Banka kredilerine yansıtılan faiz oranı; ihtiyaç duyulan tutar arttıkça daha düşük, aynı tutar üzerinden hesaplandığında vade seçeneği arttıkça da yüksek olur. Ayrıca başvuru sahibinin kredi notuna göre de değişecek, buna göre faiz oranı düşük veya yüksek olacaktır.

Yazımızda düşük faizli kredi veren bankaları, avantajlı kredi imkanlarını ve bankaların güncel faiz oranlarını bulabilirsiniz. Böylece her bankanın ürün kullanım politikaları değişken olduğundan karşılaştırma yapabilirsiniz.

Güncel Oranlarla Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

ING Bank Faiz Oranları

ING Bank 5000 TL ve altı tutarlar için “Mini Kredi”, 5000 TL ve üzeri tutarlar içinse “e-Kredi” iki farklı ürünü bulunuyor. Düşük faizli kredi kullanmak istiyorsanız, bankanın %1,94 faiz oranıyla “e-Kredi” ürünü avantajlı görünüyor. Tabi bu orandan yararlanabilecek kişiler, 1850 ve üzeri kredi notunda olmalıdır. Kişinin skoru düştükçe faiz oranına da artacaktır. Mini Kredi faiz oranı ise %2,69’dan başlamaktadır. Şubeye gitmeden ING Bank internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilir.

Vakıfbank Faiz Oranları

Düşük faizli Vakıfbank kredi kampanyası, kamu çalışanları, kadrolu işçileri ve emekli maaşını bankadan alan müşterilerini kapsıyor. Kampanyadan yararlanmak isteyen Vakıfbank müşterileri, maksimum 36 ay vade seçeneği ve %1,95 faiz oranı ile ürün kullanımı yapabilir. Kampanya dışı başvurular Taksitli İhtiyaç Kredisi olarak adlandırılır ve faiz oranı %2,79’dur.

Ziraat Bankası Faiz Oranları

Tüketici kredisi hizmet ürünü ile Ziraat Bankası faiz oranları %1,95’ten başlamaktadır. Esnek ödeme seçenekleri ve 36 aya vadelerle kredi başvurusu yapmak için bankanın çağrı merkezi, web sitesi, internet-mobil bankacılığı, ATM ve şube kanalları kullanılabilir.

QNB Finansbank Faiz Oranları

Evrak ve kefil göstermeden dijital kanallardan hızlı başvuru yapabileceğiniz QNB Finansbank’ın avantajlı kredi faiz oranı %1,99’dan başlamaktadır. Ayrıca T.C. kimlik numaranızı 5030’da atarak da başvuru yapabilirsiniz. Kampanyaya göre başvuru sahibi isterse ödemeye 3 ay sonra başlayabiliyor.

Enpara Faiz Oranları

Şubeye gitmeden başvuru yapabildiğiniz Enpara kredi faiz oranı %2,19’dur. Maksimum 50.000 TL’ye kadar kullanım yaparken, herhangi bir masraf, ücret veya komisyon ödemezsiniz. Banka müşterileri kredi notu uygun olması durumunda krediyi hemen kullanırlar. Müşterisi olmayanlar ise gün içerisinde müşteri danışmanını adrese gelerek işlemleri tamamlaması ardından kullanabilirler.

Garanti Bankası Faiz Oranları

Garanti Bankası “Kış Kredisi” faiz oranı, kredi vadesine ve tutarına göre değişkenlik gösterse de %2,45’ten başlamakta, %2,37’ye kadar düşebilmektedir. Bankanın maaş müşterisi değilseniz, dijital kanallardan yapılan başvurularda en fazla 25.000 TL tutarında başvuru yapılabilir.

İş Bankası Faiz Oranları

İş Bankası’nın güncel kampanyası “Kış Kredisi”, %2,45 faiz oranıyla kullandırılmaktadır. NAKİT yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp sırasıyla T.C. kimlik numarası, kredi tutarı, aylık gelir de belirtilip, 4427’ye göndererek SMS ile de başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca bankanın diğer tüm kanalları da başvuru için kullanılabilir. 30.000 TL’den yüksek tutar için başvurular yalnızca şube kanalından alınmaktadır.

Akbank Faiz Oranları

Kredim Akbank’ta hizmetinin kampanya koşullarına göre en fazla 20.000 TL tutarda başvuru yapılıp, 36 aya varan vadeler, %2,55 faiz oranıyla kullanılabilir. Akbank websitesi üzerinden başvuru yaptıktan sonra onay SMS ile bildirilir, 1 iş günü içerisinde kredi kullanımı yapılır.