Evin yüzde 100’ne kredi veren banklar arasında TEB vardır. Birçok kişi ev sahibi olabilmek için kredilere başvurur. Kredi çekmeden ev alabilmek pek çok insan için neredeyse imkansızdır. Bankalar da bazı koşulların sağlanmasının ardından konut kredileri veriyor. Fakat pek çok banka konutun değerinin yüzde 80’ine kadar olan kısmına kredi veriyor. Geriye kalan yüzde 20’lik kısım ev satın almak isteyen kişiler tarafından ödenmesi gerekiyor. Fakat bu tutarı da veremeyecek durumda olan ya da vermek istemeyen kişiler evin tamamına kredi veren bankalara başvurabilirler. Tüm ev için kredi alınabilecek bankalar şunlardır:

  • TEB,
  • QNB Finansbank,
  • Garanti Bankası,
  • Akbank,
  • Yapı Kredi Bankası.

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Peşinatsız kredi almanın yolu ipotek göstermektir. Konut kredisi alınabilmesi için satın alınacak olan evin ipotek olarak gösterilmesi gereklidir. Bu ipoteğin gösterilmesinin ardından da bazı bankalar peşinat ödemesi olmadan ev için kredi veriyor. Satın alınacak olan konutun yüzde 100’ü için kredi veren bankalara başvurulması ile herhangi bir birikim olmasına gerek kalmıyor. Bu krediler sayesinde sıfırdan kira öder gibi ev sahibi olunabiliyor. Peşinatsız kredilerin dezavantajı ise dosya masrafı ya da ek masrafların daha yüksek olabileceğidir.

Evin Tamamı Kredi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Evin yüzde yüzüne kredi için istenen evraklar arasında nüfus cüzdanı vardır. Nüfus cüzdanı olmadan herhangi bir kredi için başvuru yapabilmek mümkün değildir. Bunun yanı sıra her kredide olduğu gibi konut kredisi için de gelir belgesi başvuru sırasında bankaya verilmelidir. Ayrıca varsa ek gelirlerin de gösterilmesi alınacak olan kredi için önemli olacaktır. Konut kredisi verirken bankalar satın alınacak olan konutun ipotek ettirilmesini ister. Buna ilişkin belgelerin de başvuru evraklarına eklenmesi gereklidir. Bankalar çoğu zaman konut kredisi için kefil talep etmez. Fakat gerekli görülmesi halinde kefil de bankalar tarafından istenebilir.

QNB Finansbank Peşinatsız %100 Konut Kredisi Koşulları

QNB Finansbank’ın evin tamamı için kredi şartlarından bir tanesi konutun tapuda mesken olarak görülmesidir. Evin %100’üne kredi veren bankalardan birisi QNB Finansbank’tır. Bu krediyi alabilmek için ilk olarak ekspertiz raporunun çıkması gerekir. Ekspertiz satın alınacak olan konuta gider ve evin değerinin ne kadar olduğuna ilişkin bir rapor yazar. Bu raporda yazan miktarın tamamı için de QNB Finansbank’tan kredi alınabilir. Bu kredi yalnızca Türk Lirası cinsinden alınabilir. Peşinat ödeyemeyecek durumda olan kişiler QNB Finansbank şubelerine gidebilir ve %100 konut kredisini alabilir. Bu kredinin 180 aya kadar da vade imkanı mevcuttur. QNB Finansbank’ın evin tamamı için verdiği bu kredinin faiz oranı ise yüzde 2,09’dur.

Evin Tamamı İçin Akbank Konut Kredisi

Akbank peşinatsız konut kredisi için sabit faiz oranı uyguluyor. Peşinatsız evin %100’ü için kredi almak isteyen kişiler Akbank’ı da tercih edebilir. Akbank bu krediyi almak isteyen müşterilerine 120 ay vade imkanı tanıyor. Bu kredi sayesinde herhangi bir birikim yapmadan anında konut sahibi olunabilir. Kira öder gibi kredi taksitinin ödenmesi kişileri ev sahibi yapıyor.

Garanti Mortgage İle Evin Tamamı İçin Kredi Çekin

Evin tamamı için Garanti Mortgage kredisi alabilmek de mümkündür. Ev sahibi olmak isteyen fakat bunun için hiç birikmişi olmayan kişiler için en uygun olan peşinatsız evin tamamına kredilerdir. Özellikle yeni işe başlamış olan ya da yeni evlenmiş olan kişiler sıklıkla bu kredilere başvuruyor. Evin %100’üne peşinatsız kredi almak için başvurulabilecek bankalardan bir tanesi Garanti Bankasıdır. Garanti Bankası konut kredisi için 240 aya kadar vade imkanı da tanıyor. Ayrıca bu krediye başvurabilmek de oldukça kolaydır. Garanti Mortgage internet sitesine girilmesinin ardından %100 Martgage sayfası açılmalıdır. Sayfanın altında hemen başvur linki mevcuttur. Bu linke tıklanmasının ardından açılan sayfada yer alan bilgilerin doldurulması ile konut kredisi başvurusu gerçekleştirilebilir.

Evin %100’ü İçin Yapı Kredi Mortgage

Yapı Kredi Mortgage’tan evin tamamına kredi almak için banka şubesine giderek başvuruda bulunulması gereklidir. Evin ekspertiz değerinin tamamı için kredi Yapı Kredi Bankası’ndan alınabilir. Bu krediye başvurabilmek için de şu belgeler gereklidir:

  • Satın alınacak konutun tapusunun fotokopisi,
  • Kimlik belgesinin fotokopisi,
  • Gelir belgesi,
  • İkametgah ya da son 3 aya ait ödenmiş fatura.

Yapı Kredi’nin konut kredisine hızlı bir şekilde başvurabilmek için randevu alarak şubelere gidilebilir. Randevu alan kişiler Mortgage konusunda uzman olan banka çalışanları ile görüşme fırsatını da bulur. Bu sayede en uygun ödeme planının çıkarılabilmesi de mümkün olur.

TEB’in %100 Konut Kredisi Nasıl Alınır?

TEB evin tamamına kredi alabilmenin yolu farklı bir evin ipotek gösterilmesidir. TEB evin yüzde 100’üne konut kredisi veren bankalardan bir tanesi değildir. TEB satın alınacak olan konutun ekspertiz değerinin %75’ine kredi sağlıyor. Fakat şayet ikinci bir gayrimenkulünüz varsa TEB bu gayrimenkulün ipoteği karşılığında evin %100’üne kadar kredi veriyor. Bu kredi fırsatından yalnızca ipotek olarak gösterebilecek ikinci bir gayrimenkulü olan kişiler yararlanabiliyor.

Denizbank Konut Kredisi Evin Bedelinin Yüzde Kaçını Karşılıyor?

Denizbank Mortgage kredisinin karşıladığı miktar evin ekspertiz değerinin yüzde 80’idir. Her banka evin tamamı için kredi vermiyor. Yalnızca sayılı bankalar müşterilerine bu imkanı tanıyor. Denizbank da evin %100’ü için kredi vermese de evin değerinin %80’ine kadar olan kısmı için kredi sağlıyor. Bu oran da diğer konut kredilerin pek çoğundan daha yüksektir. Denizbank ayrıca uygun faiz oranlarını da müşterilerine sağlıyor. 25 yıla kadar vade imkanı bulunan bu kredinin faiz oranı ise %1,89’dur. Konut sigortası, hayat sigortası ve DASK’ın Denizbank’tan yaptırılması halinde daha düşük faiz oranı uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisine Başvurma Yolları Nelerdir?

Ziraat Bankası ev için kredi başvuru kanalları arasında banka şubelerinin yanı sıra internet ve mobil bankacılık da vardır. Ayrıca yine çağrı merkezi ve ATM kullanılarak da konut kredisine başvuruda bulunulabilir. Ziraat Bankası da konutun %80’ine kadar kredi sağlayan bankalardan bir tanesidir. Ziraat Bankası konut kredisinin 120 ay vade imkanı da mevcuttur. Bu krediyi alabilmek için de satın alınacak olan konutun ipotek ettirilmesi yeterlidir. Bunun yanı sıra ekstrem bir durum olmadığı sürece Ziraat Bankası tarafından konut kredisi için kefil talep edilmez. Ziraat Bankası’nın konut kredisi faiz oranı ise 1,55’tir.

Evin Tamamına Kredi Almanın Alternatif Yolları

Evin tamamı için kredi almanın yollarının başında evin %100’üne kredi veren bankalara başvurmak geliyor. Fakat bunun dışında farklı yöntemlere başvurarak da evin tamamı için kredi alınabilmesi mümkündür. Bankaların birçoğu evin ekspertiz değerinin %70 ile %80’i arasındaki miktara konut kredisi veriyor. Evin ücretinin geri kalanının karşılanması için bankaların ihtiyaç kredilerine de başvurulabilir. Hem konut kredisi hem de ihtiyaç kredisi alan kişiler böylece konutun tamamı için kredi kullanmış olacaktır. Evin tamamına kredi veren bankaları kendisi için uygun bulmayan kişiler diğer bankaların konut kredilerin yanı sıra ihtiyaç kredilerine de başvurarak ihtiyacı olan tüm miktara sahip olabilir.