriden bu yöntem ile araç alınmamalıdır. Başvurulabilecek bir diğer yöntem ise taşıt kredisinin yanı sıra ihtiyaç kredisinin de çekilmesidir. Bankaların pek çoğu taşıt kredisi veriyor. Bunun yanı sıra aynı bankaların ihtiyaç kredileri de oluyor. Bu iki krediyi de kullanarak aracın tamamı için kredi çekilmiş olur. Bu yöntemin avantajı da mevcuttur. Taşıt kredisi en uygun faiz oranı ile veren bankadan alınabilir ihtiyaç kredisi için daha uygun bir faiz oranına sahip banka varsa o banka tercih edilebilir.

Taşıt Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Taşıt kredisi almak için istenen belgelerden bir tanesi nüfus cüzdanıdır. Bunun yanı sıra gelir belgesi de yine taşıt kredisi alınabilmesi için bankaya sunulması gereklidir. Bu iki belge herhangi bir kredi başvurusu için kesin olarak talep edilir. Kredi çekmek isteyen kişilerin gelirlerine göre de verilecek olan kredinin miktarı belirlenir. Taşıt kredilerinde alınacak aracın ikinci el mi yoksa sıfır kilometre mi olduğuna göre istenen evraklar da değişir. Sıfır kilometre bir araç için proforma fatura gereklidir. İkinci el araçlar için ise genel olarak noter satış sözleşmesi ya da fatura talep edilir. Ayrıca neredeyse tüm bankalar satın alınacak olan aracın ipotek ettirilmesini de ister.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisine Nasıl Başvurulur?

Ziraat Bankası taşıt kredisine başvurmanın yolu bankanın en yakın şubesine gitmekten geçiyor. Şubede sıra beklemek istemeyen kişiler ise internet bankacılığı, ATM’ler, Ziraat Mobil ve çağrı merkezini de kullanabiliyor. Ziraat Bankası araç almak isteyen kişilerin rahat bir şekilde kredi alabilmesi için her kanaldan taşıt kredisi başvurusu yapabilmeye olanak veriyor. Ziraat Bankası’nın taşıt kredisinin üst limiti 200 bin TL’dir. Bu krediyi 0 km ya da 5 yaşına kadar olan araçlar için kullanabilirsiniz. Banka bu kredi için 48 aya kadar vade imkanı da tanıyor. Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranı ise 1,86’tır. Fakat bu faiz oranı değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden güncel faiz oranı için bankanın internet sitesi ziyaret edilmelidir.

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

2. el taşıtlar için Vakıfbank kredisine kolay bir şekilde başvurulabilir. İkinci el araç alacak kişiler Vakıfbank’ın 60 aya kadar vade seçeneği bulunan taşıt kredisini alabilir. Vakıfbank, kasko değeri 120 bin TL’nin üstünde olan otomobillerin 120 bin TL’ye kadar olan kısmının %70’ine geri kalan kısmının ise %50’ine kadar olan kısmına kredi veriyor. Vakıfbank’ın araba kredisi faiz oranları ise vade seçeneğine göre değişebiliyor.

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Akbank taşıt kredisi için faiz oranı vade sayısına göre değişiyor. Vadelerin faiz oranlarını öğrenmek isteyen kişiler de Akbank’ın internet sitesine bakabilir. Akbank hem sıfır hem de ikinci el araçlar için kredi kullandırımı sağlayabiliyor. Bu krediden yararlanmak isteyen kişilerin de 18 yaşından büyük olması ve gelir belgesine sahip olması gerekiyor. Akbank taşıt kredisinin aylık ödemeleri belirlenirken kredi taksitinin hane halkının aylık gelirinin yarısını geçmemesine dikkat edilir. Ayrıca satın alınan aracın bankaya ipotek gösterilmesi de şarttır.

Taşıt Kredisi Alabilmek İçin İNG Bank

İNG Bank taşıt kredisi 8 yaşına kadar olan araçlara veriliyor. Ayrıca bu krediyi alabilmek için ferdi kaza ve hayat sigortası yaptırılması zorunlu da değildir. Diğer bankaların taşıt kredilerinde olduğu gibi İNG Bank’ın da kredisini alabilmek için satın alınan aracın rehin gösterilmesi gereklidir. Kredi taksitleri bitince aracın rehin durumu da ortadan kalkacaktır. İNG Bank taşıt kredisi için 60 ay vade imkanı da tanıyor. Bu krediye başvurabilmek için de banka şubesine gidilmesi gerekiyor.

İş Bankası’nın Taşıt Kredisi Ayrıcalıkları

İş Bankası taşıt kredisinin sağladığı fırsatlardan bir tanesi oturduğunuz yerden hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapabilmenizdir. İş Bankası taşıt kredisine başvurmak için şubeye kadar gitmeye gerek yok. İnternet ve telefon şubelerinden de İş Bankası taşıt kredisi başvurusu yapılabilir. İş Bankası’nın kredisi binek otomobillerin yanı sıra hafif ticari araçları da kapsıyor. Bu kredi için de herhangi bir kefile ihtiyaç yok. Satın alınacak olan aracın rehin gösterilmesi İş Bankası taşıt kredisi alabilmek için yeterlidir.

Denizbank’tan Nasıl Taşıt Kredisi Alınır?

Denizbank taşıt kredisi almak için en yakın Denizbank şubesine başvurulabilir. 48 aya kadar vade imkanı tanıyan Denizbank, farklı ödeme seçeneklerini de müşterilerine sunuyor. Bu ödeme seçenekleri sabit faizli, eşit ya da esnek taksitli ödeme planlarıdır. Size en uygun ödeme planı hangisi ise onu seçebilmeniz mümkün. Denizbank’ın taşıt kredisi başvurusu 1 gün gibi kısa bir süre içerisinde cevaplanıyor. Ayrıca banka üç ay taksit erteleme fırsatını da tanıyor. Denizbank’ın taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1,99’dur. Kredi hesaplamak isteyen kişiler de Denizbank’ın internet sitesinden taşıt kredisi sayfasını açabilir ve burada bulunan hesaplama araçları linkini tıklayabilir.

QNB Finansbank Taşıt Kredisi

QNB Finansbank’ın araba için kredisi 48 aya kadar vade seçeneği sunuyor. Banka 8 yaşına kadar olan araçlar için kredi veriyor. Fakat 5 yaşına kadar olan araçlar için 48 ay vade yapılabilirken 6 ile 8 yaş arasındaki araçlar için ise araç yaşı ve vade miktarı toplamının 10 yılı aşmaması beklenir. QNB Finansbank’ta 2. El araçlar için kredi almak isteyen kişilerin arabalarının faturaları yerine kasko değerleri banka tarafından dikkate alınıyor. QNB Finansbank taşıt kredisi faiz oranları ise diğer bankalardan biraz daha pahalıdır. QNB Finansbank taşıt kredisi için yüzde 2,57’lik bir faiz oranı uyguluyor.

Halk Bankası Uygun Faizli Taşıt Kredisi

Halkbank taşıt kredisi ile müşterilerine hayallerindeki aracı alabilme fırsatı sağlıyor. Halkbank taşıt kredisi almak isteyen kişilere 60 ay vade imkanı tanıyor. Taşıt kredisinde 0 km araç için % 2,01 faiz oranı belirlenmişken ikinci el araçlar için ise aylık faiz oranı 2,02’dir. Halkbank da yine diğer bankalardan biraz daha fazla faiz oranı uygulamaktadır. Fakat müşterilerine 2 ay taksit erteleme seçeneği sunmasından dolayı da araba kredisi almak isteyen kişilerin başvurduğu adreslerden bir tanesidir. Bu krediye başvurular da banka şubelerinden gerçekleştirilmektedir.