Kredi kartının borcunu yapılandırmak isteyenler için 2019’da 72 aya varan vade ile yapılandırma imkânı sunulmaktadır. Kredi kartı borçlarını kapatmak isteyen vatandaşlara birçok banka bu imkânı tanımaktadır. Yapılandırma işlemi için bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Kredi Kartı Yapılandırma Nedir?

Kredi kartı yapılandırma işlemi biriken ve artık ödenemez duruma gelen kredi kartı borçları için geçerli bir işlemdir. Özellikle nakit avans kullanımı ile birlikte iyice artan kredi kartı borcunu müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek yapılandırabilirsiniz. 2 ay süre ile ödenemeyen kredi kartı borçlarını 72 ay vade ile yapılandırabilirsiniz. Kredi kartı yapılandırması sadece belli bir süre ile kredi kartı borcunu ödeyemeyenlerin yararlanabileceği bir uygulamadır.

Kredi Kartı Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borcu ödeme yöntemlerinden biri olan yapılandırma seçeneği birçok kart kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir. Kredi kartı borcunuzun bulunduğu bankanın şubesinden ya da internet şubesinden ya da şubeye giderek yapabilirsiniz. Şubede müşteri temsilciniz ile görüşme yaparak kredi kartı yapılandırmanızı talep etmeniz gerekmektedir. Yapılandırmanız günce faiz oranları göz önünde bulundurularak hesaplanacak ve ödeme planınız gelirinize göre ayarlanacak. Yapılandırma işlemi sırasında kredi kartınız kullanıma kapatılacak olup borcunuz ödendikten sonra tekrar kullanıma açılmaktadır.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırmanın Avantajları Nedir?

Kredi kartı borcu yapılandırmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Kredi kartı borcunu ödeyemeyen kişilere sunduğu rahat ödeme imkânı en önemli avantajlarından biridir. Kredi kartı borcu yapılandırma avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Aylık ödeyeceğiniz borç miktarı azalacak
  • Gelirinize uygun ödeme planı hazırlanacak
  • Uzun vade seçenekleri ile ödeme yapılabilecek
  • Düzenli taksit ödemeleri ile kredi puanı düşmeyecek
  • Kredi kartı yapılandırma işlemi sırasında kartınız kullanıma kapatılacak bu sebep ile kredi kartı borcunuz artış göstermeyecek. Ödeme planınız bu durumdan etkilenmeyecek.
  • Bankanız ile olan etkileşiminiz artacağı için ilerde kredi almak istediğiniz zaman bankanız size yardımcı olacaktır.

Yapılandırma Borcunu Ödedikten Sonra Ne Olur?

Kredi kartı yapılandırma borcunuzu tamamen ödedikten sonra bankanıza giderek borcun kapandığını gösteren belge almanız gerekmektedir. Kredi kartı yapılandırması sebebi ile borcunuz bittiğinde kredi notunuz düşmüş olacak. Bu sebeple kredi notunuzu yükseltmeye çalışmanız gerekmektedir.

Kredi Kartı Yapılandırma Garanti Bankası

Kredi kartı yapılandırma Garanti Bankası aracılığı ile de yapılabilmektedir. Garanti Bankası sadece kredi kartı borcunu değil kredi borcunuzu da yapılandırmaktadır. Borç yapılandırma işlemi Garanti Bankası şubesine giderek yapılmaktadır. Dilerseniz Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak da borç yapılandırma işlemi için talepte bulunabilirsiniz. Başvuru sonucunuzu yine Alo Garanti üzerinden öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırma

Vakıfbank kredi kartı yapılandırma işlemi için müşterilerine 36 aya varan vade ve taksit seçeneği sunmaktadır. İhtiyaç Kredisi başlığı altında kampanya olarak sunulan yapılandırma işlemine Vakıfbank 20.000,00 Türk Lirasına kadar yapılandırma imkânı sunar. Vakıfbank kredi kartı yapılandırması 3 aylık vadelere bölünerek her üç ayda bir ödeme talep edilmektedir. Gelir durumunuza göre ayarlanan geri ödeme miktarları ile müşteriler rahat bir nefes almakta ve zorlanmadan borçlarını ödeyebilmektedir.

Kredi Kartı Yapılandırma: Akbank

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 2016 yılında kredi kartı borcunu ödeyemeyen vatandaşlar için kredi kartı yapılandırma işlemi yürürlüğe girmiştir. Yürürlüğe giren bu karar ile vatandaşlara uygun faiz oranları ve ödeme planları sunularak geri ödeme işlemlerini rahatlatmak hedeflenmiştir. Akbank 9 aya kadar taksit imkânını müşterilerine sunmaktadır. Faiz oranları ile de tercih edilen Akbank kredi kartı yapılandırma işleminden ek ücret talep edilmemektedir. Başvurularınızı şubeye giderek yapabilirsiniz.