İnternet bankacılığı hizmetlerinin her geçen gün giderek artması beraberinde birçok kolaylığın hayatımıza girmesine neden oldu. Para gönderme, EFT ve havale gibi işlemleri artık sıra beklemeden tek bir tuşla yapmanın kolay olduğu şu günlerde sizlerde Garanti Bankası üzerinden cep telefonuna para gönderme işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman istediğiniz yerden 7 gün 24 saat boyunca para gönderme işlemi yapmak için izlemeniz gereken adımların hangileri olduğu konusunda merak edilen detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

CepBank ile nasıl para gönderilir?

Garanti Bankasımüşterisi iseniz bankanın sizlere sunmuş olduğu cepBank uygulamasının sahibi olmanız gerekmektedir. Özellikle bu uygulama sayesinde birçok işlemi kolaylıkla yapma şansınızın bulunduğunu belirtmek istiyoruz.

Para gönderme işlemi yapmak için;

  • Öncelikli olarak internet bankacılığına veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan bölüm içerisinde “Para gönderme” menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir. Bu menüye giriş yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkan CepBankbutonuna basarak buradan işlemlerinize devam edebilirsiniz.
  • Sonrasında karşımıza çıkan bölüm içerisinde yer alan bölümde para göndermek istediğiniz kişinin cep telefon numarasını yazmanız gerekmektedir. Bu kişinin Garanti Bankası müşterisi olmasına gerek yoktur. Cep telefonu numarasını yazdıktan sonra karşımıza çıkan bölüm içerisinde yer alan para gönderme bilgilerini de yazdıktan hemen sonra gönder butonuna basarak bu konuda paranın gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

CepBank ile gelen parayı ATM’den nasıl çekersiniz?

Para göndermiş olduğunuz kişinin göndermiş olduğunuz parayı çekmesi için en yakın Garanti Bankası ATM’sine gitmesi gerekmektedir. ATM’den yapması gereken işlemleri buradan açıklıyoruz.

  • Öncelikli olarak ATM’de yer alan menüler içerisinde kartsız işlemler bölümüne giriş yapması gerekmektedir.
  • Sonrasında ise karşısına çıkan menülerden para çekme bölümüne giriş yapması gerekmektedir.
  • Ardından açılan menülerin içerisinde karşınıza çıkacak ile CepBank ile para çekme menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Sonrasında yapmanız gereken size para gönderen kişinin sistem üzerinde kayıtlı olan cep telefonu numarasını yazmanız gerekmektedir. Burada kendi numaranızı değil size para gönderen kişinin cep telefon numarasını yazmanız gerektiğini atlamamanız gerekmektedir.
  • Ardından gelen menü içerisinde ise size gelen SMS bilgisinin gelmiş olduğu cep telefonu numaranızı yazmanız gerekmektedir. Size SMS ile gelen kodu bu alan yazarak sonrasında işlemlerinize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sonrasında ise sizlerden istenecek olan bilgilerden bir tanesi gönderilen para miktarınız yazmanız olacaktır. Yani size gelen para miktarını yazarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.
  • Arından devam butonuna bastıktan sonra son bir adım kalacaktır.
  • Son olarak ise sizin sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza gelen SMS şifresini sizlerden istene bölüme giriş yaparak buradan çekme işlemlerini yapabilirsiniz.

Bu kadar basit olan para çekme işlemini yapmak için belirttiğimiz adımları izlemeniz yeterli olacaktır.