Türkiye Finans bir Katılım Bankası olup, faizsiz fakat kar payı ile finansman desteği vermektedir. İslam hukukuna uygun akitler ve kullanım alanları oluşturan Türkiye Finans, bir malın alım satımı sonucunda ortaya çıkan kar payıyla işlem yapar. Bireyselden kurumsala; taşıttan konuta kadar pek çok Türkiye Finans Finansman türleri bulunuyor.

Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı

Bireysel müşteri portföyündeki kişiler, Katılım Bankacılığı esasına dayalı ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinde, Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı ürünü ile avantajlı koşullarda hizmet verir. İhtiyaç Finansmanı kar oranları %1,76 ile %1,90 arasında değişen uygun oranlara sahiptir. 36 aya kadar vadelerle yararlanabileceğiniz finansman desteğini ne için kullanıyorsanız, satın alacağınız ürün veya hizmetin faturasını da bankaya ibraz edebiliyor olmalısınız. Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı başvurusu ise internet şube, mobil şube, SMS şubesi veya en yakın şubeden alınmaktadır. SMS ile finansman başvurusu yaparken, cep telefonunuzun kısa mesaj kısmına, “ÇÖZÜM” yazıp T.C. kimlik numaranızla birlikte 2310’a göndermelisiniz.

Türkiye Finans’tan yüksek vadelerle finansman desteği almak isterseniz, Dert Çözen Finansman hizmetine başvurmalısınız. Bu finansman türünde 60 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.

Türkiye Finans Taşıt Finansmanı

Araba satın alırken sıfır veya ikinci el fark etmeden, Türkiye Finans taşıt finansmanı desteğine başvurabilirsiniz. Uygun kar oranları ve araç türüne göre değişen ödeme seçenekleri sunan taşıt finansmanına şubeler aracılığıyla başvuru yapılmaktadır. Sıfır araç için yararlanmak istediğinizde faturanın, 2. el araçlarda kasko değerinin 120.000 TL’yi aşmaması halinde 60 ay vadeli hizmet alınabiliyor. 120.000 TL ve üstü tutarlarda vade sayısı maksimum 48 ay olmaktadır. Türkiye Finans taşıt finansmanı karı oranı %1,66 ve %1,87 arasında değişecektir.

Türkiye Finans Konut Finansmanı

Konut finansmanından yararlandığınızda, taksit ödemelerini sizin seçebildiğiniz, katılım bankacılığı prensiplerine dayalı bir üründür. Düşük tutarlarla ödemeye başlayıp ileriki aylarda taksit tutarlarının arttığı bir ödeme çözümünden yararlanabilirsiniz. Bunun tam tersini tercih edebilir ve ara ödemeler yapabilirsiniz. Ara ödemeli konut finansmanında 3, 6 veya 12 ayda bir periyotlarla ödeme yaparak yararlanırsınız. Değişken ödemeli konut finansmanı tercih ederek, taksit tutarlarını siz belirlersiniz. Türkiye Finans konut finansmanı kar oranları %1,67’den başlar, vade sayısı 120 aya yaklaştıkça %1,98’lere kadar yükselir. Kefil yalnızca gerekli durumlarda talep edilir. Başvuru sırasında genel belgelere ek, mülkün tapusu ve izin belgesi de istenecektir. Konut finansmanına başvurularınızı internet şubesi, şubeler ve çağrı merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz.

Peşin Kira Finansmanı Türkiye Finans

Kirada kalanların, peşin ödeme yapması gerektiği hallerde, yıllık aidat ve emlakçı komisyonu gibi ihtiyaçları olduğunda, Peşin Kira Finansman desteğinden yararlanabilirler. Bu finansman türüne hak kazanabilmek için kiracı ev sahibiyle anlaşıp bir kira kontratı yapmamalıdır. Desteğe ihtiyaç duyulan ürün faturası ve konutun kat mülkiyeti veya irtifak tapusu ile bankaya giderek, diğer gerekli belgelerle (gelir belgesi, nüfus cüzdanı) başvuruda bulunulmalıdır.

Türkiye Finans Diğer Finansman Türleri

  • Yurtiçi ve yurtdışı eğitim finansmanı
  • Hac Umre finansmanı
  • İmar barışı finansmanı
  • Evlilik finansmanı
  • Enerji verimliliği finansmanı
  • Konut tamamlama ve geliştirme finansmanı
  • Devre mülk, tatil finansmanı
  • Sağlık finansmanı
  • Tekne finansmanı
  • Kombi ve tesisat finansmanı