İşletme, yatırım, ihracat, iskonto gibi çeşitli amaçlar için ihtiyaç duyulan nakit desteğini, Odeabank ticari kredi ürünlerinden alabiliyorsunuz. Kurumsal kimliğinizle başvuru yapabileceğiniz ticari krediler çeşitli isimler, değişen limit ve faiz oranlarıyla hazırlanmıştır. Odeabank ticari krediler hakkında detaylı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Odeabank Ticari Krediler Nelerdir?

Esnaf ve diğer tüm kurumsal firmaların sektör ayrımı yapmadan hizmet alabildiği Odeabank ticari krediler, kurumların ihtiyacına göre şekillenir. Buna göre başvuru yapabileceğiniz ticari kredi türleri şunlardır:

Odeabank Esnaf Kredisi

Esnaflara özel hazırlanan kredi paketinde faiz oranları oldukça uygundur. Odeabank esnaf kredisine başvuru yapılması halinde, banka müşterisinin kredi skorunu kontrol eder. Kişiye özel faiz oranı ve ödeme koşullarıyla müşterisine bilgilendirme yapar. Kampanyadan yararlanmak isteyen kişiler onay verdiğinde başvuru işleme alınır. Odeabank esnaf kredisi faiz oranı en az %1,39 en fazla ise %1,49 üzerinden değerlendirilir. Kredi vadesi ise minimum 3 maksimum 48 aydır.

Odeabank esnaf kredisi başvurusu için gerekli belge yalnızca nüfus cüzdanıdır. Fakat gelir kontrolü yapılamayan kişilerden gelir belgesi de talep edilebiliyor. Banka müşterisi olanlar, hazırlanan kredi kullanıımı için müşteri danışmanı tarafından arandığında, onay vermesi halinde parasını hemen hesabına aktarabiliyor. Bunun için Odeabank internet veya mobil şubesine girerek, krediler menüsünden onay vermeniz yeterlidir. Ayrıca 444 8 444 numaralı Odeabank çağrı merkezini arayarak da onay aldığınız esnaf kredi tutarının hesabınıza aktarılmasını talep edebilirsiniz. Odeabank müşterisi olmayanlar, onaylanan kredisini kullanabilmek için banka şubesine gitmelidir. Odeabank esnaf kredisi başvurusu bankanın web sitesi üzerinden de yapılmaktadır.

Taksitli Ticari Kredi

Orta ve uzun vadede yatırım yapmak isteyen işletmelerin nakit ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmıştır. Taksitlerinizi isterseniz 3 ay sonra ödemeye başlayabiliyorsunuz. Ayrıca Odeabank taksitli ticari kredi ödeme planı, eşit taksitler veya balon ödemeli olarak tercih edilebiliyor. TL veya döviz endeksli olarak kullanım yapmak mümkündür.

İskonto Kredisi

Vadesi gelmemiş çek veya senetlerinizi Odeabank’ta nakde çevirebiliyorsunuz. Günü geldiğinde alacağınız tutardan faiz, vergi ve komisyon ücretleri düşerek kalan tutar hesabınıza aktarılır. Nakit yönetimi sağlayan iskonto kredisine Odeabank şubelerinden başvurabilirsiniz.

İşyeri Kredisi

İşyeri alımı yapmak istediğinizde, Odeabank’tan 10 yıl vadeyle kredi hizmeti alabiliyorsunuz. Mülkün kat mülkiyeti tapusu veya iskan belgesi olması yeterlidir.

Odeabank Spot Kredi

Tek taksit halinde oluşturulan, hizmet alındığı sırada onaylanan kredi faiz oranıyla değerlendirilen bir kredi türüdür. Odeabank spot krediler,  piyasadan etkilenmez, kurumsal kişilerin ödeme günü geldiğinde tamamını kapattığı bir üründür. Düşük tutarlı ihtiyaçlarınız için tercih edebileceğiniz makul bir Odeabank ticari kredi ürünlerindendir.

Rotatif Krediler

Borçlu cari hesap özelliğini taşıyan Odeabank rotatif krediler, kurumsal kimliğinizde kısa süreli ihtiyaçlarınıza uzun süreli çözüm sunan ürünlerdir. Başvuru yapılması halinde kişiye bir limit ve vade sayısı belirtilir. Bu şartlar altında kalarak, onaylanan tutardan her ihtiyaç duyulduğunda kullanım yapılabilir. Kısmi veya tamamen ödeme yapma şansınız vardır. Odeabank rotatif krediler faiz oranları sabit olmadığından, 3 ayda bir faiz tahakkuku yapılır.