Kosgeb iş planı örnekleri; 2019 yılı için sizlere özel olarak derlediğimiz KOSGEB İş Planı Örneklerini incelemenizi ve destek kredinizi daha kolay almanız için bu örneklerden yararlanmanızı umuyoruz. Bu yazımızda daha önce kosgeb kredi başvurusu yapmış ve onaylanan, destek alan ve hibe kredisi verilen iş planı örneklerini sizlerle paylaştık. Yazımız içeriğinde word formatında cafe, kahvehane, büfe, giyim mağazası, dükkan, bakkal, market, lokanta, pastahane açmak için kreş açmak çeşitli örnekler mevcuttur. Binlerce girişimci hazırladıkları word dosyasını hizmet merkezlerine teslim ederek, kısa sürede 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi alma şansını yakaladı. Bu işlem sonrasında 3 sene boyunca açık kalan işletmelerin denetimleri tamamlandı. Proje hazırlama konusunda teknik bilgi sahibi değilseniz, piyasada örnek projeleri 1.000 TL. civarında bir fiyatla satın alabilirsiniz. Facebook ve Twitter üzerinden ve internet sitelerinden danışmanlık hizmeti veren firmalara kolayca ulaşabilirsiniz.

Firmalar ile yapacağınız anlaşma neticesinde ödemenin hibe onayı sonrasında yapılacağını belirtip, eğer destek alamaz iseniz ödeme yapamayacağınız yönünde bir sözleşme imzalarsanız, işinizi garantiye almış olursunuz. Tabi bu durumu firmaların kabul edip etmeyeceği de, kendi tasarruflarındadır.

Kosgeb Onayı Alan Hibe Projeleri

Kosgeb iş planı hazırlamak için uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmanız gerekmektedir.  32 saat süren bu eğitimde kosgeb iş planının nasıl hazırlanacağı ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Eğer iş planı hazırlamayı bilmiyorsanız, sitemiz üzerinden hazır iş planlarını inceleyebilirsiniz. Kosgeb iş planı örnekleri arasında size uygun iş planını tercih edebilirsiniz.

Word Formatında İş Planı Örnekleri

Aşağıda word uzantılı (.doc) Microsoft Office Word programı ile açılabilen iş planı örneklerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Kosgeb Boş Word Uzantılı Örnekler

  • Bakkaliye (TASARIM AŞAMASINDA)
  • Cafe ve Pastane 2. Plan (2018’de onay alan)
  • İnternet Cafe ve Eğlence Merkezi (inceleniyor)
  • Bakkal dükkanı, market (hazırlanıyor)
  • Bayan çanta satış dükkanı (Tasarımda)
  • Yedek parça satış mağazası (hazırlanıyor)

Kosgeb iş planı örnekleri arasında size uygun projeye bulamadıysanız, proje nasıl doldurulur gibi sorularınız için Kosgeb tarafından hazırlanan iş planı doldurma rehberinden yararlanabilirsiniz. Kosgeb Proje hazırlama rehberini indirebilirsiniz. Kosgeb örnek iş planını yükleyebilirsiniz. Sizde bu örnekler üzerinde düzenleme yaparak, aklınızda ki iş fikri için bir proje hazırlayabilirsiniz.

Giyim mağazası açacak bir girişimci yukarıda bulunan örneğin ayakkabı mağazası projesini düzenleyerek kendi istediği şekle sokabilir ve 2018 yılında bu proje ile başvuru yapabilir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz projenin illaki sizin iş kurmak istediğiniz sektöre ait olması gerekmez. Gıda ticari ile uğraşan esnaflarımız birbirleri ile aynı sektöre sahip veya aynı nitelikteki projeleri düzenleyebilirler. Aynı alanda olmasa bile, örneğin bir inşaat malzemeleri firmasının hazırladığı projeden, aylık, 3 aylık ve yıllık hedefler örnek alınabilir.

Eğer hayvancılık veya tarım alanında bir yatırım yapmayı düşünmekte iseniz Devlet destekli faizsiz hayvan kredisi çekebilirsiniz.

Yukarıda bulunan hazır projeler ile 2018 yılında sizde geliştirmiş olduğunuz fikrinizle bir başvuru yapabilirsiniz. Ancak bunu öncesinde eğitime katılmanız ve hizmet merkezlerinin bildirmiş olduğu diğer faaliyetleri de yerine getirmeniz şarttır. 2018 yılında iş yeri sahibi esnaflara verilecek olan 50 bin lira sıfır faizli kredi desteği için proje hazırlamanız gerekmez. Bu para destek amacıyla verilen geri ödemeli faizsiz bir destektir. Danışmanlık firmaları 2018 yılında ortalama 750-1000 TL. civarında bir para karşılığında proje hazırlamaktadırlar. Eğer bu konuda herhangi bir birikiminiz veya bilginiz yok ise, bu firmalarla da görüşmeniz mantıklı olacaktır.

KOSGEB İŞ PLANI NASIL HAZIRLANIR VİDEOLU ANLATIM

Yukarıda yer alan gerek boş, gerekse yeni esnaflar için hazırlanan iş projelerini örneklerden oluşmakta olup, danışmalık firmalarına başvurmak yerine ufak düzenlemeler ile kendi projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Örneğin bir lokanta düşünün. Hazırlanan içerikte kapasitenin 100 kişilik olduğu yazabilir. Siz bu örneği 1.000 kişilik olarak derleyebilirsiniz.

Eğer sizin kafeniz 3 bölümden oluşuyor ve terası mevcut ise, örneği bu kapsamda incelersiniz.

Ev hanımları börek, çörek yapabilecekleri bir dükkan açmak istiyorlar ise, sitemizden alacakları börekçi veya ev yemekleri lokantası kendilerine fevkalade örnek teşkil edecektir.

Üretecekleri ürünleri tek tek yazarak, bu ürünlerden elde edecekleri amaçları bildirebilirler.

Kısa ve orta vadeli olarak yapılacak hedefler, en az 10 yıllık olarak belirtilirse KOSGEB onayı almak daha kolay olacaktır.

Yukarıda videoda hanım efendinin anlattığı gibi, onay almak oldukça basit olsa da, ayrıntıları anlatmanız sizin yararınıza olacaktır.