Ülkemizdeki önemli bankalardan birisi olan finansbank, müşterilerine sunmuş olduğu hizmetler ile oldukça popüler olan bir banka olarak dikkat çekiyor. Finansbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu en önemli imkanların başında kredi imkanları geliyor. Kredi imkanlarını uygun faiz oranları ile müşterilerine sunan finansbank, uygun vade seçenekleri ile de müşterilerinin kolay kredi kullanmalarına olanak sağlıyor. Finansbank’ın sunmuş olduğu kredi olanaklarından birisi de senetle kredi imkanıdır. Müşterilerin talepleri doğrultusunda Finansbank senetle kredi imkanı sunuyor. Senetle kredi imkanı kredi vadesi kadar senet evrakları ile düzenlenerek senetler banka güvencesi altında saklanıyor. Böyle bir durumda nakit ihtiyacı olan tüketiciler Finansbank’tan nakit kredi elde ederek ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Finansbank Kredi İmkanları

Nakit ihtiyacı olan tüketicilerin nakit ihtiyaçlarını karşılaması için finansbank tarafından sunulan birçok kredi çeşidi yer alıyor. Tüketicilerin en çok kullanmış olduğu kredilerden birisi olan ihtiyaç kredisi Finansbankta 12, 24, 36 ve 48 ay vade ile tüketicilere sunuluyor. 2019 yılı itibari ile de müşterilerine uygun faiz oranları ile kredi, sunacağı belirtilen finansbank yeni yılda da tüketiciler tarafından en çok tercih edilen banka olacak gibi görülüyor. Finansbankın sunmuş olduğu bir diğer kredi imkanı ise konut kredisidir. Konut kredisinde yeni bir planlama getiren finansbank, konut kredisi vade oranlarını yukarı çekerek tüketicilerin konut kredisi nedeni ile aylık yapacakları ödemeleri daha aşağı çekmeyi hedefliyor. Böylelikle ev almak ve ev sahibi olmak isteyen birçok kişi 2019 yılında Finansbank’ın bu imkanlarından yararlanabilecek.

Finansbank Kredi İmkanlarından Nasıl Yararlanılır?

Finansbank’ın kredi imkanlarından yararlanmak isteyen tüketiciler Finansbank’ın en yakın şubesine giderek, Finansbank’ın müşteri temsilcilerini arayarak, Finansbank’a ait mobil uygulama üzerinden ya da internet üzerinden kredi talebinde bulunabiliyorlar. Yapılan bu başvurular neticesinde banka başvuruları inceleyerek başvuru sahiplerinin finansal durumları göz önünde bulundurularak krediye uygun olup olmadıkları tespit ediliyor. Netice olumlu ya da olumsuz olması durumunda her durumda başvuru sahibi mutlaka bilgilendiriliyor. Yapılan başvuruların uygun görülmemesi durumunda gerekçesi net bir şekilde tüketiciye bildiriliyor. Yapılan başvurunun uygun görülmesi durumunda Finansbank  temsilcileri tüketicileri şubeye davet ederek talep ettikleri kredi için resmi işlemleri başlatmak istiyorlar.

Finansbank’ın Yeni Yıldaki Konut Kredisi Kampanyası

Finansbank’ın yeni yılda peşinatı olmayan tüketiciler için konut kredisi imkanı sunması bekleniyor. Finansbank nakiti olmayanlara % 100 konut kredisi kampanyası ile herkesi ev sahibi yapmak için yola çıkıyor. Bu konuda verilecek hizmet içeriğinde bu kampanyadan yararlanmak isteyen tüketicilerin kendi evlerini ya da satın alacağı evi teminat göstererek bu kampanyadan yararlanabiliyor. Aynı zamanda satın almak istedikleri evin ekspertiz bedelinin % 100 oranında kredi imkanı sunuyor. Bu kampanya ile hem satın alınacak hem de mevcut konutlar için ekspertiz değerlendirmesi yapılıyor. Kullanılacak bu kredinin aylık ödemeleri sabit vadeler ile tüketicilerden temin ediliyor.

Finansbank aynı zamanda bu kampanya ile ilgili herhangi bir ara ödeme de talep etmiyor. Finansbank’ın sunmuş olduğu bu fırsatı değerlendirmek isteyenler 2019 yılına girilmesi ile birlikte Finansbank’a başvurulması neticesinde yararlanabilecekler. Ancak kredi notları düşük olan ya da herhangi bir finansal durumdan dolayı icralık olan tüketiciler için bu kampanyadan yararlanamayacakları bildirildi. Ancak bu olumsuz durumdan kurtulmaları durumunda Finansbank’ın bu kampanyasından yararlanmaları mümkün hale gelebilecek. Finansbank 2019 yılı faiz oranlarını enflasyona göre daha düşük değerlerde değerlendirerek kredi konusunda herkese ihtiyacı kadar kredi vermeyi planlıyor. Finansbank’ın bu kampanya ve hizmetleri nedeni ile birçok tüketici kampanyaların başlama tarihlerini beklemeye başladı. Herkese kredi sloganı ile Finansbank yeni yılı karşılıyor.