İhtiyaçları ve buna bağlı olarak borçlar artış göstermiştir. Buna bağlı olarak birçok müşteri bankalardan ihtiyaç kredisi çekmeye başlamıştır. Son dönemlerde birikmiş nakit para ile ev almak neredeyse imkansız hale gelmiştir.  Banka müşterileri ise konut ve taşıt kredisi için başvuruda bulunmaktadır. Yani sonuç olarak herkes bir şekilde krediye ihtiyaç duyuyor. Sizin için en uygun faiz oranlarını sahip bankayla anlaşmak önemlidir. Halkbank, müşterilerine uygun faiz oranları sunmaktadır. Halkbank müşterisi iseniz daha fazla taksit yapabilirsiniz. Diğer bankalarda olduğu gibi Halkbank da kredi için kriterler aramaktadır. Bu kriterlerden biri ödeme dayanağıdır. Banka borcun ödeneceğine dair teminat istemektedir. Bu teminatlardan biri maaştır. Taşınmaz mallar, kefil veya ipotek göstermek de bu kategoriye dahildir. Bankanın aradığı şatlara sahip olmayan müşteriler ise senetle kredi alabilir.

2019 Yılı Kredi Çeşidine Göre Faiz Oranları

Halkbank devlet bankaları arasında hizmet vermektedir. Bu sebeple faiz oranları daha uygun niteliktedir. Birikmiş ihtiyaçlarınız olabilir. Acil nakit ihtiyacı hissedebilirsiniz. Böyle bir durumda Halkbank ihtiyaç kredisi tam size göre. İhtiyaç kredisi çekenler için 36 ay vade imkanı var. Üstelik ihtiyaç kredisinde faiz oranı sadece %2.66 değerindedir. Taşıt kredisi almak isteyenler için 48 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Faiz oranı ise %2.65 değerindedir. Konut kredisinde ödeme planı daha uzundur. Daha yüksek miktarlarda kredi çekme imkanı vardır. Diğer bankalarla karşılaştırıldığı zaman en uygun konut kredisi vermektedir. Halkbank faiz oranı konut kredisinde sadece %2.09 değerindedir. 120 aya kadar ödeme planı yapılabilir.

Maksimum 200 TL konut kredisi çekilebilir. Halkbank taşıt kredisinde farklı bir avantaj sunuyor. Taşıtını KKTC’ den satın alan müşterilerine 60 aya kadar vade imkanı sunuyor. Üstelik faiz oranında herhangi bir değişiklik seyretmiyor. Kredi ödeme planını oluştururken müşteri temsilcisinden destek alabilirsiniz. Artan taksitli ya da azalan taksitli ödeme planları mevcuttur. Özellikle konut kredisi çekip uygun ödeme planıyla hayallerinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Üstelik bunu kira öder gibi yapmak çok daha avantajlı bir durumdur. İsterseniz diğer bankaların faiz oranlarını kontrol edebilirsiniz. Elde ettiğiniz verilerle hesaplama yapabilirsiniz. Böylece karşılaştırma yaparak sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz. Konut kredisi veya taşıt kredisi almak isteyenler birtakım belgeler sunmalıdır. Konut tapusu, ruhsat gibi belgelerle banka kredi vermektedir. Ancak borç ödendiği müddetçe aracınız ya da eviniz ipoteklidir.

Halkbank Kredi Başvurusu

Halkbank için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak oldukça kolaydır. Öncelikle sizin için en uygun olan kredi miktarını belirlemelisiniz. Daha sonra internet aracılığıyla veya şubeye giderek destek alabilirsiniz. Başvuru için kimlik fotokopisi ve birtakım evraklar gerekir. Evrakları teslim edip talepte bulunmalısınız. Bundan sonraki aşamada bankadan geri dönüş beklenmelidir. Bu süreç başvuruyu değerlendirme süreci olarak bilinir. Halkbank öncelikle kredi notunuzu ve sicilinizi inceler. Bu duruma göre genel değerlendirmede bulunur. Kredi notu genel bir nottur. Sadece Halkbank için değil diğer bankalarda da kara listede olabilirsiniz.

Böyle bir durumda olumlu dönüş yapılmaması normaldir. Olumlu dönüş yapılmadığı takdirde kredi notu yükseltilmeye çalışılmalıdır. Ayrıca gelir durumunuz da banka için teminat niteliğindedir. Aylık geliri düşük olan müşteriler taşınmaz malı göstermelidir. Banka iyi bir güvence istemektedir. Her anlamda banka için olumlu bir müşteri olabilirsiniz. Böyle bir durumda olumlu dönüş yapılacaktır. O zaman hesabınıza yatan krediyi hemen kullanabilirsiniz. Konut ve taşıt kredisinde ekspertiz aracılığı ile kontrol gerçekleşir. Çeşitli hile ve dolandırıcılıkları önlemek adına bu durum gereklidir. Evin değerine göre rapor tutulur. Evin değerinin %80’ini Halkbank kredi olarak vermektedir.