Akbanks Axess kredi kartı kullanıcılarına kullandıkça çeşitli kampanyalar sunan, Chip-para kazandıran bir karttır. Axess kredi kartı özellikleri dikkate alındığında taksit isteme ve erteleme ekstra taksitlendirme, temassız ödeme olanağı, EFT ve Havale işlemleri yapabilme, periyodik limit artışı, fatura ödeme ve fatura talimatına Chip-para kazanımları gibi çok çeşitli yelpazeye sahip olduğu görülmektedir. Axess kredi kartı limit artırım talebi de dijital kanallar aracılığıyla hızlı bir şekilde yapılabilir.

Akbank Axess Kredi Kartı Limit Artışı

Axess kredi kartı limitini artırmak isteyen kart müşterileri Akbank Direkt İnternet veya Mobil üzerinden başvuruda bulunabilirler. Akbank Çağrı Merkezi telefon numarası (444 25 25)’i arayarak da müşteri temsilcilerinden limit artırım talebinde bulunulabilir. Akbank ATM ve Şubelerinden de limit artışı için başvurabileceğiniz gibi “LIMIT yazıp birer boşluk bıraktıktan sonra kartın son 4 hanesi, aylık net gelir ve talep edilen kart limit tutarı” 4566’ya SMS ile gönderilebilir.

Akbank Axess Kredi Kartı Düzenli Limit Artış Talebi

Kredi kartı limit artırma talebinde anlık başvurulabildiği gibi düzenli olarak 3, 6 veya 12 aylık periyotlarla düzenli artış talimatı verilebilir. Limit artırım talebi için 444 25 25 numaralı telefonu arayarak müşteri temsilcileriyle görüşebilir, Akbank Direkt İnternet üzerinden veya şubelerden başvuru yapılabilir.

Akbank Müşteri Limit Nedir?

Akbank’ta birden fazla kredi kartı sahibi olanlar, her kart için ayrı müşteri limitine sahip olmazlar. Tüm kartların limiti tek müşteri limitine göre ayarlanır. Buna örnek verecek olursak; 5000 TL müşteri limiti olması durumunda Axess Visa kart limiti 3500 TL ve Axess Mastercard kart limiti 5000 TL ise, Visa kart kullanılarak yapılan 3000 TL alışveriş sonrası Mastercard kredi kartıyla maksimum 2000 TL alışveriş yapılabilir. Kart limitleri toplamda 8000 TL olsa da her iki karttan toplamda müşteri limiti kadar harcama yapılabilir.

Akbank Müşteri Limiti ve Kart Limiti Nasıl Öğrenilebilir?

Kart limiti ve müşteri limitiyle ilgili bilgi kart basılıp müşteri adresine gönderilen zarfta ve hesap özetinde belirtilmektedir. Bunun yanı sıra Akbank müşterileri dilediği zaman limit bilgilerine Akbank Telefon Bankacılığı, Akbank Direkt İnternet ve Mobil üzerinden, ATM’lerden veya Şubelerden ulaşılabilir.

Akbank Müşteri Limiti Nasıl Artırılır?

Müşteri limiti kredi kartı limit artırım talebinin olumlu yanıtlanmasıyla birlikte artabilir. Bunun için limit artırım talebinde bulunmak gerekecektir. Ancak bilinmesi gereken müşteri limiti belgelenen gelirin ilk yıl 2 katı kadar 2. yıldan sonra ise 4 katı kadar artırılabilir. Ayrıca kredi kartı limit artırım talepleri, kredi kartı ekstre borcunun asgari tutarından düşük ödeme yapılması durumunda, ekstre borcunun tamamı ödenene kadar olumlu değerlendirilemeyecektir.

Axess Kartı Nakit Avans Limiti Nasıl Belirlenir?

Akbank Axess kredi kartıyla nakit avans kullanımı sırasında kullanılan limit kredi kartı limitidir. Bu nedenle nakit avans kullanımı yapılması durumunda kredi kartı limiti düşecektir. Kredi kartının toplam limiti üzerinden nakit avans çekimi yapılamamaktadır. Bunun için ayrılan limit kartın yalnızca belirli bir yüzdesini oluşturuyor.