Ülkemizdeki kamu ve özel kesim bankaları tarafından, bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda günden güne farklı kredi paketleri gündeme gelmektedir. Bunlardan en günceli ise, yaz aylarına girilmesi ile birlikte başvuruların alındığı tatil kredisi paketleridir. Bireylerin yapacakları tatil harcamalarında kullanmaları üzere, uygun koşullarda hazırlanan bu kredi paketleri, şuan için 5 farklı banka tarafından verilmektedir. Tatil kredisi başvurusu yapabileceğiniz bu bankalar şu şekildedir. Tatil kredisi veren bankalar listesi :

 • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 • ING Bank
 • Türkiye İş Bankası
 • Akbank
 • Garanti Bankası

Belirtmiş olduğumuz yukarıdaki 5 banka, kullanıcılara tatil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına kredi desteği sağlamaktadır. Ayrıca, kullanıcılara uygun koşullarda kredi verilmesinin yanında bir de kolay başvuru imkanı da bu krediler ile sunulmaktadır. Yani kullanıcıların tatil kredisi alabilmeleri için yukarıdaki bankaların şubelerine gitme ya da evrak hazırlama gibi bir şart kesinlikle sunulmamaktadır. Eğer yukarıdaki bankalardan herhangi birisi ile çalışıyorsanız, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık hesabınıza giriş yaparak anında kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Bankaya iletilen başvurunuz anında değerlendirilecek, sonucu size iletilecek ve onaylanan kredileriniz de doğrudan hesabınıza yatırılacaktır.

2019 tatil kredisi

Tatil Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Yukarıda belirtilen 5 farklı banka tarafından sunulan tatil kredisi hizmetinde, faiz oranlarını ele aldığımız zaman, genel ihtiyaçlar için kullanabileceğiniz ihtiyaç kredileri ile denk bir faiz analizi yapıldığını söyleyebiliriz. Buna göre; tatil kredisi faiz oranları için de şu sıralamayı yapabiliriz.

En uygun tatil kredisi veren bankalar arayışında olan kişiler için, bankaların sunmuş olduğu faiz oranları da yukarıdaki gibidir. Başvuru kanalınız ne olursa olsun, başvuru sırasında bu faiz oranlarından faydalanacağınızı bilmelisiniz.

En Uygun Tatil Kredisi Hesaplama

Tatil kredisi veren bankalar incelendiği zaman, en uygun faiz oranlarının Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından verildiği görülecektir. Banka aynı zamanda şubesiz bankacılık hizmeti olan Cepte TEB üzerinden de kişilerin aynı koşullardan kredi almalarına olanak sağlamaktadır. Buna göre; TEB’in sunduğu kredi paketi için 36 aylık vade süresi ve 10 bin TL değerindeki kredi hesaplamasını aşağıdaki gibi yapabiliriz.

 • Banka: Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 • Kredi Çeşidi: 2019 Tatil Kredisi
 • Kredi Miktarı: 10 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 36 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %2,15
 • Aylık Taksit Tutarı: 430 TL
 • Kredi Toplam Maliyeti: 15 bin 472 TL

2019 yılında sunulan tatil kredisi paketlerindeki en avantajlı faiz oranları dikkate alındığında örnek hesaplama yukarıdaki gibi olacaktır. Eğer kullanıcılar şubeler aracılığı ile kredi başvurusunda bulunmak istiyorsa, başvuru esnasında gelir belgeleri ve nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bunun dışındaki başvuru kanallarında ise, onaylanan kredinin teslim alınması için herhangi bir evrak talebi ortaya çıkmayacaktır.

Ayrıca Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır? 2019 yazımızı da inceleyebilirsiniz.