ING Bank’a birikimini getirenler; yüksek faiz oranlarıyla işlem yaparken, ek bir masraf ödemez ve turuncu hesap ayrıcalıklarından yararlanır. ING Bank e-turuncu hesap, ilk kez mevduat hesap işlemlerinden yararlananlara özel mevduat faiz oranlarına sahiptir. Makalemizde, ING Bank mevduat faiz oranları 2019 yılı itibariyle yapılan güncellemelere ve sağladığı avantajlara yer verilmiştir.

 ING Bank e-Turuncu Hesap Özellikleri

  • Avantajlarla dolu e-turuncu hesap dünyasında, hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
  • EFT/Havale para transferlerinden masraf alınmaz.
  • Mevduatınızı günü gelmeden, hesabınızdan vadeniz bozulmadan para çekebilirsiniz.
  • E-turuncu hesap mevduat faiz kazancı hesabınıza günlük olarak aktarılır.
  • Bankaya paranızı yatırdığınız ilk 1 yıl hoş geldin faiz kampanyasından yararlanırsınız. Bu oranda oldukça yüksektir.
  • Hesabınızı ister Türk Lirası isterseniz de Dolar, Euro, İngiliz Sterlini cinsinden açabilirsiniz.
  • Hesabınızı açarken belirlenen bir alt limit de bulunmuyor. Paranız ne kadar olursa olsun, limit dahilinde kazanmayı sürdürürsünüz.
  • Para transferleri e-turuncu hesaptan sağlanırken, otomatik ödeme talimatı veremez veya anlık fatura ödemesi yapılmamaktadır.
  • ING Bank mevduat hesabı başvurusu yaparken, E-turuncu hesap açmalısınız. E-turuncu hesap yalnızca ING internet şubesi, mobil şubesi, ATM ve telefon bankacılığı aracılığıyla açılmaktadır. Şubelerden e-turuncu mevduat hesabı açılmamaktadır. Evraklarınız bankaya ulaştığı an hesabınız açılacaktır.
  • Hafta sonu kazanılan faiz tutarı hesaplara ilk iş günü yani Pazartesi günü 3 gün olarak yansıtılır. Hafta sonu hesabınızdan para kullansanız da, faiz getirisi Cuma günü 17:00’a kadar hesapta olan tutar üzerinden hesaplanır.

ING Bank E-Turuncu Hesap Faiz Oranları 2019

İlk kez e-turuncu hesap açacak olan kişiler, ING Bank’ın avantajlı mevduat faiz oranlarıyla hizmet almaktadır. Hoş geldin faizi olarak tanımlanan kampanyada birikimleriniz piyasa koşullarından yüksek oranlarla değerlendirilir. ING Bank mevduat hesabı günlük faiz olarak işletilir. 12 ay boyunca devam eden kampanya sona erdiğinde, en avantajlı faiz oranlarından mevduat hesabınız yenilenir.

Hoş geldin kampanyasıyla değerlendirilen ING Bank mevduat faiz oranları %20 olup, alt limit olmadan hizmete açıktır. Daha önce e-turuncu hesap açıp kapattıysanız, %20 faiz oranından yararlanma hakkınız bulunmamaktadır.

ING Bank mevduat hesabı maksimum 1.000.000 TL’ye kadar olan tutarlar için %20 faiz oranı getirisi sağlar. Bu limite kadar yine avantajlı faiz oranından yararlanırsınız fakat aşan kısmına daha düşük oranlar yansıtılır.

ING Bank Mevduat Hesabı Ek Faiz Kazanma

Mevduat hesabınızı açarken, Turuncu Ekstra programına dahil olarak %2 oranında ek faiz fırsatından da yararlanabiliyorsunuz. Programa dahil olduktan sonra, ING Bank banka kartınızla harcama yapmanız gerekiyor. Buna göre; harcamalarınız en az 750 TL olmak kaydıyla, bu tutara ulaştığında, o ay için ek %2 faiz kazanırsınız. Turuncu Ekstra programına dahil olmak için ING Bank internet şubesi, çağrı merkezi (0850 222 0 600) üzerinden işlem yapabileceğiniz gibi şubeleri de ziyaret edebilirsiniz.