Nakit avans; bankaların müşterilerine nakit ihtiyacı olduğunda, kredi başvurusunda bulunmalarına gerek olmadan, kart limitinden kullandırılan bir hizmettir. Kredi kartı kullanıyor ve krediye başvurmak istemiyorsanız, kart limitinizden taksitli veya peşin ödemeli nakit avans çekebilirsiniz. İşlem sırasında tutara yansıtılan maksimum faiz oranı %2,25 olup, her banka için bu oran geçerlidir.

Makalemizde kredi kartından nakit avans çekme işlemi ve yansıtılan diğer ücretler konusunda bilgilere yer verdik. Ayrıca makalemizden bankaların kampanyalı nakit avans ve taksitli nakit avans ürünlerini de inceleyerek, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Kredi Kartından Nasıl Nakit Avans Çekilir?

Kredi kartından nakit avans çekme işlemi; ATM, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılmaktadır.

ATM’de nakit avans çekme işlemi yaparken, kartınızın yanınızda olması gerekir. Şifrenizle giriş yaptıktan sonra menüde nakit avans işlemleri yer almaktadır. Bu işlemi seçtiğinizde ister nakit isterseniz de taksitli olarak nakit avans çekebilirsiniz. İşlem sırasında faiz, ücretler ve vergilerin bilgisi ekranda paylaşılacaktır. Onayladığınızda parayı ATM’den hemen alabilir veya tutarı vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz.

İnternet veya mobil bankacılık nakit avans işleminde, müşterisi olduğunuz bankanın online şifresi ile sisteme giriş yapmalısınız. Kartların ve kredi kartlarım menüsünü takip ettiğinizde, nakit avans işlemi görüntülenecektir. Burada nakit veya taksitli seçeneklerden birini tercih ederek, paranızı hemen vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz.

Bankalar kredi kartınızdan EFT ve havale yapmanıza da olanak veriyor. Para transferleri menüsünden EFT veya havale işlemini seçtikten sonra gönderici hesabınızı kredi kartı olarak seçmelisiniz. Nakit veya taksitli tercihinizi yaptıktan sonra, ekranda işlem ücret ve faiz oranları belirtilecektir. Gönderilen hesabı da seçip, onay verdiğinizde işleminiz tamamlanacaktır.

Kredi Kartından Nakit Avans- Taksitli Nakit Avans Kampanyaları

Nakit avans işleminden yararlanmak istiyorsanız, kartınızın bu işlem için uygun olması gerekiyor. Buna göre; kartınıza üç defa üst üste yalnızca asgari tutarı öderseniz, kartınız nakit işleme kapanacaktır. Bu durumda kişiler yeniden nakit avans hizmetinden yararlanabilmek için, kesilen ekstre borcunun tamamını ödemelidir. Ayrıca kredi kartı limitinin maksimum %80’i kadar nakit avans kullanabilirsiniz. Örneğin; 1000 TL limitli kredi kartınızın, 500 TL’si kullanılabilir olduğunda, 500 TL’nin yalnızca 400 TL’sini nakit olarak alabilirsiniz.

Akbank Ücretsiz Taksitli Nakit Avans Kampanyası

Axess kredi kartı limitinden minimum 200 TL ve maksimum 15.000 TL, 5-12 ay vade ile nakit avans çekilebiliyor. Akbank, taksitli nakit avans çeken müşterilerinden işlem ücreti almamaktadır. Yalnızca tutara %2,25 faiz oranı ve vergiler yansıtılmaktadır. Ayrıca ATM’den kullanım limiti maksimum 4.000 TL’dir.

Akbank faizsiz taksitli nakit avans kampanyası ise bankanın özel müşterilerine sunulmaktadır. Bankanın çağrı merkezini arayarak, 1.500 TL’ye kadar faizsiz ve ücretsiz nakit avans kampanyasına dahil olmak istediğiniz belirtmelisiniz.

Garanti Ücretsiz Taksitli Nakit Avans Kampanyası

Ücretsiz nakit avans kullanımı minimum 500 TL, maksimum 20.000 TL ile sınırlıdır. ATM kanalından 10.000 TL’ye kadar taksitli nakit avans kullanılabilir. Yapılacak işlemden %2,25 faiz oranı ve vergiler tahsil edilirken, işlem ücreti alınmamaktadır.

QNB Finansbank Ücretsiz Taksitli Nakit Avans Kampanyası

Kart limitinden 300 TL ile 4.000 TL tutarlar arasında taksitli nakit avans çekilebilmektedir. Nakit avans faiz oranı %2,25’dir. 12 ay vadeye kadar taksit seçeneğiyle, ücret ödemeden kullanım yapılabilir.