Kapatılan kredi kartını açtırma,  kapattığımız kredi kartını tekrar nasıl açarız, kapanan kredi kartı nasıl açılır, kapattığım kredi kartımı açmak istiyorum gibi sorularınıza yazımızın devamında detaylıca açıklıyoruz. Dünyada kredi kartı kullanımı sandığınızdan daha yaygın olup özellikle de Türkiye’deki kredi kartı kullanımı diğer ülkelere göre daha üst seviyelerde olduğu bankaların yayınladığı raporlara göre kanıtlanmıştır. Doğru amaçlarla kullanılmayan kredi kartları da maalesef ya borç yüzünden yada başka sebeplerle kapatılmak zorunda kalabiliyor. Ancak kapatılan kredi kartlarını geri açtırmak pekala mümkün. Peki kapatılan kredi kartı nasıl açılır? Bu yazımızda kapatılan kredi kartlarının açılması hakkında sizlere detaylıca bilgiler vereceğiz. İptal edilen kredi kartını nasıl geri alırız?

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Güvenlik bilgisi olarak öncelikle söylemeliyiz ki, daha önce kapatmış olduğunuz kredi kartınızı kesin bir şekilde imha etmiş yani kırıp atmış, ulaşılamıyor olması gerekiyor. Bu olay kartın kopyalamalara ve çalınmalara karşı sizin tarafınızdan alınan ciddi bir güvenlik önlemi olacaktır. Kredi kartı iptal olduktan sonra bu kartı ATM’ye taktığınızda zaten ATM kartınıza el koyarak size geri vermeyecektir. Sonrasında banka bu kartı imha edecektir. Sizde iptal etmiş olduğunuz kartlarınızı daha sonra tekrar banka kanalı ile açtırabilirsiniz.

Bankaya Başvurarak Kredi Kartınızı Tekrar Açabilirsiniz

Daha önceden kapatmış olduğunuz kredi kartınızı açtırmak istiyorsunuz. Bu kartları açtırmak için 3 seçeneğiniz bulunmakta. İlk seçenek olarak, hangi bankanın kartını iptal ettirdiyseniz o banka şubesine giderek müşteri temsilcisine kapattırmış olduğunuz kredi kartınızı tekrar açtırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Müşteri temsilcisi geri almak istediğiniz iptal talebini en kısa sürede işleme koyarak kartı size ulaştırmak için elinden geleni yapacaktır. Diğer seçeneğiniz şubenizde bulunan müşteri temsilcisini arayarak iptal ettiğiniz kartınızı aktif haline getirmek için talepte bulunmanız olacaktır. Ancak bu iki seçenek yerine bankaya gitmeden kredi kartınızı açtırmak isterseniz bankanızın müşteri hizmetlerine ulaşarak, iptal etmiş olduğunuz kredi kartını tekrar açtırmak istediğinizi kredi kartı merkezine aktararak iptal talebinin en kısa sürede açtırılmasını sağlayabilirsiniz. Size tavsiyemiz, banka şubenize giderek başvurunuzu birebir olarak yapmanızdır.

Kredi Kartım Borç Yüzünden İptal Edildi

Peki borç yüzünden kapatılan kredi kartı nasıl açılır? Yukarıda açıkladığımız seçenekler ile yine bankanıza başvurarak kredi kartınızı açtırmak istediğinizi dile getirebilirsiniz. Ancak bunun değerlendirme süreci diğer açıkladığımız yöntemler kadar basit olmayacağını söyleyelim. Kartın iptal olduğu tarihten bu yana olan siciliniz incelenecek ve gelecek ödemelerinizde ortaya çıkacak ödeme sorunları detaylıca analiz edilecektir. Yani, borç yüzünden kapanan kredi kartınızı açtırabilmek diğer durumlara göre daha zor kabul edileceğini unutmamanız gerekiyor. Böylesine zorlu durumda internet üzerinden başvuru yapmak yerine sicilinizi düzelterek kolay kredi kartı veren bankaları tercih etmeniz daha mantıklı ve sizin için kolay olacaktır. Aksi durumlarda kredi kartını yeniden açtırmanız biraz zor olacağından bu süreç canınızı da bir hayli sıkacaktır. Kapatılan kredi kartı nasıl açılır hakkında verdiğimiz bilgiler yeterli olmadıysa sormak istediğiniz soruları altta bulunan yorum bölümünden bizlere ileterek sorularınıza en kısa süreçte cevap alabilirsiniz.