Kart ücreti almayan bankalar, yeni yasal düzenlemeler nedeniyle masrafsız hizmetler sunmaya başlamıştır. Yasal bir dayanağı olmayan aidat, dosya masrafı gibi ücretler, müşterilerin şikayetleri ve devlet tarafından yapılan uyarılar ile daha az talep edilmeye başladı. Günümüzde hala müşterilerinden bu ücretleri talep eden bankalar bulunmaktadır. Kredi kartları aktif bir şekilde kullanıldığı için herhangi bir kişinin tek bir kredi kartı bulunmamaktadır. Herkes birden fazla kredi kartını kullanmaktadır. Kullanılan kredi kartı sayısı arttıkça yıllık olarak ödenmesi gereken aidat toplamı da artmaktadır. Kart borçlarına ek olarak bu masrafları ödemek istemeyenler, yıllık kart ücreti ücreti almayan bankalar 2019 listesinde yer alan herhangi bir bankanın müşterisi olmayı tercih edebilir.

Akbank Axess Free Kredi Kartı

Akbank’ın Acess kredi kartları en çok kullanılan kredi kartları arasındadır. Karta özel ayrıcalıkların da bulunması nedeniyle pek çok insan Axess kartlar için başvuruda bulunmaktadır. Axess Free kredi kartının en önemli özelliği, masrafsız olmasıdır. Akbank aidatsız kredi kartı için herhangi bir yılık masraf talep etmemektedir. Axess kredi kartlarına özel tüm kampanyalarda kullanılabilir. Yapılan alışverişlerden chip para kazanmak ve kazanılan chip paraları biriktirmek mümkündür. Kredi kartı harcamalarını kontrol etmek isteyenler, banka tarafından sunulan Free Bütçem servisini kullanabilir. Kredi kartı başvurusu için banka şubelerine gitmek istemeyenler, 5990’a “Free” yazarak SMS gönderebilirler. İnternet bankacılığı kullanılarak da başvuru yapılabilmektedir.

İş Bankası Maximum Kredi Kartı

Kart aidatı almayan bankalar arasında İş Bankası da bulunmaktadır. İş Bankası’nın Maximum kredi kartları hemen hemen her alışveriş mağazasında ya da alışveriş sitesine geçerliliği bulunan bir karttır. Maximum aidatsız karta özel taksit avantajları ile daha kolay ödeme yapılabilir. Maximum kredi kartlarının bir diğer avantajı özelliği ise aidatsız olmalarıdır. Pek çok kredi kartı kullanıcısının şikayetçi olduğu aidat masrafı alınmamaktadır. Maximum karta özel kampanyalardan yararlanılabilir ve yapılan alışverişlerde Maxi puan biriktirilebilir. Maximum kredi kartı sahibi olmak isteyenler, internet bankacılığını kullanarak hızlı bir şekilde başvuru yapabilir.

Garanti Bankası Bonus Flexi Kredi Kartı

Garanti Bankası, Bonus kredi kartları ile en çok tercih edilen bankalar arasındadır. Bonus Flexi kredi kartı, yılık masrafı olmayan bir kredi kartıdır. Kart kullanımı için ekstra bir masraf ödenmesine gerek kalmamaktadır. Kart ile yapılan tüm alışverişlerden bol miktarda bonus kazanmak mümkündür. Taksit erteleme ve Bonus karta özel taksit avantajları ile de tercih edilen bir kredi kartıdır. Garanti Bankası’nın en avantajlı kredi kartlarından birine sahip olmak isteyenler, Bonus Flexi’ye başvuru yapabilirler. İnternet üzerinden kart başvurusu yapılabilmektedir.

ING Bank Pegasus Plus Kredi Kartı

ING Bank ve Pegasus, anlaşmalı olarak pek çok kampanya ve ürün ortaya çıkarmaktadır. Kullandıkları kredi kartları için yıllık masraf ödemek istemeyenler, ING Bank Pegasus Plus kartını tercih edebilir.  Özellikle de sık sık uçakla seyahat eden ve bilet ödemelerini kredi kartı ile gerçekleştirenlerin sahip olması gereken bir karttır. Alınan her Pegasus uçak bileti için, bilet fiyatının %2’si kadar uçuşpuanı kazanılır. Farklı havayolu şirketlerinden yapılan bilet alışverişlerinde ise %1 puan kazanılmaktadır. Başvuru için SMS ya da internet bankacılığı kullanılabilir. SMS ile başvuru yapacaklar PGS yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaralarını yazmalı ve 2205’e göndermelidir.

Yapı Kredi World Eko Kredi Kartı

Avantajlı kredi kartları arasında bulunan World kartlar, Yapı Kredi bankasının ürünleridir. Farklı özelliklere ve ihtiyaçlara göre düzenlenmiş World kart çeşitleri bulunmaktadır. World Eko kredi kartı ise aidatsız özelliği ile tanınmaktadır. Temassız kart özelliği ile alışverişlerde zaman kazanarak ödeme yapmak mümkündür. Alışverişlerden Worldpuan kazanma, nakit avans kullanma, taksit imkanları ile oldukça avantajlı bir karttır. Kart başvurusunda bulunmak isteyenler, birkaç dakikalarını ayırarak internetten başvuru yapabilirler.