Evlenecek çiftlerin düğün, eşya, balayı gibi masraflarını karşılamalarını amaçlayan bankalar, evlilik kredisi veya düğün kredisi adı altında kampanyalı ürünler hazırlıyor. İhtiyaç kredisi olarak da değerlendirilen bir tür olduğundan her bankanın bu isimlerde kampanyalı ürünü bulunmayabilir. Bu durumlarda kişi bankanın ihtiyaç finansmanına başvurarak hizmet alabiliyor.

Yazımızın içeriğinde evlilik kredisi veren bankalar, faiz oranları, vade seçenekleri ve şartları gibi konulara yer verilmiştir. 2019 yılının güncel ürün ve hizmet bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi Özellikleri

Düzenli gelire sahip ve kredi notu uygun olan kişiler, minimum 1.000 TL olmak üzere, üründen 48 aya varan vade seçenekleriyle yararlanabiliyor. Başvurular bankanın çağrı merkezi, mobil şube, internet bankacılığı ve mobil bankacılığı üzerinden alınmaktadır. Ayrıca “ihtiyaç” yazıp aralarında boşluk bırakıp, T.C kimlik numaranız, aylık net gelirinizle birlikte 4411’e SMS atarak da başvuru yapabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası evlilik kredisi faiz oranı %2.16’dan başlamaktadır. Başvurular aynı gün içerisinde sonuçlanır.

Olumlu değerlendirilmesi halinde gerekli belgeler; nüfus cüzdanı, gelir belgesi, maaş bordrosu, varsa ek gelir beyanı, geçmişe dönük 3 aya ait fatura ikametgah belgesi ve aylık harcamalarınızı gösterir faturalardır.

Akbank Düğün Kredisi Özellikleri

Masrafsız düğün kredisi ile Akbank, %1,19 faiz oranı ve 36 aya varan vade seçenekleriyle ürün hizmeti veriyor. Başvurusu onaylanan kişilere hayat sigortası da yapılmaktadır. İstenilmesi halinde 3 ay sonra ödemeye başlanabilir. Talep edilen belgeler; nüfus cüzdanı, maaş bordrosu veya gelir belgesi ve gerek duyulması halinde ikametgah adresidir. Bankanın tüm kanallarından form doldurarak düğün kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Evlilik Kredisi Özellikleri

Düğün masraflarını Türkiye Finans Evlilik Finansmanı ile karşılayacak kişilere, banka %2,06 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. Gelir belgesi, nüfus cüzdanı, maaş bordrosu talep edilen belgelerdir. Bunlara ek banka ihtiyaç duyulması halinde kefil veya belge isteyebilir. Başvuru için geçerli kanal banka şubeleridir.

QNB Finansbank Evlilik Kredisi Özellikleri

Bankanın bu başlıkta bir ürünü olmasa da ihtiyaç kredisine başvurarak evlilik masraflarınızı hafifletebilirsiniz. Dijital kanallardan ve şubeden başvuru yapabileceğiniz gibi T.C. kimlik numaranızı 5030’a da SMS atarak süreci başlatabilirsiniz. Evraksız ve kefilsiz evlilik kredisi faiz oranı %1,19’dan başlayıp, her müşterisine özel avantajlar sunmaktadır.

Vakıfbank Evlilik Kredisi Özellikleri

İhtiyaç kredisi hizmeti altında 90.000 TL’ye kadar tutarlarda kullanabileceğiniz ürünün kampanyalı faiz oranı %1,88’den başlıyor. Cep telefonunuzdan, KREDI yazarak, T.C. kimlik numaranızı, aylık gelirinizi de ekleyerek 5724’e SMS göndererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Denizbank Evlilik Kredisi

Kişisel ihtiyaçlarınız için tercih edebileceğiniz Denizbank Tüketici Kredisi, esnek taksitli ödeme seçeneğine de sahip. Maksimum 60.000 TL tutarda onay alınabilir. Hizmetten %3,15 faiz oranı ve 36 ay vade seçeneğiyle yararlanılabilir. Denizbank şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Gerekli belgeler; başvuru formu, nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah belgesidir. Banka talebinize 1 iş günü içerisinde yanıt verecektir.