Bankalar ile daha önce hiç çalışmamış olanlar veya daha önceden kullanmış olduğu krediyi ödemekte güçlük yaşayan insanlar sicili bozulduğu için yada kredi skoru düşük olduğu için şuan bankalar ile çalışamıyor olabilir. Hepimizin bildiği üzere kredi notu, kredi çekebilmemiz için en önemli faktörlerden birisi. Kredi skoru düşük olan insanlar da maalesef bankalar yerine farklı kuruluşların sağlamış olduğu kredi seçeneklerini arama yollarını girerek onlarla çalışmayı tercih ediyor. Daha öncelerde de olduğu gibi, 2019 banka dışında kredi veren yerler bulabilmek bu yazımızla oldukça kolay. Bu yazımız sayesinde de sizlere banka dışında kredi veren yerler hakkında bilgiler vererek en makul faiz oranlarıyla kredi almanızı sağlayacağız. Yazımızı sonuna kadar tamamen okuduğunuz takdirde bankaların haricinde kredi kullanabileceğiniz finans şirketlerine yani faktoring şirketlerine ulaşabilirsiniz.

Banka Dışında Kredi Veren Yerler 2019 Nereleridir?

Yeni hayata geçen yasal düzenleme ile birlikte bir çok finans şirketi belirli şartlar sağlandığı zaman size kendi belirlediği faiz oranları üzerinden kredi veriyor. Örnek verecek olursak Koç Finans şirketi Koç Holding tarafından kurulmuş bir finans şirketi olduğu hepimizin malumu. Bu şirket genel olarak bakıldığında Koç Holding‘in sahibi olduğu araç markalarını satın almak istediğimizde çalışanlar tarafından karşımıza çıkarılıyor. Koç Finans sayesinde devamlı olarak taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Bu tarz büyük holdinglerin kurmuş olduğu firmalar denetlemeye tabi yasal firmalar olduğundan bankalar kadar güvenilir olduğundan şüpheniz olmasın.

Bu tarz büyük holdingler bu paraları kredi adı altında kendi bünyelerinden sizlere uygun faiz oranlarıyla sağlayabiliyor ve müşteri memnuniyetini en ön planda tutuyorlar. Senet karşılığında belirli faiz oranları ile bu tarz firmalardan kredi kullanarak bankalara gitmeden de işinizi bu gibi şirketlerde halledebilirsiniz. Ancak firma ne kadar büyük olursa olsun yada banka olmazsa olmasın diyelim bu tarz firmalar bile olsa kimse size sorgusuz-sualsiz gel sana kredi vereyim demeyecektir. Belirli belgelere ulaşmadan ve istediği şartları taşımayan insanlara Kredi ödemesi yapmayacağı için sizlerden ek bilgi ve belge talebinde bulunabilir. Bu belgeler firmadan firmaya değişiklik gösterebileceği gibi bazı firmalar istemeyebilir.

Başka Hangi Firmalar Senetle Kredi Veriyor?

Bu tarz büyük kuruluşların yanı sıra küçük işletmelerden de para talebinde bulunarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Örneğin günümüzde bazı galericilerkuyumcular senet karşılığında sizlere borç para vererek bu parayı belirlemiş oldukları faiz oranları çerçevesinde sizlere sunarak hem ihtiyaçlarınızı karşılamış oluyor hemde ticaretini yapmış oluyorlar. Ancak bu durumun güvenilirliği ve yasallığını tartışacak olursak uzun süre konuşmamız gerekebilir. Her ne kadar çıkmaz bir durumda olsanız da borcu borçla kapatmamaya özen gösterin. Öncelikle başvuracağınız yöntemler tamamen yasal ve güvenilir yöntemler olmalıdır ki ileride başınızı daha fazla ağrımasın. Bu tarz kişi ve kişilerden alacağınız para sonrasında başınızın belaya girmesi gibi bir durum da söz konusu olabileceğinden iyi düşünmekte yarar var. Karşınızda büyük bir firma, kurumsal bir işletme olmadığı için muhatabınız direkt olarak kişiler olacaktır. Ayrıca bu yapacağınız işlem kesinlikle ve kesinlikle yasal olmayacaktır!