Kosgeb 2019 yılı için de girişimciler için Faizsiz Kredi Desteği vereceğini duyurdu.. Kosgeb son aylarda yaşanan terör olaylarından ve afetlerden etkilenmiş olan şirketler için 100.000 TL sınır şartıyla acil kredi faiz desteğini vermeye devam ederken bir yeni haber daha duyuruldu. Kosgeb 2019 için Faizsiz Kredi desteği ile şirketlerin rahat nefes almasını sağlamaya çalışacaktır.

Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği 2019

Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği Şartları

Girişimciliği geliştirmek için çeşitli hibe ve kredileri devlet desteğiyle birlikte Kosgeb 2015 yılından bugüne kadar yaşanan doğal afetler, genel grev durumları, yangın ve yaşanan terör olaylarından etkilenmiş olan işletmelerden durumunu belgeleyenlere faizsiz kredi desteği verecek.

Ayrıca Kosgeb datasında kaydı bulunan ve imalat sanayisinde iş yapan kuruluşlar ve Organize sanayi bölgelerinde bulunan tüm sektörler içinde aynı şekilde 100.000 TL sınır şartıyla faizsiz kredi verileceğini duyurdu.

Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği Aşağıda ki Bankalar Aracılığı ile Kullanılacak

  • Garanti Bankası
  • Halk Bankası
  • Vakıflar Bankası
  • Akbank
  • Denizbank
  • Şekerbank
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

Kosgeb Faizsiz Kredi Desteği Nasıl Geri Ödemesi Yapılıyor.

2019 yılı için Kosgeb kredisinde üst limit 100.000 TL olarak belirlenmiş durumda. Bu krediyi alan şirket ve şahıslar ilk 12 ay geri ödeme yapmamaktadır. Bu da girişimciler için şirketini büyütmek veya muhafaza etmek için iyi bir nakit desteği anlamına gelmektedir. Geri ödeme için yapılan plan ise şu şekilde ; 3 ayda bir eşit taksitler ve 36 ay vadeli olarak kredi geri ödemeleri yapılacaktır.

Bu sırada kullanılan kredinin faiz/kar payının tamamı ise Kosgeb kurumu tarafından bütçelerinden karşılanıyor. Teminat ile sıkıntı yaşayan işletmeler ise Kredi Garanti Fonu A.Ş. de protokole taraf olmuştur. Kosgeb Faizsiz Kredi desteği için son başvuru zamanı yakında bitmek üzere. Bu sebeple elinizi çabuk tutmalısınız.

Kosgeb Faizsiz Kredi için Kısa Bilgiler

İlk Yıl geri ödeme Yok
36 ay / 3 aylık ödemeler : Toplam 3 yılda 12 Taksitte Ödeme
100.000 TL / 12 Taksit : 8.333 Tl Taksit tutarı

Not: Krediyi Kosgeb vermiyor. Kosgeb ismi geçen bankalardan alınan kredilerin faizlerini ödüyor. Böylece siz Sıfır faizli kredi almış oluyorsunuz.

Faizsiz Kredinin Avantajları

Şirketler içinde bulunduğumuz 2016 yılından bugüne kadar terör örgütlerinin ve darbe girişiminin etkisiyle ülke genelinde ekonomik sıkıntılar ile karşılaşmak zorunda kalmışlardır. Bu yüzden özellikle faizsiz olarak sunulan bu kredinin kısmende olsa işlerini toparlamaya yardımcı olmasını temenni eden Kosgeb’in bu imkanlarını kullanmak gerekir. Günümüzde Kosgeb harici hiç bir kurum bu şekilde Faizsiz Kredi imkanı sunmamaktadır.

İlgili Kosgeb Konuları ;