Banka ürün ve hizmetlerinden yararlanmak için şubeye gitmeden, dijital ortamlardan başvuru yapmaya imkan tanıyan, belgesiz ve kefilsiz kredi veren bankalar vardır. Bu bankaların müşterisi olan kişiler onay alınması halinde krediyi hemen kullanıp, tutarı hesabından çekebiliyor. Kefilsiz kredi veren bankaların müşterisi değilseniz de bazı bankalar adrese sözleşme gönderip şubeye gitmeden ürün hizmeti sunabiliyor.

Kefilsiz kredi kullandıran bankalar kişinin kredi notunun risksiz olmasına önem vermektedir. Buna göre düzenli geliri ve kredi notu yüksek olan kişiler, başvurularının ardından aynı gün ürün kullanabiliyor.

Kefilsiz Kredi Koşulları Nelerdir?

Anlık ihtiyaçları karşılamak, yeni iş kurmak veya eğitim gibi çeşitli nedenlerle banka finansman desteğinden yararlanmak isteniyor. Bu gibi durumlarda banka, kefilsiz kredi kullanmak isteyenlerden bazı koşulları yerine getirmesini istemektedir.

  • İlk kez banka ürün ve hizmetlerinden yararlanacak olanlardan ve gerekli olması halinde gelir belgesi
  • Başvuranın riskli kredi sicili ve kredi notu grubunda yer almaması

Bu şartları taşıyan kişiler kefil göstermeden, değişken faiz oranları ve vade seçenekleriyle tüm bankalara başvuruda bulunabilir. Kredi tutarı ise başvuranın aylık gelirine göre belirlenir. Buna göre aylık taksit tutarı, gelirin %50’sinden fazla olamaz. Örneğin; 2500 TL net gelirli kişi 12 ay vadeyle maksimum 15.000 TL finansman talebinde bulunabilir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Enpara İhtiyaç Kredisi

Kefilsiz anında kredi kullandıran banka, dosya masrafı veya ekstra bir ücret de talep etmemektedir. 50.000 TL’ye 36 ay vade seçeneği ile krediye enpara.com üzerinden hızlı başvuru yapabilirsiniz. Bankanın müşterisi olun veya olmayın işlemleriniz hemen değerlendirmeye alınır ve kefil göstermeden kredi anında kullanılır.

Aktif Bank N Kolay Kredi

Online sistemler üzerinden başvuru işlemlerini alan Aktif Bank’ın N Kolay ürünü 30.000 TL’ye kadar kefil göstermeden kullanırsınız. Ayrıca banka müşterisi olmayanlar evraklarını internet üzerinden gönderir, banka sözleşmeyi kurye aracılığıyla kişinin adresine gönderilir, böylece şubeye gitmeye gerek kalmaz.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi

Başvuru sürecini mobil bankacılık, internet şube veya websitesi üzerinden yapabilir, onaylanan krediyi şubeye gitmeden kullanabilirsiniz. CEPTETEB ihtiyaç kredisi en fazla 30.000 TL’ye kadar kullanılır, başvuru sırasında ve sonrasında TEB kefilsiz kredi veren bankalardandır.

ING Bank E-Kredi

Dijital kanallardan başvurusu alınan ING Bank e-Kredi, avantajlı faiz oranları ve vade seçeneklerine sahip. Kefilsiz ve belgesiz krediye hafta sonu bile başvurabilir, onaylandığında da şubeye gitmenize gerek kalmaz.

Akbank Direkt Kredi

Akbank’ın Direkt Kredisi’ni şubeye gitmeden kullanabileceğiniz gibi, banka başvuru sahibinden belge ve kefil talep etmez. 30.000 TL ile sınırlı krediye hafta sonu ve resmi tatiller de dahil her gün başvurabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Şubesiz Kredi

Yapı Kredi müşterileri mobil veya internet şubesinden kefilsiz, belgesiz 25.000 TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabiliyor. Değerlendirmenin ardından tutar Yapı Kredi hesabınıza gelir, ister ATM’den ister EFT yaparak paranızı kullanabilirsiniz.