Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar Hangileridir? - Hızlı Kredi Başvurusu- Kredi Hesapla - KOSGEB Kredisi – Kredi Bul
 • ALTIN (TL/GR)
  473,79
  % 0,46
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5575
  % 0,12
 • € EURO
  8,9826
  % 0,09
 • £ POUND
  9,7776
  % -0,35
 • ¥ YUAN
  1,1204
  % 0,34
 • YARIM ALTIN
  1.537,10
  % 0,60
 • BITCOIN
  82687,728
  % 0,19
 • BIST 100
  1.111,96
  % 0,12

Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Otomobil ipotekli kredi veren bankalar sayesinde kredi notunuz düşük bile olsa anlık nakit ihtiyaçlarınızı rahatça karşılayabileceksiniz. Yeni araç alımlarında teminat olarak eski araç gösterilmesi şeklinde de kullanılan ipotekli kredi ile teminat gösterilen aracın kaskosunda yazan değerinin %50’sine kadar kredi alabilirsiniz. Araç dışında ev, arsa ve iş yeri gibi gayrimenkulleri de ipotek olarak kabul eden bankalar;

 • Vakıfbank
 • Denizbank
 • Ziraat Bankası
 • Burgan Bank
 • Koç Finans
 • TEB
 • Şekerbank
 • Akbank

Araç İpotekli Kredi İçin İstenen Belgeler Neler?

Araç ipotekli kredi çekebilmek için bankalar tarafından istenen belgeler ufak farklılıklar gösterseler de genel çerçeveden bakıldığında şu belgeler talep edilmektedir;

 • T.C. kimliği, sürücü belgesi ya da pasaportun aslı ve fotokopisi
 • Gerekli durumlarda adres onayı için istenen elektrik, su, telefon, doğalgaz ya da internet faturası veya bunların yerine ikametgâh belgesi (e-devletten alınabilir)
 • Aracın ruhsat fotokopisi
 • Gelir durumunu bildiren belge. (Ücretliler ve memurlar için maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri için vergi levhaları, emekliler için ise hesap cüzdanları)

Araç Bedeli Nasıl Belirlenir?

Bankalardan kredi çekebilmek amacıyla teminat gösterilen araçların değerlerinin belirlenmesinde Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) tarafından belirlenen kasko değeri referans alınmaktadır. Yani aracınızın değer ölçümü yapılırken ekstra bir ekspertiz raporuna ihtiyaç duyulmamaktadır. Ayrıca çoğu banka teminat olarak gösterebildiğiniz miktar üzerinden size verebileceği üst limiti belirlemektedir. Sunulan oranlar bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte genel olarak çekebileceğiniz miktarın üst limiti araç değerinin %50’si olarak belirlenmekte. Ayrıca aracın tamamına kredi veren bankalarda bulunmaktadır.

taşıt kredisi

Araç Kredisi Veren Bankalar

Vakıfbank Araç Teminatlı Kredi

Aracınızın rehin göstererek taksitli ihtiyaç kredisi sunan Vakıfbank bu alanda tekdir. Yüksek miktarda ki nakit ihtiyaçlarınızı 48 aya varan vade seçenekleri ile kolay bir şekilde ödeme fırsatı sunan Vakıfbank ayrıca ödemenizi daha da rahatlatmak adına taksit aralıklarını sizin belirlemenize imkan sunmakta. Üst limiti 50.000 TL olan araç ipotek kredisi üzerinden alabileceğiniz kredi miktarı teminat olarak göstermiş olduğunuz aracın kasko tarafından belirlenen değerinin %50’sinden fazla olamaz. Rehin döneminde teminat olarak gösterilen aracın kaskosu banka tarafından yapılmakla birlikte krediyi kullanan kişinin hayat sigortası yapması zorunludur. %2,09 gibi cazip faiz oranı sunan Vakıfbank araç ipotekli krediye başvurular yalnızca şubeler üzerinden yapılmaktadır.

Vakıfbank sadece araç teminatı değil aynı zamanda konut, işyeri ve arsa gibi gayrimenkullerin ipoteği karşılığında da yüksek miktarlı kredi fırsatı sunmaktadır. Şu an için araç teminatı ile kredi veren tek banka özelliği taşıyan Vakıfbank sunduğu cazip faiz oranıyla birlikte çekinmeden tercih edebileceğiniz bankalar arasında yer almaktadır.

Denizbank İpotekli Kredi

“Evin mi var kredin var” sloganı ile ipotekli kredi imkanı sunan Denizbank vade fark etmeksizin %2,74 faiz oranı ile 50.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınıza çözüm sunmakta. Teminat olarak gösterdiğiniz konutun ekspertiz tarafından belirlenen değerinin %80’ını kredi olarak talep edebilirsiniz. Denizbank ipotekli kredi başvurusunu en yakın Denizbank şubesine giderek yapabilirsiniz.

Eğer kredi notunuz yüksekse herhangi bir ipotek göstermeden 55.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı %2,74 faiz oranı ve 60 aya varan vade seçenekleri ile Denizbank ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi

Ziraat Bankası yüksek tutarı acil nakit ihtiyaçlarınıza %1,9 gibi düşük faiz oranı ile cevap vermekte. Konut, iş yeri ya da arsa teminatı karşılığı sunulan bu kredinin üst limiti ise 100.000 TL. Ancak teminat olarak göstermiş olduğunuz arsaların ekspertiz tarafından belirlenen değerinin %50’si, konutların ekspertiz tarafından belirlenen değerinin %80’ı, iş yerlerinin ise ekspertiz tarafından belirlenen değerinin %75’i kadar kredi desteği alabilirsiniz. Kolay ödeyebilmeniz amacıyla 60 ay gibi uzun bir vade seçeneği de sunulan bu krediye başvurular sadece Ziraat Bank Şubeleri üzerinden yapılmaktadır.

Burgan Bank Teminatlı Kredi

1977 yılında Kuveyt merkezli kurulan Burgan Bank 2012 yılından beridir ülkemizde hizmet vermekte. Adı şu ana kadar fazla duyulmasa da önümüzde ki günlerde kendinden sıklıkla bahsettirecek Burgan Bank 1.000.000 TL üst limitli teminatlı ihtiyaç kredisini sizlere sunmakta. 4 adımda evin kredindir diyen Burgan Bank’tan kredi alabilmek için şu adımlar izlenmeli;

 • İnternet sitesi üzerinde yer alan başvuru formunu doldurmak
 • Ekspertiz raporu hazırlanması
 • Gerekli belgelerin hazırlanması
 • Tapu dairesinde ipotek işlemlerinin gerçekleştirilip paranın yatırılması

Burgan Bank üzerinden teminat olarak gösterdiğiniz gayrimenkullerin %50’si kadar miktar kredi olarak çekilebilmektedir.

Koç Finans İpotekli İhtiyaç Kredisi

Koç grubu güvencesiyle acil nakit ihtiyaçlarınızı evinizi teminat göstererek karşılayabilirsiniz. Herhangi bir kefil şartı aranmaksızın teminat olarak gösterdiğiniz evin ekspertiz tarafından belirlenen değerinin %75’ine kadar kredi imkanı sizlerle. 36 aya kadar vade seçenekleri sunan bu krediye şubeye gitmeye gerek kalmadan online bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetleri üzerinden de başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Kredi için kimlik belgesi ve adres bilginizin doğruluğu için ikametgah yada son 3 aya ait fatura talep edilmektedir.

TEB İpotekli Kredi Hizmetleri

TEB bireysel finansman kredisi ile düğün harcamaları, evde dekorasyonu, tadilat, arsa alımları gibi çeşitli alanlarda yapacak olduğunuz harcamalara kredi imkanı sunmakta. Evinizi teminat olarak göstererek alabileceğiniz bu kredi rahat bir şekilde ödeyebilmeniz için 60 aya varan vade seçenekleri ile hizmetinizde. Teminat olarak göstermiş olduğunuz gayrimenkulün ekspertiz raporu ile belirlenen değerinin %60’ına kadar kredi fırsatı TEB’de. Faiz oranı vade değişikliğinden etkilenememekle beraber bu kredi için belirlenen faiz oranı %2,85’tir. Sizde en yakın TEB şubesine giderek bireysel finansman kredisi ile ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz.

Şekerbank İpotekli Kredi

Tüm bireysel ihtiyaçlarınız için Şekerbank bireysel finansman kredisi sizlerle. 10.000 TL ve üzeri anlık nakit ihtiyaçlarınızı konutunuzu teminat göstererek karşılayabilirsiniz. Alabileceğiniz kredi miktarı teminata alınan konutun ekspertiz raporunda belirtilen değerinin %50’sinden fazla olamamaktadır. Üst limit olarak 100.000 TL belirlenen bu kredi de 60 aya kadar varan vade seçenekleri ödemenizi kolaylaştıracak. Faiz oranları seçeceğiniz vadeye göre değişmekle birlikte şöyledir;

 • 36 aya kadar olan vade seçeneklerinde faiz %2,20’dir
 • 37 ay ile 48 ay vade seçeneklerinde faiz oranı %2,22’dir.
 • Son olarak 49 aydan 60 aya olan vadelerde faiz %2,33 olarak belirlenmiştir.

Şekerbank bireysel finansman kredisi için belirlenen ekspertiz tutarı 1.000 TL olup ipotek tesisi için gerekli olan ücret 162,25 TL’dir.

Akbank Teminatlı Kredi Hizmetli

100.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi tam size göre. Kendinize ya da bir yakınınıza ait bir gayrimenkulü teminat olarak göstererek 60 ay vade seçenekli bu krediden faydalanabilirsiniz. Alabileceğiniz kredi miktarı teminat gösterilen evin %50’si kadar olup faiz onları vadeye bağlı olarak değişmektedir. 12 ay vadede belirtilen faiz oranı %2,41, 24 ayda belirtilen faiz oranı %2,39, 36 ayda vadede istenen faiz oranı %2,35, 48 ay vadede belirtilen faiz oranı %2,29 ve son olarak 60 ayda belirtilen faiz oranı %2,25’tir. Bu kredi kapsamında 980 TL ekspertiz ücreti, 290 TL yıllık konut sigortası, ortalama 145 TL DASK ve kredi hayat sigortası masraf olarak karşınıza çıkacaktır. Akbank ipotekli kredisi başvurusunu online olarak site üzerinden ya da Akbank şubeleri üzerinden yapılmaktadır.

Ev İpotekli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?