Günlük hayatta pek çok ihtiyaç birikebilir. Buna nazaran da nakde sıkışmak da normal bir durumdur. Bu noktada İş Bankası ihtiyaç kredisi, konut ve taşıt kredisi vermektedir.  İşbank müşterileri bu kredilerin faiz oranlarını karşılaştırarak kredi talebinde bulunabilirler. Hayallerinizi gerçekleştirmek adına İş bankası ihtiyaç kredisi yeterli desteği sağlamaktadır. Yapılan detaylı araştırmalara göre İş bankası 2019 faiz oranları belirlenmiştir. Bu sene ihtiyaç kredisi için belirtilen oran %2.6 olarak bilinir. Belirlenen faiz oranı ile 36 aya varan vade hesabı açabilirsiniz. İş Bankası müşterilerine her koşulda kredi vermeye hazırdır. Ancak bazen kredi notu oldukça düşük olan müşterilere de bulunmaktadır. İş Bankası senetle kredi kolaylığı sağlayan bankalardan biridir. Senetle kredi  kredi notu düşük olan müşterilerin tercih ettiği yöntemdir.

İş Bankası 2019 Faiz Oranları 

Banka müşterileri zaman zaman farklı alanlarda nakit paraya ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple İş Bankasına talepte bulunuyorlar. Kredi çeşitleri ve faiz oranları 2019 yılında farklılık gösteriyor. İhtiyaç, taşıt veya konut kredisi çekmek isteyen müşteriler oranlara göz atmalıdır.

Acil nakde sıkışanlar genellikle ihtiyaç kredisi için başvurmaktadır. İhtiyaç kredisi en düşük faiz oranına sahip kredi çeşididir. Vade planı 36 aya kadar yapılmaktadır. En düşük ihtiyaç kredisi 5 Bin TL değerindedir. Çekilebilecek maksimum tutar ise 20 bin TL olarak kabul ediliyor. Faiz oranı ise %2.6 olarak belirlenmiştir.

Taşıt sahibi olmak isteyenler taşıt kredisi için başvuruda bulunmalıdır. Taşıt kredisi oranları diğerlerinden farklılık göstermektedir. Sıfır veya 2.el araç kredisi kullanmak isteyen müşteriler başvuruda bulunulabilir. Her müşteri kendi bütçesine uygun vade planı oluşturmaktadır. Taşıt kredisi 48 aya kadar vadelere bölünmektedir. Faiz oranı ise %3.0 olarak belirlenmiş bulunmaktadır.
Yeni bir ev herkesin hayali olmuştur. Bütçenize uygun bir ev almak istiyorsunuz ancak nakit ihtiyacınız mı var? Böyle bir durumda iş bankası konut kredisi talep edilebilir. Ev almak isteyenler için uygun faiz oranlarıyla vade oluşturulmaktadır. Konut kredisinde 120 aya kadar vade oluşturulmaktadır. Belirlenen vade planına göre ise faiz oranı haliyle artış gösteriyor. İş Bankası konut kredisi faiz oranı %2.4 olarak belirlenmiştir. Ev kredisi en uygun faiz oranına sahiptir. Talepte bulunduktan sonra gerekli evrakları tamamlayarak kısa sürede kredi çekebilirsiniz. İş Bankası ile hayalleriniz artık çok uzakta değil.

İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? 

İş Bankası kredi başvurusu birçok yerden yapılabilir. İş Bankası mobil uygulamasını yüklediğiniz takdirde uygulama üzerinden talep edilebilir. Müşteri hizmetlerini arayarak da kredi başvurusu yapılabilir. Bazen de atm üzerinden yapılabiliyor. Ancak en doğrusu şubeye giderek bizzat talepte bulunmaktır. Böyle bir durumda işlemler daha hızlı gerçekleştiriliyor. Ancak talep edilen miktara göre gelir belgeniz sizden istenmektedir. Banka bir süre sonra geri dönüş sağlar. Krediyi değerlendirme sürecinde birtakım bilgiler istenir.

Örneğin gelir belgeniz yeterliyse hemen verilmektedir. Aksi takdirde kefil veya ipoteğe ihtiyaç vardır. Taşıt veya konut kredisi çekenler mail ile tapu belgesini atmalıdır. Tapu ile birlikte gerekli belgeler atıldığı takdirde birkaç gün içinde geri dönüş sağlanır. Bankaların tüm kredilerini takip edebilirsiniz. Böylece size en uygun faiz oranı veren bankayla anlaşma sağlanabilir. Bankalar genellikle kredi notunuz düşükse kredi vermez. İş Bankası da bu duruma dikkat eden bankalardan biridir. Kredi notunuzu yükseltmek adına plan oluşturmalı sonra kredi talebinde bulunmalısınız. Banka gözündeki itibarı kurtarmak kredi çekme taleplerinde oldukça etkilidir. İş Bankası kredi verdikten sonra düzenli takip için mobil uygulama indirilebilir. Böylece bilgilendirmelerle birlikte ödeme planı takip edilmektedir.