Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi ve Mini Kredi ürünleri, emeklilere özel hazırlanmış olup uygun ödeme koşullarına sahiptir. Rahat bir nefes alarak ihtiyaçlarınızı gidermeniz için, Halkbank emeklilere kredi hizmetini oldukça uygun faiz oranlarıyla kullandırıyor.

Makalemizde Halkbank emeklilere kredi ürünleri, faiz oranları ve Halkbank emekli kredi başvurusu gibi bilgilere yer verilmiştir. Hemen başvuru yapmak isterseniz, şubeye gitmeden Halkbank kredi başvurusunu nasıl yapabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Bankanın yalnızca emeklilere özel hazırladığı kredi kampanyasına göre, 50.000 TL’ye kadar ihtiyaçlarınız için başvuru yapılabiliyor. Maksimum 60 aya kadar vadeyle kullanabileceğiniz kredi, %1,53’ten %1,59’a kadar değişen Halkbank kredi faiz oranlarıyla değerlendirilir. Kredi faiz oranı olarak değerlendirildiğinde, Halkbank emeklilere kredi hizmeti oldukça avantajlı bir üründür.

Halkbank mutlu emekli ihtiyaç kredisine göre, 25.000 TL tutarını 60 ay vade ve %1,53 faiz oranıyla kullandığınızda, aylık taksitleriniz 690,93 TL olur. Kredi tahsis ücreti ise bir kereye mahsus yalnızca 131,25 TL olarak yansıtılır. Kredi tutarını 50.000 TL’ye yükselttiğinizdeyse, aylık taksit tutarınız 1.385,54 TL ve kredi tahsis ücreti 262,50 TL olacaktır.

Halkbank Emeklilere Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank web sitesi üzerinden veya SMS ile banka müşterisi olmayanlar da emeklilere kredi başvurusunda bulunabiliyor. Web sitesi üzerinden yapılacak başvurularda kredi tutarı ve vadesi seçilerek, yansıtılacak faiz oranı ile ödeme planınızı görüntüleyebilirsiniz. Ardından devamı tıklayarak T.C. kimlik numaranız, doğum tarihinit ve cep telefonu bilginizi de yazdığınızda onaylama ekranına yönlendirilirsiniz. Başvurunuzu yaptığınızda, Halkbank değerlendirmeyi en kısa sürede size bildirecektir.

Halkbank SMS ile emeklilere kredi başvurusu yaparken, EMEKLI yazıp birer boşluk bırakarak T.C. kimlik numarası, gelir bilgisi ve talep edilen kredi tutarı da yazılarak, 3452’ye kısa mesaj gönderilmelidir.

Halkbank Emekli Mini Kredi

İhtiyaç duyduğunuz kredi tutarı 5.000 TL’yi geçmiyorsa, Halkbank emekli mini kredi hizmetinden yararlanmanız daha avantajlı olacaktır. Halkbank emekli mini kredi 60 aya kadar taksitlendirilebilir. Halkbank emeklilere kredi faiz oranı %1,53 olup, maksimum 26,25 TL tahsis ücreti yansıtılmaktadır. Düşük faizli emeklilere kredi sunan Halkbank, 50 yaşın üstünde kişilerden 49,75 TL tutarında hayat sigortası yaptırmalarını zorunlu tutmuştur.

Halkbank Emekli Mini Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankanın şubelerine giderek veya SMS ile Halkbank emekli mini kredi başvurusu yapılabiliyor. Size en yakın Halkbank şubesini, bankanın web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. SMS ile Halkbank emekli kredisi başvurusunda bulunmak isterseniz; MINI yazıp T.C. kimlik numaranız, gelir bilginiz, istediğiniz kredi tutarı ile birlikte 3452’ye göndermelisiniz.

Halkbank emeklilere kredi hizmetleri hakkında aklınıza takılan bir soru varsa Halkbank çağrı merkezi numarası olan 0850 222 0 400’ü arayabilirsiniz. SMS ile yapılan kredi başvuruları ön onay niteliğindedir. Bu nedenle şubeye gittiğinizde bankanın yaptığı değerlendirmeye göre olumsuz yanıt almanız da mümkün olabiliyor.