Teknolojik gelişmeleri yakından takip etme bakımından müşterilerine en iyi hizmet sunan bankaların başında yer alan İş Bankası’nın sizlere sunmuş olduğu kolaylıklar hakkında bilgiler sunmak istiyoruz. Özellikle de son zamanların en çok merak edilen sorularının başında gelen İş Bankası cebe havale nasıl yapılır? Sorusu hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarını buradan açıklamak istiyoruz.

Cebe havale nasıl yapılır?

Öncelikli olarak bu işlemi yapmak için para göndereceğiniz kişinin bankanın müşterisi olmasına gerek yoktur. Ancak sizlerin İş Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir.

Bankanın mobil uygulaması üzerinden veya internet bankacılığı hizmetleri üzerinden dilediğiniz zaman cebe havale yapmak için belirttiğimiz adımları izleyerek kolay yoldan para gönderme işlemini yapabilirsiniz.

  • İnternet şubesi üzerinden para göndermek istediğiniz zaman para aktarma menüsüne yer alan havale menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir. Burada yer alan bölüm içerisinde de “Cebe” havale menüsü içerisine giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Bankamatik üzerinden yapmanız gerektiği zaman ise, kartsız işlemler menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından açılan menü içerisinde para transferleri menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında ise açılan Cebe havale menüsü içerisine giriş yaparak para gönderme işlemlerini kolay yoldan yapabilirsiniz.
  • İş Bankası’nın mobil uygulaması olan İşCep üzerinden para göndermek istediğiniz zaman ise yapmanız gereken mobil uygulamaya giriş yaparak buradan açılan menüler içerisinde para aktarma menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından havale sekmesine giriş yaparak burada çıkan cebe havale menüleri içerisinde cebe havale işlemlerini istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Cebe gelen havale nasıl çekilir?

Bunun için yapmanız gereken ilk adım İş Bankası ATM’sine giderek buradan kartsız işlemler menüsünden para çekme menüsüne giriş yapmanız olacaktır. Sonrasında ise cebe havale olan menü içerisine giriş yapmanız gerekmektedir. Ve ardından açılan menü içerisinde karşınıza çıkan bilgileri eksiksiz bir şekilde girdiğinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Son olarak sizlerden istenecek olan cep telefonu numaranızı eksiksiz bir şekilde girdikten hemen sonra gelen SMS kodu ile size gönderilen parayı kolayca ATM üzerinden çekebilirsiniz.

İş Bankası Cebe havale limiti ne kadar?

Bankanın müşterilerine sunmuş olduğu işlem limitinin günlük Bin TL olduğunu belirtmek istiyoruz. Ancak tek seferde Bin TL gönderme şansınız bulunmamaktadır. İki sefer halinde gönderebileceğiniz bu paranın tek seferde en fazla 500 TL’sini gönderebilirsiniz.

Haftalık para gönderme limiti ise banka tarafından 4 adet olacak şekilde Bin TL ile sınırlandırılmıştır. Son olarak ise aylık 6 adet olacak şekilde Bin 500 TL olarak bir sınırlandırılma getirilmiştir.

İş Bankası Cebe havale işlemi nasıl iptal edilir?

Cebe göndermiş olduğunuz paranın iptalini istemek için 24 saat süreniz bulunmaktadır. Zaten 24 saat içerisinde göndermiş olduğunuz para karşı taraf tarafından çekilmemiş ise hesabınıza otomatik olarak tekrardan aktarılacaktır. Bunun yanı sıra göndermiş olduğunuz paradan kesilen ücretin ücret iadesinin yatmayacağını belirtmek istiyoruz.

Son olarak ise İş Bankası kullanıcılarının ek hesap limitlerini kullanarak istedikleri kişiye para gönderme şanslarının olduğunu da sizlere buradan açıklamak istiyoruz.