Artık borç para bulmak kadar kredi almak da zor bir hale geldi. Özellikle sicili bozuk olan kişiler bankalardan kredi kullanamadıkları için para bulmaları çok zor hale geldi. Bu sebeple para ihtiyacı olanlar farklı arayışlara yönelerek arayışlara girdiler. Bunlardan birisi ise senetle ödeme yöntemidir. Eskiden beri kullanılan senetler artık günümüzde kredi almak için de kullanılır hale gelererek ihtiyaçlarımızı karşılar oldu. Senetle kredi bu kadar popüler hale gelmesinde ki sebep kuşkusuz mevcut sistemin insanlara bazı kısıtlamalar getirerek zorlu şartlar sergilemesidir. Bu kısıtlama ile kişiler farklı borç para bulma arayışına girerek senetle altın yada nakit para gibi ihtiyaçlara girişmektedir.

Senetle Kredi Nasıl Alınır?

Eski zamanlarda kullanılan senetle alışveriş artık daha da gelişerek senetle kredi alma sistemine döndü. Bankalardan kredi alamayan, sicili bozuk olan ve hakkında icra takibi başlatılmış kişiler alternatif para bulma yöntemlerine yönelerek kredi alma imkânına kavuşmaktadırlar. Günümüz bankacılığında senetle kredi almak neredeyse imkânsız. Türkiye genelinde hiçbir banka müşterisine bu şekilde kredi kullandırmamaktadır. Fakat bazı kurumlar vardır ki, tamamen yasal statüde kurulmuş olup, krediye ihtiyacı olan herkese kredi imkânı vermektedir. Kredi veren bu kuruluşlara yapılan ödemeler istenilen tutarda ve istenilen vadede olabilmektedir.

Senetle Kredi Avantajları Ve Dezavantajları

Bankalardan alamadığınız krediyi senetle almanız durumunda bazı avantajlarınız ve dezavantajlarınız olmaktadır. Bu avantajları ve dezavantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

Bankadan alacağınız kredi tutarı için toplamda ödeyeceğiniz faiz sebebiyle kredi maliyetiniz yüksek olabilmektedir. Fakat senetle kredi alınması halinde ödeyeceğiniz masraf çok az olabilmektedir. Bu sebeple bankalardan daha uyguna kredi sahibi olabilir, acil ihtiyaçlarınızı hemen görebilirsiniz. Senetle aldığınız kredi için çok fazla prosedür işlemi olmadığı için zamandan tasarruf edersiniz. Senetle kredi alınması halinde sadece senet imzalanacağından, bankadaki kredi başvurusunda harcayacağınız zamanın çok küçük bir kısmını harcamış olursunuz.

Senetle alınan kredilerde uzun vade ve yüksek tutarlarda borçlanma yapılabilmektedir. Konut, taşıt gibi alımlarınız için uzun vadeli borçlanmak hem aylık ödemelerinizi düşürmekte, hem de kolayca mal sahibi olmanızı sağlamaktadır. Bu sebeple senetle para alındığı zaman daha uzun vadelerde ödeme yapma olanağınız vardır. Bankalar nezdinde siciliniz bozuk, kredi notunuz düşük, açık takip hesaplarınız olsa da senetle para almanız mümkündür. Fakat bu durumda bankalardan kredi almanız pek de mümkün değil. Bankaların kredi talep eden müşterileri için onları değerlendirmeye tabi tutarken en çok kullandığı sistem KKB sistemi olduğundan, mali sicilinizdeki bozukluk hemen KKB’ye bildirilmekte ve yeni kredi almanız zorlaşmaktadır.

Bankalardan kredi almak uzun ve meşakkatli bir işlem iken senetle kredi almak çok da kolaydır. Senetle alınan krediler de çok nadir olarak teminat istendiğinden kefil arama derdiniz olmayacak.Senetle kredi almanın en önemli dezavantajı ise senet ödenmediği zaman hemen yasal işlemlerin başlamasıdır. Fakat bankadan aldığınız kredilerde belli bir süre kredi taksitini ödemeseniz de yasal süreç başlamamaktadır. Bunun tam aksine senetle para aldığınız kuruluş, senedin ödenmemesi halinde hemen sizi mahkemeye vererek tüm borcun ödenmesi için yasal işlem başlatabilir.

Sicili Bozuk Olana Senetle Kredi Verilir

Senetle kredi imkânı sağlayan güvenilir kuruluşlardan olan www.kredicikartiyoruz.com size güvenli ve hızlı hizmet yapısıyla kredi imkânı sağlamaktadır. Şirketin bünyesinde yer alan uzman kadro kredi başvuru talebinizi alır, incelemeye koyar ve size anında senetle kredi verir. Özellikle sicili bozuk olan, bankalardan kredi alamayan, bankalarda açık takip hesapları bulunan, kredi notu çok düşük olan kişi veya şirketlerin tercih ettiği bu sistemle hızlı ve güvenli kredi almak çok kolay. Sitede bulunan kredi başvurusu sayfasına tıklayarak başvuru formuna; adınız ve soyadınız, kredi talep türünüz, kredi puanınız, telefon numaranız, istediğiniz kredi vadesi ve net gelirinizi yazarak anında kredi sistemine başvurunuzu yapabilirsiniz. Talebinizin alınması ile sizinle irtibata geçen uzman müşteri temsilcimiz, alacağınız kredi ile ilgili sizlerden bilgi talep ederek alacağınız kredi tutarı ve geri ödeme ile ilgili sizlere bilgi verecektir.

Siz de alacağınız krediyi nasıl ödeyeceğinize dair müşteri temsilcisine bilgi verdiğiniz zaman tüm işlemleriniz kayıt altına alınarak senetle kredi almış olacaksınız. Onaylanan kredi talebinizi istediğiniz bankadan çekebilir, isterseniz nakit olarak da alabilirsiniz. Kredi almak için tek yapmanız gereken internet sitemizden bize ön başvurunuzu göndermek. Geriye kalan tüm işlemlerinizde uzman ekibimiz daima yanınızda olacak.

Acil Kredi İçin Diğer Hizmetlerimiz

Bünyemizde bulunan uzman ekibimizle sadece senetle kredi vermiyor aynı zamanda kredi notunuzun iyileştirilmesi için de sizlere yardımcı oluyoruz. Verdiğimiz finansal danışmanlık hizmeti ile bozulan sicilinizin düzeltilmesi, düşen kredi notunuzun tekrar yükseltmesi, yeni kredi almak için yapılan başvurunun olumlu sonuçlanması için dikkat edilmesi gerekenler, kredi borcunuzun nasıl düzenli hale getirilebileceği gibi birçok konuda sizlere yardımcı olmaktayız. Senetle para veren kurumumuz uzman kadrosu ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile sizlere hizmet vermekten gurur duymaktadır.

2014 yılında hizmet vermeye başladığımız günden bu zamana kadar 1000’in üzerinde müşteriye senetle kredi ve finansal danışmanlık hizmeti sunmuş bulunuyoruz. Güvenilir ve hızlı kredi almak için sektördeki nadir kuruluşlardan olan kurumumuzla acil kredi ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.