QNB Finansbank bünyesinde kurulan, Türkiye’de ilk şubesiz dijital bankacılık hizmeti veren bir kuruluştur. Enpara hizmet faaliyetlerine 2012 yılında başlamıştır. Enpara vadesiz hesap, vadeli mevduat hesabı, kredi kartı, bireysel kredi gibi finansal ihtiyacınıza yönelik hizmetler vermektedir. Sunduğu hesap ve kredi kartı kampanyalarıyla da müşterilerine sayısız fırsatlar veriyor. Makalemizde Enpara’nın sunduğu fırsatlara ve nasıl Enpara müşterisi olabileceğinize dair bilgilere yer verilmiştir. Türkiye’nin belki de en avantajlı bankacılık işlemlerine sahip bankaya başvuru yapmak da oldukça kolay.

Enpara Nedir, Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Enpara, şubesiz bankacılık hizmeti vermektedir. Tüm işlemlerinizi çağrı merkezini arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın telefon bankacılığını aradığınızda, beklemeden müşteri temsilcinize aktarılırsınız. Hızlı hizmet anlayışıyla banka şubesini bulunduğunuz yere getiriyor.

  • Enpara hesabınızı kullanarak yaptığınız EFT/havale işlemleri limit sınırı olmadan ve süresiz olarak ücretsizdir.
  • Enpara kredi kartı kullanan müşterilerinden ömür boyu aidat almayacaktır. Ayrıca kredi kartı başvurusunu 31 Haziran 2019 tarihine kadar yapan kişilerin kartına, 2 yıl boyunca toplamda 200 TL aidat ödemektedir. Bu kampanyadan borcunu düzenli olarak ödeyenler yararlanacaktır.
  • Enpara ATM işlemlerinizi ise QNB Finansbank veya diğer bankaların ATM’leri üzerinden yapabilirsiniz. QNB Finansbank ATM’lerinden yapılan işlemler ücretsiz olup, diğerlerinde ise 31 Mart 2019 tarihine kadar yalnızca ayda 2 kere para çekme işlemi ücretsizdir. Bu kampanya 500 TL ile sınırlıdır. Ayrıca müşteri memnuniyeti nedeniyle kampanyanın uzatılması da Enpara web sitesinde belirtilmiştir.
  • Vadeli mevduat hesapları ise %18,25’den başlayan yüksek faiz oranlarına sahiptir.
  • Enpara ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinizde %2,19 faiz oranı ve 36 aya varan vade seçeneklerinden yararlanırsınız.
  • Müşterilerine ekstra indirimler ve fırsatlarla dolu kampanyalar sunmaktadır. Örneğin; birikim hesaplarına ek faizler, indirimli alışverişler, uygun oranlarla kredi hizmetleri gibi.

Enpara’nın ücretsiz olarak sunduğu hizmetlerden EFT, havale ve aidatsız kart; bankanın müşterilerine ömür boyu devam ettireceği kampanyalardır.

Enpara’ya Nasıl Başvuru Yapılır?

Şubesiz banka hizmeti veren Enpara’nın müşterisi olmak için web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Ana ekranda yer alan “Müşteri olmak istiyorum” linkini tıkladığınızda, başvuru amacınız sorulacaktır. Ardından kişisel bilgilerinizi doldurmalısınız. Talep edilen bilgiler bankacılık işlemleri için kullanılacaktır ve koruma altındadır. Bu nedenle bilgilerinizi paylaşmanızda sakınca yoktur.

Enpara başvuru formunu doldurduktan sonra, talebiniz en kısa sürede yanıtlanır. Enpara müşteri temsilcisi tarafından aranarak, talebiniz doğrulanır. Adresinize bir temsilci yönlendirilir. Şubeye gitmeden, vakit kaybetmeden, siz neredeyseniz müşteri temsilcisi adresinize gelir. Bankacılık sözleşmesini imzalarsınız ve hemen kartınızı teslim alırsınız.

İşleminiz tamamlanırken, internet bankacılığı şifrenizi de belirlemeniz istenir. Şifrenizle Enpara web sitesi veya mobil bankacılık üzerinden tüm işlemlerinizi yapabilir, hesaplarınızı inceleyebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz veya probleminiz olması durumunda, Enpara çağrı merkezini (0850 222 3663) arayarak destek alabilirsiniz. Çağrı merkezine bağlanma süresi en geç 30 saniyedir.