Kredi kartı işlevinin her geçen gün artması beraberinde birçok kolaylığın müşterilere sunulmasını sağladı. Son zamanlarda bankaların kredi kartı kullanım alanlarını giderek arttırmasından sonra sizlerde kredi kartı ile birçok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.  Bu konuda bankaların müşterilerinden aldığı oranları ve kredi kartı ile SGK ödemesi yapılacak olan bankaların listelerini buradan açıklayalım.

Halk Bank Paraf Kredi kartı ile SGK ödemesi

Halk Bank’ın en çok kullanılan kredi kartı olan Paraf Kredi kartı ile SGK ödemesi yapmanız mümkündür. En fazla müşterilerine 3 taksit yapma imkanı veren bu kart ile otomatik ödeme talimatını verme şansınız bulunmamaktadır. SGK ödemesi yaptığınız zaman bankanın sizlerden komisyon yani işlem ücreti olarak da alacağı rakam ödediğiniz tutarın %0.95’i oranındadır.

Vakıfbank Worldcard ile SGK ödemesi

Vakıfbank’ta SGK ödemesi konusunda müşterilerine kredi kartını kullandıran bankalar arasında yer almaktadır. Kamu bankası olmasının avantajını bu konuda müşterilerine sunan Vakıfbank’ın aynı zaman SGK ödemesi yapılacağı zaman müşterilerine 2 taksit seçeneğini de sunduğunu belirtelim. Taksitlendirme konusunda herhangi bir ekstra ücret talep etmeyen bankanın işlem ücretinde ise belirli bir tutarı geçtikten sonra alınmaktadır.

Akbank Axess kredi kartı ile SGK ödemesi

Akbank’ta SGK ödemesi konusunda müşterilerine kredi kartı ile ödeme hizmetini sunmaktadır. Bu konuda yapmanız gereken Axess kredi kartınız ile SGK ödemesi yapmak için belirlenen adresler üzerinden ödeme yapmak olacaktır. Taksit konusunda müşterilerine sadece tek çekim hizmeti sunan Akbank’ın, diğer bankalardan farkı ise otomatik ödeme talimatı verilmesini sizlere sunması. Aynı zamanda banka komisyon işlem ücreti olarak 500 TL altında yapılan ödemeler için %1,5 oranında işlem ücreti almaktadır. 500 TL ve üzerinde olan ödemelerinizde sizlerden %2 oranında komisyon ücreti almaktadır. Eğer Axess üzerinden SGK ödemesi için otomatik ödeme talimatı verirseniz bu sefer sizlerden alacağı işlem ücreti ise %1,3 olarak hesaplanacaktır. Bu oran 500 TL altında olan otomatik ödemeler için, 500 TL üzerinde olan otomatik ödemeler içinse %1.6 oranında işlem ücreti alınacaktır.

Garanti Bankası Bonus kredi kartı ile SGK ödemesi

Garanti Bankası’nın bonus kredi kartına sahip olan kişilerin SGK ödemesi sırasında herhangi bir şekilde taksit avantajından yararlanamayacağını belirtelim. Aynı zamanda otomatik ödeme talimatı da verilmeyen bankanın müşterilerinden aldığı işlem ücreti ise %1.75 oranında.

Ziraat Bankası Maximum kredi kartı ile SGK ödemesi

Ziraat Bankası’nın kredi kartı olan Maximum kredi kartı ile de SGK ödemesi yapma şansınız bulunmaktadır. bu kart ile yapacağınız ödemelerde banka sizlere herhangi bir şekilde taksit seçeneği sunmamaktadır. Aynı zamanda müşterilerine otomatik ödeme talimatı da vermeyen bankanın işlem ücreti konusunda net bir açıklama yapmadığını belirtelim.

QNB Finansbank Cardfinans kredi kartı ile SGK ödemesi

QNB Finansbank’ta kredi kartı ile müşterilerine SGK ödemesi sunmaktadır. Ancak bu konuda müşterilerine herhangi bir şekilde taksit imkânı sunmayan bankanın, otomatik ödeme talimatı konusunda ise müşterilerine hizmet verdiğini belirtelim. İşlem ücreti konusunda ise herhangi bir şekilde komisyon oranı belirtmediğini açıklamak istiyoruz.

Türkiye Finans Happy Card ile SGK ödemesi

Türkiye Finans bankası da kredi kartı ile hizmet sunan bankalar arasında yer almaktadır. Müşterilerine otomatik ödeme talimatı verme şansını vermeyen bankanın aynı zamanda herhangi bir taksit seçeneği de sunmadığını belirtelim. Bunun dışında işlem ücreti konusunda bankanın herhangi bir açıklama yapmadığını belirtelim.