Ülkemizdeki pek çok banka, emeklilere hizmet programı hazırlayarak, uygun faiz oranları ve özel kampanyalarla kredi hizmeti veriyor. Her bankanın kredi faiz oranları ve kullanım özelikleri değişkenlik gösterse de, emeklilere kredi verme şartı; maaşını bankaya taşıma sözü vermeleridir. Emekliler kredi kullanabilmek için maaşlarını başvuru yapacakları bankaya taşımalılar veya maaşını aldığı bankaya başvuru yapmalıdırlar. Makalemizden “emeklilere hangi bankalar kredi veriyor ve emekliye kredi veren bankaların kampanyalarını” inceleyebilirsiniz.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, ING Bank, TEB, Akbank, İş Bankası, Vakıfbank, Burgan Bank ve Aktif Bank emeklilere kredi veren bankalardır.

Emeklilere Özel Kredi Kampanyaları

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredisi

Maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emekli kişiler, tüketici ve konut kredisi başvurusunda bulunabiliyor. Ziraat bankası emekli kredisi faiz oranı %1,69 olup, 36 aya kadar taksit yapılabiliyor. Emekliye konut kredisi faiz oranı ise %1,69’dur. Müşteri yaşına göre değişse de maksimum 120 ay vadeli konut kredisi kullanılabilir. Başvurunuzu Ziraat Bankası web sitesi üzerinden veya şubelerden yapabilirsiniz.

TEB Emeklilere Özel Kredi

TEB emekli maaş müşterileri veya maaşını taşıyacak olanlar, %1,79 faiz oranıyla kredi kullanabiliyor. Kampanyaya göre kullanım yapılabilecek maksimum kredi tutarı 10.000 TL’dir.

Akbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Akbank maaş müşterisi olanlar, 10.000 TL’ye kadar uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Başvuru yapılacak krediden dosya masrafı alınmamaktadır. Emekli kredi faiz oranı %1,49’dan başlamaktadır ve 48 aya varan vade seçeneği bulunmaktadır. Akbank emeklilere özel ihtiyaç kredisi başvurusu için şubeleri ziyaret etmelisiniz.

İş Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

İş Bankası emekli maaş müşterileri kampanyadan %1,49’dan başlayan faiz oranlarıyla yararlanıyor. Maksimum 48 ay vade seçeneğiyle kullanabileceğiniz krediye, internet bankacılığı, ATM’ler, çağrı merkezi, şubeler ve İşCep’ten başvuru yapabilirsiniz.

PTT’den Emeklilere Kredi

PTT’nin yapmış olduğu anlaşmalara göre, bazı bankalar aracılığıyla PTT maaş müşterileri, uygun faiz oranlarıyla kredi kullanabiliyor. Bu krediye göre, PTT emekli müşterilerinin, maaşını herhangi bir bankaya taşımasına gerek kalmıyor. Kampanya dahilinde anlaşmalı bankalar; Burgan Bank, Aktif Bank, ING Bank, TEB ve Denizbank’tır.

ING Bank Kredi Postam

PTT şubelerine giderek, emekliler ING Bank aracılığıyla 45.000 TL’ye kadar kredi kullanabiliyor. Emekli maaşınızı PTT’den alıyorsanız, %2,24’ten, %2,74’e kadar değişen faiz oranlarındaki krediye PTT’den başvuru yapabilirsiniz.

TEB Jet Kredi

PTT emekli müşterileri, nüfus cüzdanı ile PTT şubelerine kredi başvurusunda bulunabiliyor. Form üzerinde, TEB seçilerek yapılan başvurularda, emekli kredisi faiz oranı %2,30 ile %2,75 aralığındadır.  Minimum 2.500 TL, maksimum ise 40.000 TL tutarlı kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi

Maaşını PTT’den alan emekliler, 7.500 TL’den 55.000 TL’ye kadar krediye başvurabiliyor. Emekli kredisi faiz oranları %2,14 ile %2,39 arasında değişmektedir.

Denizbank İhtiyaç Kredisi

PTT emekli maaş müşterileri, Denizbank’ın sunduğu hizmetten, %3,08 faiz oranı ve 60 aya varan vade seçenekleriyle yararlanıyor. Başvurularınız PTT işyerlerinden yapabilirsiniz.