Telefon için kredi alınabilecek bankalar arasında İş Bankası, Garanti Bankası gibi ülkenin en büyük bankaları yer alıyor. Telefonlarının özellikleri gitgide artıyor. Bunun sonucunda da telefon fiyatları da yükseliyor. Telefonların fiyatlarının bu kadar yüksek olması bu akıllı cihazları almayı oldukça zor kılıyor. Bu yüzden de pek çok kişi ihtiyaçları olan telefonları alabilmek için bankaların kredilerine başvurmak durumunda kalıyor. Telefon için kredilerin alınmasıyla beraber insanlar çok daha rahat bir şekilde ödeme yaparak telefonlarına kavuşabiliyorlar.

Telefon Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Telefon için kredi alma koşullarından bir tanesi 18 yaşından büyük olmaktır. 18 yaşından küçük olan kişilerin herhangi bir krediye başvurabilme ihtimalleri yoktur. Bunun yanı sıra bu krediyi alabilmek için aranan en önemli koşullardan bir tanesi kredi notunun da iyi olmasıdır. Kredi notu daha önceki bankacılık faaliyetlerinin düzenli yapılıp yapılmadığına göre veriliyor. Bu notun düşük olması da bir bankanın size olan güveninin sarsılması anlamına geliyor. Bundan dolayı da kredi notu düşük olan kişilerin kredi alabilme ihtimalleri de az oluyor. Ayrıca pek çok banka kredi verirken müşterilerinin düzenli gelirinin olup olmadığına bakıyor. Düzenli bir geliri olmayan kişilerden de kefil talep edilebiliyor.

Telefon Kredisi İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Telefon kredisi başvurusu için gerekli belgelerden bir tanesi gelir belgesidir. Fakat bazı bankalar düşük meblağdaki krediler için gelir belgesi şartı aramayabiliyor. Düzenli bir geliri olmayan kişilerin de bu bankalara başvurmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra nüfus cüzdanı kesin olması gereken belgeler arasındadır. Ayrıca kredi için başvuru belgeleri bir kredinin olmazsa olmazları arasındadır. Kredi başvuru belgesindeki bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması sonrasında ise bankaya teslim edilmesi şarttır. Tüm bu belgelerin dışında ikametgah ve son 3 aya ait ödenmiş fatura da telefon kredisi almak isteyen kişilerin bankaya teslim etmesi gereken belgelerden birisidir.

İNG Bank Teknokredi Nedir?

İNG Bank’ın Teknokredi kampanyası sayesinde Teknosa’da yapılan alışverişler için kredi kullanılabiliyor. Cep telefonu almak isteyen kişiler bu telefonlarını Teknosa’dan alırlarsa İNG Bank’ın kampanyasından faydalanabiliyor. Bu kampanya kapsamında 500 TL’den 12 bin TL’ye kadar Teknokredi’den yararlanılabiliyor. Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin TEKNOSA yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik Numarasını yazıp 2229’a SMS göndermeleri gereklidir. Başvurunun gerçekleştirilmesinin ardından onay mesajı gönderilecektir. Daha sonrasında herhangi bir Teknosa mağazasına giderek kimlik doğrulatılabilir ve kredi başvurusu gerçekleştirilebilir. Kredilerin taksitleri ise İNG Mobil uygulamasından, internet şubelerinden ya da ATM’lerden ödenebilir.

Fibabank’ın Vatan Bilgisayar İle Olan Anlaşması Nedir?

Vatan Bilgisayar’dan alışverişler için Fibabank kredisine başvurulabilir. Teknosa ilk İNG Bank anlaşması gibi Fibabank ile Vatan Bilgisayar’ın anlaşması bulunuyor. Cep telefonunu kredi ile almak isteyen kişiler Vatan Bilgisayar’ı tercih edebilir ve Fibabank’ın kredisinden yararlanabilir. Bu krediden yararlanmanın şartı ise alışverişlerin internetten yapılmasıdır. Fibabank’ın telefon için verdiği krediden yararlanabilmek için ilk olarak web’ten sipariş verilmelidir. Ödeme aşamasında Fibabank kredisi seçeneği seçilerek sipariş verme işlemi gerçekleştirilmelidir. Daha sonrasında mail ya da sms ile gelen bağlantı tıklanmalı ve kredi başvurusu başlatılmalıdır. Başvuru işlemi başlatılmasının ardından banka tarafından bir değerlendirme yapılır ve başvuru sonucu bildirilir. Şayet başvuru olumlu sonuçlanırsa Fibabank evinize kurye ile bir evrak gönderecektir. Bu evrağın imzalanması şarttır. Son adımda ise Fibabank’ın gönderdiği SMS’teki bağlantı onaylanmalıdır. Bu aşamaların ardından kredi ile telefon alabilmek mümkün olur.

Media Markt’tan Denizbanklılara Özel Kredi

Denizbank Medika Markt işbirliği ile telefon kredisine başvurabilmek için alışverişlerin Media Markt şubelerinden yapılması gereklidir. Denizbank’ın Media Markt müşterilerine sunduğu bazı ayrıcalıklar var. Bu ayrıcalıklardan bir tanesi de yapılan alışverişlerin 60 aya kadar taksitlendirilebilmesidir. 3.500 TL’ye kadar olan telefonlar için vade seçeneği 12 aydır. Daha üzerinde olan cep telefonları için sunulan taksit seçeneği en fazla 6 aydır. Denizbank’ın telefon için kredisini alabilmek için yapılması gereken Media Markt’ın internet sitesine girmek ve Denizbank ile taksit fırsatı sayfası açmaktır. Daha sonrasında açılan sayfada bulunan boşluklara telefon ve kimlik numarası yazılmalı ve başvuruda bulunulmalıdır.

Garanti Bankası’ndan Telefon İçin Kredi Nasıl Alınır?

Telefon için Garanti Bankası kredisini almanın yolu banka şubesine gitmek ya da bankanın çağrı merkezini aramaktır. Telefonunu kredi kullanarak almak isteyen çok fazla insan olabilir. Bu kişilerin başvurabilecekleri bankalardan bir tanesi Garanti Bankası’dır. Garanti Bankası alacağınız cep telefonu için krediyi hızlı bir şekilde verebilir. Bu krediden de faydalanabilmek için kredi notunun iyi olması ve düzenli bir gelirin olması yeterlidir.

İş Bankası’nın Telefon İçin Verdiği Kredi Hangisidir?

İş Bankası telefon için kredisi almak isteyen kişiler ihtiyaç kredisi fırsatını sunuyor. İş Bankası’nın doğrudan telefon gibi alışverişler için verdiği kredi yoktur. Fakat ihtiyaç kredisine cep telefonu alabilmek için de başvurulabilir. Bunun için gerekli olan tüm belgeler ile İş Bankası şubesine gidilebilir. Banka şubesine kadar gitmek istemeyen kişiler de bankanın mobil uygulaması olan İşCep ile başvurularını gerçekleştirebilir. Ayrıca internet şubesi, telefon şubesi, SMS ve ATM’ler de yine bu kredinin alınabilmesi için başvurulabilecek kanallardan bir tanesidir. Banka tarafından aranan tüm koşulları sağlayan kişiler İş Bankası’nın ihtiyaç kredisine başvurabilir ve hızlı bir şekilde kredisine kavuşabilir.

Vakıfbank’tan Telefon İçin Kredi Almak İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Vakıfbank’ın telefon kredisi için başvurular banka şubesine yapılmaktadır. Vakıfbank uygun faiz oranları ile kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bundan dolayı da pek çok kişi kredi almak için Vakıfbank’a başvuruyor. Telefon için de kredi almak adına yine Vakıfbank’a başvurulabilir. Vakıfbank’ın kredileri hakkında detaylı bilgiye ise bankanın internet sitesinden ya da çağır merkezinden ulaşılabilir.

Telefon İçin Anında Kredi Alınabilecek Adres: N Kolay

N Kolay kredisi ile telefon satın alma işlemi çok kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilir. Aktif Bank’ın bir uygulaması olan N Kolay hızlı ve kolay bir şekilde kredi vermesi ile meşhur olan bir bankadır. Bu yüzden acil krediye ihtiyacı olan kişiler N Kolay krediye başvurabilir. Ayrıca bu kredi için gelir belgesi gibi herhangi bir evrak talep edilmiyor. Düzenli bir geliri olmayan kişiler de çok rahatlıkla N Kolay kredisine başvurabiliyor. N Kolay’ın ihtiyaç kredisi adı altında verdiği bu kredi ile istenilen cep telefonunun alınabilmesi de mümkün oluyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi İle Telefon Satın Alma

Telefon almak için Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi de başvurulabilecek yöntemlerden bir tanesidir. Ziraat Bankası müşterilerinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına ihtiyaç kredisi veriyor. Ziraat Bankası bu kredileri genel ihtiyaç kredileri adı altında sağlıyor. Bu kredilerden bir tanesi de tüketici kredisidir. 60 aya kadar vade imkanı olan bu krediye başvurmak için kullanılabilecek kanallar şunlardır:

  • Ziraat Bankası şubeleri,
  • Bankanın web sitesi,
  • Ziraat Mobil,
  • Ziraat Bankası internet şubesi,
  • ATM’ler,
  • Çağrı merkezi.

Ziraat Bankası’nın tüketici kredisi için belirlediği faiz oranı ise 1,9’dur. Bu krediyi telefon için kredi olarak da kullanabilmek mümkündür.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019 başlıklı yazımızda ilginizi çekebilir.