En yüksek faiz veren banka 2018 ile bu yıl paranızı değerlendirerek ek gelir elde edebilirsiniz. Paranızı vadeli hesapta değerlendirmek istiyorsanız sizler için en yüksek faiz veren bankalar karşılaştırması yaptık. Bu bilgiler bankaların resmi internet sitesinden alınmış olup, anlık olarak değişebilmektedir. En yüksek faiz getirisi ile vadeli faiz oranları bankalar gibi araştırma konumuz aşağıda yer almaktadır. Birikmiş paranıza değer katmak ve paranızı güven içerisinde korumak için bankadan e-vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Mevduat hesabının yanı sıra aşağıdaki listede yer alan e-vadeli hesapların kazancı daha yüksek olmaktadır.

EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKALAR 2018


Aşağıda yer alan bilgiler bankaların web sitesi üzerinden alınmıştır. Paranızı e-mevduat hesabında değerlendirmek istiyorsanız en yüksek faiz veren banka hangisi diye araştırmasını yapabilir, en yüksek vadeli faiz oranlarını burada bulabilirsiniz. Buna cevap verebilmek adına yukarıdaki bilgileri paylaştık. Bu konumuzda yer alan karşılaştırma tablosu, 32 günlük e-vadeli mevduat hesabı olarak hesaplanmıştır. En yüksek e-vadeli faiz getirisini bu konuda sizler için paylaşılmıştır. Sıralama yine bankalar arasında rastgele yapılmış olup en yüksek faiz veren bankayı bulmak için yukarıdaki bankaların faiz oranlarını incelemeniz yeterli olacaktır. Aşağıdaki e-vadeli faiz oranları sadece internet şube bankacılığı için geçerlidir. Bankadan vadeli hesap açımları için oranlar değişiklik gösterebilir.

Aşağıdaki tabloda bankaların e-vadeli mevduat hesapları için 2018 yılı dolar – euro – tl karşılaştırması yapılmıştır. Ayrıca faiz oranları yıllık oranlar baz alınarak yansıtılmaktadır. Dilerseniz bu sayfanın aşağı bölümlerinde tüm bankaların faizlerini karşılaştıran güncel içeriklere göz atabilirsiniz.

Bankaların Döviz – TL mevduat karşılaştırması

Banka TL (₺) EURO (€) DOLAR ($)
İNG BANK 14% 1,50% 4%
ALTERNATİF BANK 14,50% 4,25% 1,50%
FİBABANKA 14,50% 1,50% %3.8
GARANTİ BANKASI 14,25% 1,20% 2,60%
İŞ BANKASI 10% 1% 1,75%
ZİRAAT BANKASI 10,75% 1,10% 1,85%
CEPTETEB 13% 1,20% 2%


Aşağıdaki bankaların e-vadeli faiz oranları 2018 yılı için, 100 bin tl 32 günlük yatırımlar baz alınarak hesaplanmıştır. Vade sayısı değiştikte, faiz oranları da değişebilmektedir.

En Yüksek Faiz Veren Banka 2018

 Banka  Mevduat faiz oranı 2018 (%) (TL)
FibaBanka Kiraz Hesap 17,5
Alternatif Bank E-Mevduat 14,5
İNG Bank e-Turuncu Hesap 17,5
Halkbank e-Mevduat 15,5
Teb Cepteteb Vadeli Hesap 17
Denizbank Web Mevduat 16,5
Şekerbank Vadeli Mevduat 13,5
Vakıfbank Mevduat Hesabı 16,1
Ziraat Bankası Mevduat 13,5
Akbank Mevduat Faizi 14,5
İş Bankası Mevduat Hesabı 12,6
Garanti Bankası Mevduat Hesabı 14,75
QNB Finansbank Vadeli Mevduat 14
Odeabank Oksijen Hesap 17,5
Burgan Bank e-Vadeli 10

Mevduat Faiz Oranları 2018

Bankaların sunmuş olduğu mevduat faiz oranları zaman zaman değişebilmektedir. Bu değişimler piyasa koşullarına göre yapılmakta ve Bddk onaylı hareket edilmektedir. Sizde banka mevduat faiz oranaları 2018yılı güncel durumunu karşılaştırmak ve hesaplama örneklerine göz atmak için bu sayfamızı kullanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan bankaların yanı sıra en altta bulunan yorum bölümüne mevduat ile alakalı sorular sorabilirsiniz. Aşağıda yer alan faiz oranları güncelliğini yitirmiş olabilir, yukarıdaki tabloda yer alan güncel mevduat faiz oranlarını dikkate alınız. Aşağıda yer alan tablolarda belirtilen faiz oranları güncelliğini yitirmiş olabilir. Yukarıda yer alan güncel faizleri karşılaştırarak mevduat hesaplarında paranızı değerlendirebilirsiniz.

Finansbank- Enpara Vadeli Hesap

Finansbank’ın sunmuş olduğu Enpara şubesiz bankacılık hizmetiyle birlikte e-vadeli hesap faizleri de oldukça yüksek sunulmaktadır. Enpara Vadeli Mevduat hesabı için %11,25 faiz oranı sunmaktadır. 10.000 TL için 32 gün sonunda 98 TL kazanabilirsiniz.

 

ABank – E- Mevduat Hesabı

ABank, diğer bankalarla yarış haline girebilmek adına e-vadeli mevduat hesap faizlerini oldukça yüksek sunmaktadır. %11 faiz oranıyla ABank’ta mevduat hesabı yatırımı yapabilirsiniz.

HSBC E-Mevduat Hesabı

HSBC ‘de %9,25 faiz oranıyla vadeli hesap sahibi olabilirsiniz.

Garanti – e-Vadeli hesap hoşgeldin kampanyası

Garanti Bankası e-Vadeli Hesap hoşgeldin kampanyası kapsamında %14,25‘e varan faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca Garanti’de yatırımlara göre faiz oranları değişebilmektedir. Garanti Bankası’nda hoşgeldin faizi olarak yüksek faiz oranlarıyla e-vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz.
Ayrıca Garanti Bankası’nda Euro %1,40, dolar yatırımları ise %3 üzerinden değerlendirilmektedir.

Denizbank- e Vadeli Mevduat Hesabı

Denizbank’ın sürekli yenilenen teknolojileri ve müşteri odaklı çalışmaları neticesinde e-vadeli hesap faiz oranları oldukça yüksek durumdadır. Denizbank’tan %9,40 oranında faizle e-vadeli hesap açabilirsiniz. 10.000 TL için aylık olarak 97 TL kazancınız olacaktır.Denizbank’ta euro yatırımları %1,06, Dolar yatırımları ise %3,50 olarak değerlendirilebilir.

TEB – e-Vadeli Hesap

Türk Ekonomi Bankası (Teb) e-mevduat hesabında %12‘a varan faiz seçenekleriyle hesap açabilirsiniz. Bankanın web sitesinden hesap açarak paranızı mevduat hesabından değerlendirebilirsiniz.


İş Bankası – e-Vadeli

İş Bankası yüksek faiz oranlarıyla e-mevduat hesabı sunmaktadır. Sürekli yenilenen teknolojik altyapısı ve yüksek müşteri memnuniyeti oranıyla İş Bankası’ndan %8,50faiz oranıyla e-mevduat hesabında paranızı değerlendirebilirsiniz.

Odeabank – e-Mevduat

Türkiye’ye yakın zamanda giriş yapan ve yüksek teknolojik altyapısıyla müşterilerine önem veren Odeabank’ta e-mevduat hesabı yüksek faiz oranlarıyla sizlere sunulmaktadır. Paranızı Odeabank’ta değerlendirmek istiyorsanız %10‘a varan faiz oranlarıyla Odeabank’tan e-mevduat hesabı açabilirsiniz.Odeabank’ta euro %1,50 – Dolar ise %2 üzerinden değerlendirilebilir.

ING – e-turuncu vadeli hesap

ING Bank’tan %13 faiz oranıyla e-mevduat hesabı açabilirsiniz. Paranızı ING Bank’ta değerlendirmek istiyorsanız bu en yüksek faiz oranı için bankanın internet sitesinden detaylı bilgiye ulaşabilir ya da banka şubelerine gidebilirsiniz.

Akbank E-Vadeli Hesap

Türkiye’de hizmet veren en büyük bankalar arasında yer alan Akbank, direkt mobil uygulamasından e-vadeli hesap açılışlarına özel olarak %10faiz avantajı sunmaktadır. Akbank’ın bu teklifinden yararlanmak için telefonunuzdan direkt uygulamasını indirmeniz ya da internet şubesine giriş yapmanız yeterlidir.

 

Vakıfbank Vadeli Hesap

Türkiye’nin devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank, yine en yüksek faiz veren bankalar 2018 sıralamasında yer almaktadır. Bu doğrultuda yüksek faiz sunan banka müşterilerine %10,90 faiz sunmaktadır.

Halkbank E-Vadeli Hesap

Halkbank’tan e-vadeli hesap açmak isteyenlere de yüksek faiz oranları sunulmaktadır. %10,50 faiz oranları ile Halkbank’ta paranızı değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca yukarıdaki bankalara ek olarak konunun daha net anlaşılması için tüm bankaların mevduat faiz oranlarını tablo halinde sizlere sunuyoruz. En yüksek faiz veren banka 2018 yılında aşağıdaki sıralamada yer almaktadır. Buna göre sizde e-vadeli hesap açarak hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Bankaların güncel mevduat faiz oranları 2018 yılı verilerine sitemiz üzerinden ulaşabilir ve karşılaştırmalar yaparak faizleri değerlendirebilirsiniz.

En yüksek faiz veren bankalar

En yüksek faiz veren banka 2018 yılı için, günlük faiz veren bankalar da, ING Bank, Garanti Bankası, Akbank, Odeabank, İş Bankası ve yukarıda yer alan diğer bankalardan e-vadeli hesabı ücretsiz olarak açabilirsiniz. Sizde bu bankalar arasından birini seçerek e-vadeli mevduat hesabıyla hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Siz de yüksek faiz oranlarından yararlanmak için banka şubenizden hemen bir e-vadeli hesap açın ve paranızı değerlendirmeye başlayın. Konularımızı sürekli güncel tutarak siz değerli takipçilerimiz için elimizden gelen çalışma gayretini Kredi Bankalar olarak gösteriyoruz. Diğer yandan dolar/ euro benzeri dövize yüksek faiz veren bankalara sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz. En yüksek faiz veren banka 2018 yılında değerlendirecek olursak; Garanti Bankası ve İNG Bank olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Denizbank’ta oldukça yüksek faiz oranlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Bu bankalar da yüksek faizi belli bir süre için (hoşgeldin faizi) olarak vermekte ve verilen süre bitiminde faizler düşürülmektedir. Ayrıca vadeli hesaplardan Merkez Bankası, bsmv adı altında vergilendirme yapmaktadır. Bu vergi ve diğer masraflar düşürüldükten sonra net kazancınızı alabilirsiniz.