Kadınların en büyük tutkularından birisi olan alışveriş, bankaların verdikleri kredi kartlarıyla birlikte daha cezbedici hale geliyor. Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar, yeni müşteriler kazanmak için vermiş oldukları kredi kartlarıyla birçok özellik sunarak, müşteri sayısını artırmak için büyük çaba sarf etmektedirler.

Taksitli alışveriş yapabilme imkânının yanı sıra nakit avans özelliğiyle de dikkat çeken kredi kartları, hanımların alışveriş için gereksinim duydukları birçok avantajı barındırmaktadır. Bu yazımızda, ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar ve bu kartların genel özellikleri hakkında detaylara yer verdik.

kadınlara kredi kartı veren bankalar

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar

TEB She Card

TEB tarafından kadınlara özel özellikleri bulunan TEB She Card, özellikle giyim ve kozmetik harcamalarında verdiği %5 oranındaki Bonus puan ile dikkat çekiyor. Kart sahiplerinin yapacağı 100 TL ve üzerindeki her alışveriş için alışveriş tutarının %5’i kadar verilen puanlar, bankanın anlaşmalı olduğu işyerlerinde yapılacak alışverişlerde kullanılıyor.

Aylık maksimum 200 TL’ye kadar Bonus puan kazanmanıza imkan tanıyan TEB She Card, normal TEB kredi kartları özelliklerini taşımakla birlikte, sağlık harcamalarında fazladan 3 taksit özelliğiyle öne çıkıyor. +3 taksit yapılması durumunda fazladan verilen bu 3 taksit için herhangi bir komisyon almayan banka, diğer alışverişlerdeyse normal taksitlendirme yapmanıza imkan tanıyor. Kartınızla biriktireceğiniz para puanları, aynı zamanda TEB seyahat hattı üzerinden tüm seyahatlerde de kullanmanız mümkündür.

Şekerbank

Şekerbank’ta, sigortasız ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır.

Kredi kartının en önemli özelliğiyse, aylık yapılacak harcamanın tüketici tarafından sınırlandırılabilir olmasıdır. Bu sayede ay sonunda gelecek kredi kartı borcu için, daha hazırlıklı olmanız mümkündür. Şekerbank tarafından verilen kredi kartının diğer özelliğiyse, altın hesabı yatırımlarınıza kredi kartınızla yatırım yapma imkanı sunulmasıdır.

Ev hanımları için farklı özelliklerle sunulan Şekerbank Bütçem Benim Bonus Kart, ev hanımlarına özel özelliklerin tanımlanmasının dışında normal kredi kartında bulunan tüm özelliklere sahip bir kredi kartıdır. 8 TL kart yenileme ücreti bulunan ve kredi kartının geçerli olduğu her yerde kullanılan Bonus kart, internet üzerinden yapılacak alışverişler için de kullanılmaktadır.

Kartınızdan nakit avans çekmeniz durumundaysa, aylık %1.84 faiz oranı işletilmekte olup çektiğiniz nakit avansı taksitlendirme seçenekleri de bulunmaktadır. Şekerbank ev hanımlarına özel kredi kartı başvurusu yapmak için banka şubelerine gidebilir, internet bankacılığı üzerinden ya da bankanın çağrı merkezini arayabilirsiniz.

OdeaBank Ev Hanımlarına Bank’o Card

Farklı özellikleriyle ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasındaki Odeabank, kolay kredi kartı veren bankalardan birisidir. Ortalama bir kredi notuna sahip olanların kolaylıkla alabileceği kredi kartı, gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışı alışverişleriniz için taksit imkanı sunuyor.

Ayrıca kredi kartınızdan çekeceğiniz nakit paranın geri ödemesini taksitlendirerek, 9 aylık vade içerisinde ödemeniz mümkündür. OdeaBank Bank’o Card sadece ev hanımlarına özel olarak tanımlanmış bir kredi kartı olmasa da, ev hanımlarının başvurusu halinde farklı limitlerle verilen bir karttır. Bankanın vermiş olduğu çalışmayan ev hanımı kredi kart başvurusu, bankanın fiziki şubeleri üzerinden, internet ve mobil bankacılığın yanı sıra aynı zamanda SMS bankacılığı ile de yapılabilmektedir.

SMS ile başvuru yapmak istiyorsanız telefonununuz mesaj kısmına BANKO yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazıp, bankanın 8444 numaralı SMS hattına göndermeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası

Devlet destekli bankalar arasındaki Ziraat Bankası, normal kredi kartı olan Combo Kartı, ev hanımlarına da vermektedir. Kredi notunuzun yeterli olması durumunda rahatlıkla alabileceğiniz kart alışverişlerde taksit özelliğinin yanı sıra, nakit avans çekmenize de imkan vermektedir. Çekeceğiniz nakit avanslar için aylık %2,25 faiz oranı uygulanmaktadır. Şayet kart borcunuzun ödemesinin gecikmesi halinde, bankanın uyguladığı faiz oranı %2,75’tir.

VISA ve mastercard gibi farklı seçeneklerle sunulan kredi kartınızla, kartın özelliğine göre VISA ve mastercard logosu bulunan dünyanın her yerinde kartla alışveriş yapmak mümkündür. Biriken bonuslarınızı, yine bankanın anlaşmalı olduğu mağazalarda nakit olarak da kullanabilirsiniz.

QNB Finansbank

En kolay kredi kartı veren bankalar arasındaki QNB Finansbank, aynı zamanda çalışmayan ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasındadır. Banka kredi kartı için yıllık 117 TL kart aidatı alırken, diğer kredi kartlarında bulunan özelliklerinden birisi olan Bonus puanı biriktirme imkanı da verilmektedir.

Mastercard logosu bulunan tüm mağazalardan, rahatlıkla peşin veya taksitli alışverişler yapabilirsiniz. Banka tarafından tanımlanan kart limitine baktığımızdaysa, diğer bankaların biraz daha üzerinde olduğunu söylemek mümkündür.

Türkiye İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Bankanın uzun yıllardır müşterilerine sunmuş olduğu Maximum kredi kartı, bankalar arasındaki rekabetin zirveye çıkmasıyla birlikte ev hanımlarına da verilmeye başlandı. Türkiye İş Bankası Maximum kart ile taksitli alışveriş yapabileceğiniz gibi, çekeceğiniz nakit avansların ödemesi için de taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Maximum kredi kartı başvurusu yapmak için bankanın şubelerine gidebilir, İş Bankası internet ya da mobil bankacılık üzerinden veya SMS bankacılığı ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Başvurunuzu SMS ile yapmak istiyorsanız cep telefonunuzun mesaj kısmına MAXIMUM yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak, TC kimlik numaranızı 4402’ye göndermeniz yeterli olacaktır.

Vakıfbank

Vakıfbank World Kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz banka, artık ev hanımlarına da rahatlıkla kredi kartı imkânı sunmaktadır. Kredi notunuza bağlı olarak genellikle düşük limit tanımlamış olsa da, anlık harcamalarınız için sizi rahatlatacak düzeyde bir karttır.

Kartınızla yapacağınız alışverişlerde ve nakit avans çekimlerinde, borcunuzun geri ödemesini taksitlendirerek yapmanıza imkân tanınmaktadır. Yaptığınız alışverişler için %5’e kadar para puan biriktirmeniz mümkün olup, banka tarafından düzenlenen özel kampanyalarda bu puanların oranı, %10’lara kadar çıkabilmektedir. Ayrıca banka bazı alışverişlerinizde, anlaşmalı olduğu mağazalarda önemli oranda indirim sağlamaktadır.

Vakıfbank World kart geciken ödemeler ve nakit avanslar için, %2.25 faiz oranı uygulamaktadır.

ING Bank

Çalışmayan ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasındaki ING Bank, müşterilerinin tüm hizmetlerinden kolay yararlanmalarını sağlayan bankalardan birisidir. Yatırımlarınıza yüksek faiz vermesinin yanında, kredi ve kredi kartı başvurularında daha kolay olumlu sonuçlar vermektedir.

Aylık harcama tutarınıza göre Premium, Platin ve Plus gibi farklı seçeneklerle sahip olacağınız kartın başvurusunu, şubeler, mobil ve internet bankacılığı gibi, tüm bankacılık araçlarını kullanarak yapabilirsiniz.

Bu bankalar dışında, kredi kartı hizmeti sunan diğer tüm bankalara da normal şekilde başvuru yapabilirsiniz. Başvurularınızda önemli olan kredi notu hakkında da kısa bilgileri, aşağıda istifadenize sunduk.

bayanlara kredi kartı veren bankalar

Kredi Notunun Kredi Kartı Başvurusuna Etkisi

Tüm bankalar vermiş oldukları kredili ürünleri için, kredi puanını dikkate almaktadır. Bu sistem bankalarla olan ilişkilerinizdeki tutumunuz neticesinde, sisteme işlenmektedir. Örneğin Ziraat Bankası ile geri ödemelerinizde bir sıkıntı yaşadıysanız, bu sıkıntı Ziraat Bankası tarafından sisteme işlendiğinde kredi puanınızı düşürmektedir. Yani Finansbank kredili ürünlerden herhangi birisi için başvuru yaptığınızda, Ziraat Bankası ile yaşadığınız sorun başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Kredi puanlama sistemini bir havuz olarak düşündüğümüzde, hangi bankayla problem yaşarsanız yaşayın bu sistemdeki puanınızı düşürmekte ve diğer bankalardan almak istediğiniz kredili hizmetleri de olumsuz etkilemektedir. Ayrıca ilgili Kredi ve Kredi Kartı Ödemelerinin Kredi Notuna Etkisi başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar hakkında sormak istediklerinizi, yorum kısmından bize ileterek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.