Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan bankacılık ürünlerinden olan krediler, bankaların değerlendirmesi sonucunda müşterilere sunulmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren ulusal bankalar, bu değerlendirmeleri farklı sistemleri kullanarak gerçekleştirir. Kimi banka, başvuru sırasında kefil ararken; kimi banka kefilsiz olarak kredi sunabilmektedir. Bunun yanında bazı bankalar da  yalnızca gelir durumu ve yüksek kredi  notu değeri aramaktadır. Peki kefilsiz kredi veren bankalar hangileridir, kefilsiz kredi başvuru şartları nelerdir? Merak konusu olan bu sorulara yazımızın devamında yanıt bulabilirsiniz.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Kredi başvurularında kefil aramayan bankalar ve bu bankalardan alınabilecek krediler için aylık faiz oranı ve bankaların sunduğu maksimum vade sayılarını sizler için derledik. Bu listeyi inceleyerek, en uygun faizli kefilsiz kredi veren bankayı öğrenebilir; ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

İş Bankası Kefilsiz İhtiyaç Kredi

İnternet şubesi, mobil bankacılık ve SMS bankacılığı kanallarından birisini kullanarak İş Bankası kefilsiz ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. SMS ile kredi başvurusunda bulunmak isterseniz,  aralarında birer boşlukla “T.C no, kredi tutarı, aylık gelir” bilgilerini yazarak 4402’ye mesaj göndermelisiniz.  İş Bankası’ndan alabileceğiniz kefilsiz  kredi için seçebileceğiniz maksimum vade sayısı 36’dır ve aylık faiz oranı %2,60’tır.

QNB Finansbank Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, 2019 yılında da en düşük faizli kredi veren bankalar arasında bulunan QNB Finansbank, aylık %2,22 faiz oranı ile listemizde yer alıyor. Kefilsiz başvuru imkanı sunan Finansbank’ın maksimum vade seçeneği ise 36 ay olarak belirlenmiştir. SMS ile QNB Finansbank kefilsiz ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak için “T.C kimlik no” bilginizi yazarak 5030’a mesaj göndermelisiniz. Birkaç dakika içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır. Kredi vadesi ve kredi tutarını bu aşamadan sonra belirtmeniz gerekiyor.

Garanti Bankası Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

Acil nakit ihtiyaçlarınıza kefilsiz çözüm bulabileceğiniz bir diğer banka da Garanti Bankası’dır. %2,67 faiz oranı ile en fazla 25.000 TL başvuruda bulunabilirsiniz. Belirlenen maksimum vade sayısı ise 36’dır. SMS bankacılığı, Garanti Bankası internet şubesi, mobil şube ve banka şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

Hem maaşlı müşterileri, hem de diğer müşteriler Yapı Kredi Bankası kefilsiz ihtiyaç kredisi hizmetinden yararlanabilirler. SMS ile başvuruda bulunmak için “Kredi türü, T.C no, aylık geliriniz” bilgilerini aralarında boşluk bırakarak 4411’e mesaj atmanız gerekiyor. Kredi faiz oranları çekmek istediğiniz tutara göre %2,55 ile %2,76 arasında değişkenlik gösterir. En az 1.000 TL’lik başvuru yapabilirsiniz ve maksimum vade sayısı 36’dır.

ING Bank Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

Listemizde en düşük faizli kefilsiz ihtiyaç kredisi sunan banka ING Bank’tır. 3 ay ile 36 arasında vade seçeneği sunan bankanın aylık faiz oranı %2,09 seviyesinde. SMS bankacılığı, online bankacılık ve banka şubeleri aracılığıyla kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.