Şekerbank, yapmış olduğu kredi kampanyalarıyla, tarım sektörüne önemli derecede destek sağlamaktadır. Çeşitli dönemlerde geri ödemeler, yüksek veya düşük tutarlarda ihtiyaçlara yönelik hizmetler, traktör ve ekipman kredileri gibi çeşitli tarım kredileri bulunuyor.

Makalemizde Şekerbank tarım kredisi türleri, avantajları ve başvuru kanalları gibi bilmek isteyeceğiniz tüm bilgiler detaylarıyla incelenmiştir.

Şekerbank Tarımsal Yatırım Kredileri

Üretime destek vermek için kullandırılan tarımsal yatırım kredileri, uzun vade ve uygun faiz seçeneklerine sahiptir. Hayvancılık, seracılık, bitkisel üretim, su ürünleri yetiştiriciliği ve avcılığı gibi pek çok tarımsal faaliyetler için yatırım desteği alabiliyorsunuz.

Şekerbank Tarımsal İşletme Kredileri

Teşvike ihtiyacı olmayan, var olan tarımlar alanını genişletmek, tarımsal faaliyetlerini sürdürebilmeleri için çiftçiler kısa vadelerle daha hızlı sonuçlar alabiliyorlar.

Şekerbank Aile Çiftliği Kredileri

Tarlasını büyütmek, tarım ekipmanları temin etmek, kırsal katkınmaya destek vermek amacıyla Şekerbank aile çiftliği kredilerinden birine başvurabiliyorsunuz.

Tarla Büyütme Kredisi

Toprağını genişletmek amacıyla; arazilerini birleştirmek, atıl arazileri yeniden üretime kazandırmak isteyen çiftçilere Şekerbank tarla büyütme kredisi sunuyor. Tarla büyütme kredisi kullanım özelliklerine göre tarlanın ekspertiz değerinin maksimum %75 oranında hizmet sağlanıyor. 60 aya kadar taksitlendirme yapabiliyorsunuz. Hasat dönemi ödemek isterseniz esnek ödeme imkanından yararlanabiliyorsunuz. Şekerbank tarla büyütme kredisi başvurusunu, bankanın web sitesi üzerinden veya şubelerden yapabilirsiniz.

Tarım Ekipmanları Kredisi

Traktör veya diğer tarla ekipmanları için Şekerbank’tan destek alabiliyorsunuz. 5 yaşın üstünde olmayan traktörlerin fatura değerinin %60 oranına kadar kredi alabiliyorsunuz. Vade seçeneği maksimum 60 olurken, 3, 6 veya 12 ayda bir esnek ödeme olanağınız da vardır.

Şekerbank tarım ekipmanları kredisinde ise fatura bedelinin en fazla %70’i kadar destek veriliyor. İhtiyacınız ikinci el bir biçerdöverse, Şekerbank %65’i kadar ekipman kredisi kullandırıyor. Şubelerden veya web sitesi üzerinden şubesiz başvuru yapabilirsiniz.

Tarımsal Eko Kredi

Bireysel ve kurumsal her iki segmentten kişilerin başvurabildiği Şekerbank tarımsal eko krediye çiftçiler; modern sulama, güneş enerjisi, organik tarım ve sera gibi nedenlerle nakde ihtiyaçları olduğunda başvurabiliyorlar. Modern sulama ekipmanları için fatura tutarının %100’üne, güneş enerji sistemlerinde %75’ine, organik tarım ve sera üretimlerinde ise %75’ine kadar kredi veriliyor. Tüm ihtiyaçlarınız için 60 ay vade seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Kırsal Kalkınmaya Destek Kredisi

Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Fonları kapsamına giren çiftçiler, devlet tarafından desteklenmekte ve projelerinin %60’ına kadar hibe almaktadırlar. Çiftçilerin hayata geçirmek için hibeye hak kazanması halinde, kalan nakit ihtiyaçları için Şekerbank tarım kredisi kullandırıyor.

Çiftçi Nakliye Aracı Kredisi

Sıfır veya ikinci el N1 ve N2 sınıf taşıt alımlarında, Şekerbank çiftçiye nakliye aracı kredisi sunuyor. Sıfır kilometre araçlar için fatura bedelinin %75’i, ikinci el nakliye aracında ise kasko değerinin %60’ı kadar nakit desteği veriyor. 60 ay vade seçeneği ve yılda bir ödemeli kredi hizmetinden yararlanmak isteyen çiftçiler, Şekerbank şubelerine gitmelidir.