Mevduat hesabı açarak, bankaların tüketicilere çeşitli oranlarla sunduğu faiz getirisi ile birikiminizi değerlendirebilirsiniz. Müşterisi olunan bankanın internet ve mobil bankacılığı üzerinden mevduat hesabı açılabilir. Yazımızda 2019 yılının günlük faiz veren bankalarını inceleyip, fikir sahibi olduktan sonra, müşterisi olmadığınız bankanın dijital kanalları üzerinden veya şubesine giderek de başvuruda bulunabilirsiniz. Özellikle bir bankadan ilk kez mevduat hesabı açacak kişiler avantajlı kampanyalara dahil oluyor. Bu tür kampanyalar yüksek faiz oranlarını da beraberinde getiriyor.

Bankaların mevduat hesabıyla ilgili ürün işleyişi dikkate alındığında, tüketici parasını belli bir süre boyunca hesabında tutmalı ve süreç sona ermeden çekmemelidir. Aksi halde vade bozulsa da kişinin nakdine kayıp yaşanmaz. Her bankanın politikasına göre değişir fakat mevduat hesapları en az 7 günlük, maksimum 732 günlük faiz getirisi sağlar.

Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Mevduat hesaplarının bankanın internet veya mobil bankacığı üzerinden açılması, şubelere göre daha yüksek faiz getirisi kazandırıyor. Bu nedenle şubeler ilk tercihiniz olmamalıdır. Bankanın çağrı merkezini arayarak destek alabilirsiniz.

Garanti Bankası e-Vadeli Mevduat Faiz Oranları

Bankanın mevduat hesabı açılırken minimum 1.000 TL birikiminiz olmalıdır. Garanti Bankası, e-Vadeli mevduat hesaplarına %20,25’e varan faiz kampanyası sunuyor. Hesabın faiz getirisi için minimum vadesi 32 gün olması gerekiyor. Yatırılan tutara göre faiz oranları değişecektir.

Yapı Kredi Bankası e-Mevduat Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası müşterilerine gün sınırlaması yapmıyor. 1 günden 732 güne kadar günlük faiz kazanabilirsiniz. Fakat daha yüksek faiz oranlarından yararlanmak için en az 32 günlük vade seçilmelidir. Mevduat hesabı açan müşterilerine %21,15 faiz oranı fırsatı sunuyor.

Akbank Direk Mevduat Faiz Oranları

Bankanın mevduat hesabından minimum 7-24 gün vade seçeneğiyle yararlanırsınız. Bu durumda %2 gibi düşük bir faiz oranından yararlanılır. Banka Tanışma Kampanyası’na dahil olunması halinde ise %20,75 günlük faiz fırsatını değerlendirebilirsiniz. Kampanyadan yararlanabilmek için hesabın internet veya mobil bankacılık üzerinden açılması gerekiyor.

CEPTETEB

Bankanın internet veya mobil bankacılığı kullanılarak, minimum 32 gün vadeyle mevduat hesabı açılması halinde %19 faiz oranıyla kazandıran kampanyası bulunuyor. Banka hesabına yatırılacak tutarın miktarına göre oran artabilir veya azalabilir.

Vakıfbank Arı Hesabı Faiz Oranları

Arı Hesabı açarak mevduatını Vakıfbank’a getirenlere, banka %20,25 oranında kampanyalı faiz fırsatı veriyor. Kampanyadan yararlananlara avantajlı fırsatlar da sunuyor. Para yatırma ve çekme işlemlerinde vadesi bozulmayan Arı Hesabı sayesinde ihtiyaç anında paranızdan kullanabilirsiniz. Günlük faiz kalan tutar üzerinden kazandırmaya devam edecektir. Hesap bakiyesi 5.000 TL’ye ulaştıktan sonra kampanyalı faiz oranından yararlanılabilir.

Enpara Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Dahil olduğunuz mevduat vadesi boyunca hesaplardan para çekilmemesi halinde tutara faiz oranı yansıtılır. Günlük faiz veren bankalardan Enpara’nın %19,00 oranından yararlanabilmek için 32 gün seçeneği tercih edilmelidir.

Günlük faiz veren bankaların yapmış olduğu kampanyalı ürünlerinden yararlanmak daha yüksek faiz oranları kazandırır. Bilgileri verilen bankaların güncel ürün bilgileri paylaşıldığından, aralarından tercih yapabilirsiniz. Banka ürün bilgilerinde değişiklikler olması halinde güncelleme yapılacaktır.