Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenler, bankaların konut kredisi faiz oranlarını incelemeli ve böylece en uygun oranı fırsatlarından haberdar olmalıdır. Her bankanın genel koşulları aynı olsa da faiz oranları yapılan kampanyalarla oldukça fırsatlı oranlara sahip olabiliyor. Makalemizde güncel 2019 konut kredisi faiz oranları sunan bankaların bilgilerini bulabilirsiniz.

Tüm bankalar arasında yapılan incelemelere bakıldığında, konut kredisinde en uygun faiz oranlarına sahip bankanın Ziraat Bankası ve Vakıfbank olduğu görülecektir. En uzun vade seçeneği ise Garanti Bankası tarafından sağlanmaktadır. İşte, bankaların konut kredisi faiz oranları:

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Şubeler, web sitesi, Ziraat mobil veya internet şubesi, ATM ve çağrı merkezi üzerinden Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu yapılabiliyor. 120 ay vade seçenekleri bulunan krediyi kullanırken; hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yaptırma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları %1,28’den başlar ve en uygun orana sahip bankalardan biridir. Konutun ekspertiz tarafından incelemesi yapılıp, uygun bulunması halinde, konut değerinin %80’ine kadar kredi çekebilirsiniz.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Sarı Panjur konut kredisi kampanyası ile Vakıfbank iki farklı kredi hizmeti vermektedir. Bunlardan ilki Vakıfbank’ın satışa koyduğu konutlara talip olmanızı kapsar. Buna göre satışta bulunan konut, arsa veya iş yerinden seçim yapılması halinde %0,98 Vakıfbank konut kredisi faiz oranından yararlanırsınız. Ayrıca konut değerinin %20’si kadar indirimler de yapılmaktadır. Satıştaki gayrimenkulleri Vakıfbank web sitesi üzerinden görüntüleyebilir, teklif verebilirsiniz. Vade seçenekleri ise maksimum 120 aydır.

Bahara Özel Sarı Panjur konut kredisi kampanyasında ise Vakıfbank konut kredisi faizleri %1,28’den başlar ve 120 ay vade ile sınırlıdır. Kişiler eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ve azalan taksitli gibi ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirler. Yeni konut alımı yapmak isteyenlere tanımlanan bu kampanyaya başvuru yapmak da oldukça kolaydır. Vakıfbank çağrı merkezi numarasını (444 0 724) arayarak sırasıyla 5, 2 ve 1’i tuşlayarak müşteri temsilcisine hızlı bağlanabilirsiniz.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Uzun vade seçeneklerinden yararlanmak isterseniz Garanti Bankası oldukça avantajlı hizmet sunmaktadır. Öncelikle Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları müşteri profiline göre değişmektedir. 240 ay vade seçeneği sunar ve kişiye özel ödeme plan hazırlar. Başvuru yapmak ve detaylı bilgi almak için 444 3846 Garanti Mortgage uzmanlarıyla görüşebilirsiniz. Ayrıca Garanti web sitesi üzerinden veya şubelerden de başvurular alınmaktadır.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank’tan 120 ay vadeli konut kredisi kullanmak için en yakın şubesine uğramanız gerekiyor. Akbank konut kredisi faizleri %1,57’den başlamaktadır. 980 TL ise ekspertiz ücreti ve 126,26 TL taşınmaz rehin ücreti masrafları bulunmaktadır.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Eşit taksitli veya ara ödemeli seçenekleri bulunan Vakıfbank konut kredisi faiz oranları %1,65’ten başlar, 120 ay vade seçeneği sunar. Başvurunuzu web sitesi üzerinden randevu formunu doldurarak veya en yakın şubeye giderek yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

QNB Finansbank konut kredisini 180 ay vade seçeneğiyle ve sabit faiz oranıyla sunmaktadır. Konutun %80’ine kadar limit alınabilir. QNB Finansbank konut kredisi faizleri %2,06 olup, başvurular şubelerden alınmaktadır.