Cep telefonlarından tek bir mesaj göndererek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Sms ile kredi notu öğrenme ya da sorgulama servisi tüm operatörlerden 9 TL karşılığında yapılabilmektedir. Kredi Notu Nasıl Sorgulanır ? SMS ile Kredi Puanı Sorgulama 2018 yılında tüm operatörler tarafından faaliyete sokulmuş her operatör tarafından yapılabilmektedir. Avea, Turkcell, Vodafone gibi operatör servislerden kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Son zamanlarda herkes ihtiyaçları için başvuru yaptıkları kredilerin çıkmamasından yakınmaktadır. Oysa kredi onaylanmamasında ki en önemli etken kredi puanıdır. En ufak bir gecikmede ve sorunda bile kredi puanının düşmesi; kredi başvurularının reddine sebep olacağından var olan puanınızı da olumsuz etkileyeceğidir. Böyle olunca herkes kendi kredi notlarını takip etmek istiyor, onu düşürmemek için çeşitli yöntemler deniyor ve araştırıyorlar. Kredi puanı sorgulama için pek çok yöntem olduğu gibi artık sadece bir mesaj göndererek kredi notu sorgulama işlemi yaparak puanınızı öğrenebilirsiniz. Bu makalemiz de Turkcell, Vodafone ve Avea operatörlerinden sms ile kredi puanımızı sorgulama işlemlerini anlatacağız. Sizde bu makalemde anlattıklarımla cep telefonunuzdan tek bir mesaj göndererek anında kredi puanınızı öğrenebileceksiniz.

KREDİ PUANI SORGULAMA

Öncelikle kredi puanının ne olduğunu açıklayalım. Kredi Notu ya da Kredi Puanı, KKB dediğimiz sistem üzerinde her insanın ödeme düzenliliğine, gelirine ve başvurularına bakılarak 0-1900 arası bir puanlamayla sıralandığı bir sistemdir. Bu KKB sistemini sadece bankalar kullandığından dolayı puanınızı ve ödeme düzenliliğinizi borcunuzu gibi birçok etkeni de her banka eşit şekilde görebilmektedir. Bu sebeple kkb insanlar arasında çok önemli hale gelmiştir. Kredi başvurusu yaptığınızda bankalar öncelikle bu sistemler üzerinden sizin verilerinizi ve kribiletenizi inceler ve kredi puanınızı öğrenir. Eğer kredi puanınız olumluysa kredi başvurularınız da olumlu olur, puanınız düşükse yani kötü derecede ise kredi başvurunuz bankalar tarafından reddedilir.

TEK BİR MESAJLA KREDİ PUANI SORGULAMA

KKB sistemlerinde yer alan kredi puanlarını öğrenmek isteyenler için bu makaleyi hazırladık. Artık vatandaşlar sadece tek bir sms göndererek kredi puanının ne olduğunu öğrenebilecek. Bu bilgi ile kredi puanınızın takibini yaparak kredi notunuza göre başvurularınızı yapabilirsiniz. Puanları minimum 900- 1200 arasındaki notta olan vatandaşlar bankalardan sorunsuz şekilde kredilerini çekebilir, kullanabilirler. Eğer 1500 üzeri kredi notuna sahipseniz bankalardan beklemeksizin istediğiniz tutarda kredinizi de kullanabilirsiniz.

Avea sms ile kredi notu sorgulama: TC Kimlik Numaranız Doğum Yılınız 1122
Turkcell sms kredi notu sorgulama: TC Kimlik Numarası Doğum yılı 1122
Vodafone sms ile kredi notu sorgulama: TC Kimlik Numarası Doğum Yılı 1122

Turkcell Sms İle Kredi Notu Öğrenme

Turkcell operatörünü kullananlar insanlar için sms ile kredi notu öğrenme işlemi çok basit olarak anlatılmıştır. Turkcell bu işlemden sadece 9 TL ücret almaktadır. Telefonunuzun mesaj bölümüne girerek TC Kimlik Numaranızı ve Doğum Yılınızı aralarında birer boşluk bırakarak 1122‘ye mesaj gönderebilirsiniz. Bu sorgulama sonucunda sizlere detaylı olarak kredi puanınızın iyi, kötü, çok iyi seviyelerde yer aldığı bilgisi size iletilerek kredi kullanılabilirlik seviyenizi öğrenmiş bulunuyorsunuz.

Yukarıda anlatılan bilgilerle Turkcell operatörünüzden sms ile kredi puanı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Peki Avea yani yeni adıyla (Türk Telekom) operatöründe sms ile kredi puanı sorgulaması nasıl oluyor ve ücreti ne kadar? Diye merak ediyorsanız bunun içinde aşağıda yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Avea Sms İle Kredi Notu Sorgulama

Türk Telekom (Avea) operatörünü kullananlar insanlar için sms ile kredi notu öğrenme işlemi çok basit olarak anlatılmıştır. Türk Telekom (Avea) bu işlemden sadece 9 TL ücret almaktadır. Telefonunuzun mesaj bölümüne girerek TC Kimlik Numaranızı ve Doğum Yılınızı aralarında birer boşluk bırakarak 1122‘ye mesaj gönderebilirsiniz. Bu sorgulama sonucunda sizlere detaylı olarak kredi puanınızın iyi, kötü, çok iyi seviyelerde yer aldığı bilgisi size iletilerek kredi kullanılabilirlik seviyenizi öğrenmiş bulunuyorsunuz.

 Vodafone Sms İle Kredi Notu Öğrenme

Vodafone operatörünü kullananlar insanlar için sms ile kredi notu öğrenme işlemi çok basit olarak anlatılmıştır. Vodafone bu işlemden sadece 9 TL ücret almaktadır. Telefonunuzun mesaj bölümüne girerek TC Kimlik Numaranızı ve Doğum Yılınızı aralarında birer boşluk bırakarak 1122‘ye mesaj gönderebilirsiniz. Bu sorgulama sonucunda sizlere detaylı olarak kredi puanınızın iyi, kötü, çok iyi seviyelerde yer aldığı bilgisi size iletilerek kredi kullanılabilirlik seviyenizi öğrenmiş bulunuyorsunuz.

Yukarıda açıklamış olduğumuz bilgilerle birlikte artık hepiniz sms ile kredi puanı öğrenme işlemlerinizi başarılı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Notu Sorgulama

Yukarıda açıkladığımız bilgilere göre tüm operatörlerden bu sorgulamayı 9 TL ücretle öğrenebilmektesiniz. Sizde yukarıda sizlere aktırmış olduğumuz bilgileri telefonunuzdan sms ile mesaj göndererek kredi notu sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bu bilgiler doğrultusunda Tüm operatörlerden sadece TC Kimlik Numaranız ve Doğum yılınızı yazdıktan sonra 1122’ye sms göndererek hızlı şekilde tarafınıza ulaşan cevap mesajıyla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.