Sigorta konusunda bankalar günümüzde her zamankinden daha hassas davranmaktadır. Zaman kazanmak için yapılan ödemelerin geri dönüş sıkıntısı yaşaması bankalar için problemler oluşturmaktadır. Ancak 2 aylık bir sigorta girişi bazı bankalar için yeterli olmaktadır.

3 aylık sigortalılara kredi veren bankalar hakkında bir çok kişi araştırma yapmaktadır. Çünkü çekilmek istenen miktarlar küçükte olsa finansal kuruluşlar oldukça dikkatli hareket etmektedir. Hiçbir banka kuruluşu faiziyle birlikte geri alamayacağı parayı müşterilere vermek istemez. Şu an için ülkemizde 2 milyonu aşkın banka borçlusu bulunmaktadır. Bu sayı her geçen gün artmaktadır. Devamlı olarak artan bu rakam, kredi notu gibi kavramların hayatımıza girmesine neden oldu. Yapılması planlanan her ödeme ve kredi kartı verme gibi eylemler bu bilgilere dayatıldı.

Normalde standart bir sigorta primine sahip olan kimselerin düşük notla hareket etmekte problemler yaşamaktadır. Fakat sunulan kredi hizmetleri birkaç banka için daha makul durumda. Bununla beraber belli bir miktar nakit para desteği sağlanmaktadır.  3 ay sigorta zorunluluğu yine bankaların kendini güvence altına almasından kaynaklanmaktadır. Yapılacak olan çalışmalar sosyal güvenceli insanları kapsamakta ve devamlı olarak kullanılan sistemlerin geliştirilmesi işleri biraz daha zora sokmakta.

3 Aylık Sigortası Olanlara Hangi Bankalar Kredi Vermektedir?

3 aylık sigorta girişi olanlara kredi desteği sağlayan bankaların istediği koşulları yerine getirerek işlemlerinizi halledebilirsiniz. 6 aylık sigorta girişine kredi olanağı sağlanması daha kolay olacaktır. Sürekli artan talep ve gelişmelerin neticesinde bankalar tutumlarını değiştirmeye başladılar. Günlük yaşantının pahalılaşması nakit ihtiyacı doğuyor. Nakit ihtiyacının doğmasıyla insanlar bankalara yöneliyor ve altından kalkamayacağı harcamalar yapabiliyor. Bu sebeple bankalarda ince eleyip sık dokuyor.

Aralıksız olarak 10 bin liradan başlayan kredi sağlamaya çalışanlar her fırsatı değerlendirmek istiyor. Yapılacak olan düzenlemeler ve finans kuruluşlarının işleri zorlaştırması dikkatlerden kaçmıyor. 5 sene önceye kadar sosyal güvencesi olan herkes rahatlıkla kredi kullanabiliyordu. Ancak zaman ilerledikçe geri ödeme problemi yaşayan birçok banka koşulları ağırlaştırdı. Bilinenin aksine artık kredi notu gibi değerlerin konuya dahil edilmesi kredi kullanacakların işini zorlaştırdı.

Kısa süreli sigortası olanların kredi çekebileceği bankalar;

Ziraat Bankası sunmakta olduğu kredi desteklerini sigortalı olan birçok kişiye kolaylıkla verebiliyor. Kredi notunuzun yüksek olmasının avantajlarını yaşayabilirsiniz. Ziraat Bankası İhtiyaç Kredileri 2019 Faiz Oranlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Denizbank bazen kredilerinde yüksek faiz uygulayabiliyor. Bu konuda eleştiri alsa da uygun görenler için yine de tercih edilebilir.

ING Bank birçok konuda diğer bankalara göre daha rahat işlem yapıyor. Düzenlemeler aralıksız olarak artmakta ve bununla beraber gelişim sürekli olarak devam ediyor. ING Bank Kredi Çeşitlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Kredi Notu Yüksek Olanlara Sigorta Gerekiyor mu?

Sigortasız olup kredi notu yüksek olanlara kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ancak bazı bankalar sigorta ve gelir durumuna göre de hareket edebilir. Tüm bunlar bir araya geldiğinde kredi notunu eklemek gerekir. Hepsi bir bütün olarak değerlendirilmektedir. Yapılacak olan her işlem artık bu tarz gerekçelere dayatılmaktadır. Son derece sıkı tutulan projeler bir o kadar gerekçelere dayatılarak devam ediyor. Diğer taraftan gelir belgesi kesinlikle gerekiyor. Eksik olan her adım işleri biraz daha zora sokacaktır.Bu konuyla ilgili Kredi Notu Neden Düşer Nasıl Arttırılır başlıklı makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

Eğer sigortanız yok ise Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar 2019 başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.