Ev hanımlarının ülkemizde çalışma hayatında ki  oranını yükseltmeyi amaçlayan devlet yetkilileri 12 Milyon ev kadınına 15 bin Türk Lirası krediyi faizsin olarak sunmaktadır. Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Kosgeb desteği, Evde Üretim, İş’te Anne gibi projelerle bir yıl ödemesiz faizsiz kredi alma yolunun önünü açan hükümet, kadının iş gücüne katılımını %34’ten %40 üzerine çıkarmayı hedefliyor. Ev Hanımlarına Devletten 15 Bin TL Faizsiz Kredi nasıl alınır, neler gereklidir başvuru şartları nelerdir kimler alabilir sizler için derledik.

Ev Hanımlarına Devletten 15 Bin TL Faizsiz Krediler Nelerdir ?

Hükümet, ev hanımlarının çalışma hayatında ki oranını artırmak ve kadınların ev ekonomisine katkısını sağlamak amacı ile çok yönlü bir destek paketi hazırlayıp sunmaktadır. Bu destek hem ev ekonomisine hem ülke ekonomisine hemde sosyal güvence sistemine katkı sağlamaktadır. Bu destek kadının iş hayatını ki oranını arttırdığı gibi onlara öz güven ve sosyal bakımdan da bir güvence sağlamaktadır. Hükümetin bu girişimine pek çok sivil toplum kuruluşu da destek vermektedir. Bunların başında Sosyal Yardımlaşma Vakfı gelmektedir. Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığı ile 15 bin Türk Lirası faizsiz olarak ev hanımlarına destek sağlamayı amaçlamaktadır. Bu destekten ayrı olarak KOSGEB Kadın Girişimci Desteği, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile Mikro Kredi ve İŞ’te Anne Projesi kapsamında İŞKUR desteği gibi ev hanımlarına verilen mevcut desteklerde bulunmaktadır. Bu paketlerle Ev Hanımlarına Devletten 15 Bin TL Faizsiz Kredi desteği , hibe imkanı ve düşük oranda faizli kredi imkanı sunmaktadır.

ev hanımı kredileri

Sosyal Yardımlaşma Vakfı 15 Bin TL İki Yıl Geri Ödemesiz Kredi

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının, Valilik ve Kaymakamlıklarda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile ev kadınlarının iş hayatında ki yerini artırmak için iki yıl geri ödemesiz 15 bin TL liralık faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Bugün ortaya çıkan bu haberin kaynağı ve doğruluğu teyit edilmemiş olsa da iki yıldır gündemde ki bu bilgi en ayrıntılı ve anlaşılır şekilde sitemizde sizlere sunulmaktadır. 15 bin TL’lik faizsiz bu kredi iki yıl geri ödemesiz olarak ev hanımlarına sunulmaktadır. İki yıllık süre sonrasında 6 yıla kadar vade seçeneği faizsiz olarak sunulmaktadır. 15 bin TL İki Yıllık Geri Ödemesiz Kredi açıkladığımız gibi bir hibe desteği değildir geri ödemelidir. Bu kredi ile ev hanımları kendi işlerini kurup atölye imalat hane gibi iş yerlerine faizsiz kredi avantajı ile sahip olabilmektedir. 15 bin TL faizsiz kredi desteği ev hanımlarının işini kolaylaştırıyor aynı zamanda da krediyi uzun vadeli olarak geri ödeme rahatlığı sunuyor.

Ev Hanımlarına Devletten 15 Bin TL Faizsiz Kredi Nasıl Alınır

Hükümet iş hayatına katılmak isteyen ev hanımlarına fırsat ve destek sunuyor. Bu destek dahilinde hazırlanan pakette 15 bin TL faizsiz kredi imkanı var. Peki Ev Hanımlarına Devletten 15 bin TL faizsiz kredi nasıl alınır ? En yalın ve anlaşılır hali ile faizsiz kredi desteğinin ayrıntılarını makalemizde sizler için derledik. İş hayatına katılmak isteyen, ülke ekonomisine ve ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen ev hanımları devlet destekli faizsiz krediden faydalanabilir. İki yıldır gündemde olan bu haber bugün birçok haber sitesi ve TV kanalı aracılığı ile tekrar servis edilmiştir. Fakat başvuru nereye nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir gibi sorular yanıtsız kalmıştır. T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı web sitesinde haberi doğrulayan herhangi bir açıklama bulunmamaktadır.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği

Kadın girişimci sayısının artması ve mevcut girişimcilerin işletmelerini daha sürdürebilir hale getirmeleri için KOSGEB’in kadın girişimcilere verdiği destekler, devam ediyor. Eskiden verilmeye başlanan desteklerin yanına yeni ve farklı niteliklere sahip desteklerinde sunulmaya başlanması, birçok kadın girişimcinin iş kurma hayallerini gerçekleştirmiş durumda. KOSGEB’in kadın girişimcilere verdiği destekler hakkındaki detayları KOSGEB’in Kadın Girişimcilere Verdiği Destekler başlıklı yazımızdan inceleyebilirsiniz. KOSGEB’in Yenilikçi Fikri Olanlara 50 Bin Lira Hibe Desteği, 50 Bini Geri Ödemesiz 150 Bin TL KOSGEB Desteği gibi alt başlıkları da yazımızda bulabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 

İş kurmak isteyen ev hanımlarına uygun faiz oranlarıyla kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Her sezona uygun paketler hazırlayan bankalar, sektör içerisinde rekabette tutunarak mevcut müşterilerini korumanın yanı sıra, yeni müşteriler edinmek için de kredi notu ortalama seviyede olanlara kredi vermeye başladılar. Burada ki yazımızın da Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve vermiş oldukları krediler hakkında detaylar yer almaktadır.

Evde Üretime Teşvik

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı aracılığı ile verilen eğitim ve kurslar sonrasında Mikro Kredi ile evde üretim hedeflenmektedir. Türkiye Grameen Mikro Finans Programı aracılığı ile faizsiz olarak krediyi geri ödemek şartı ile ev hanımlarına 5.000 Türk Lirasına kadar kredi verilmektedir. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı sayesinde çalışmak isteye ev hanımları krediyi kullanabilmektedir.

Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Yeni bir iş kurmak isteyen veya mevcut atölyesini büyütmek isteyen girişimci kadınlar için düşük faizli ve çeşitli vade seçenekleriyle kredi kullandıran bankalarda bulunmaktadır. Fibabank, Finansbank, Vakıfbank, TEB, İş Bankası gibi bankaların verdiği kredi için gerekli belgeler ve alma koşullarını sizler için derleyip kaleme aldık. Dilerseniz burada ki linkten Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar yazımıza göz atabilirsiniz.