Vakıfbank’ın sunmuş olduğu Bireysel Emeklilik sisteminden caymak isteyen kullanıcıları yakından ilgilendiren bu sistem hakkında sizlere bilgiler sunmak istiyoruz. Özelikle son yıllarda zorunlu olarak yaptırılması gereken bu sistemden çıkmak istediğiniz zaman izlemek istediğiniz yolların hangileri olduğuna bir göz atalım.

Vakıf Emeklilik sisteminden nasıl çıkılır?

Bu sistem üzerinde biriken paralarınıza almak için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yüzden sizler için bu yöntemlerin hangileri olduğuna bir bakalım. SMS ile bu sistemden çıkmak için yapmanız gerekenler.

SMS ile Vakıf Emeklilikten çıkmak

SMS yöntemi kullanarak Vakıf Emeklilik sisteminden çıkmak istediğiniz zaman cep telefonlarınızın SMS bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. SMS bölümüne giriş yaptıktan sonra göndereceğini numara olan 4933 numarayı yazmanız ve mesaj bölümüne ise “VEML” yazdıktan sonra bir boşluk, sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı yazdıktan sonra yeniden boşluk bırakmanız gerekmektedir. Sonrasında is büyük harfler ile “CAYMA” yazmanız ve ardından yeniden boşluk bırakmanız gerekmektedir. Sonrasında ise doğum tarihinizi aralarında nokta olacak şekilde yazmanız gerekmektedir. Örnek verecek olursak, “ VEML 11234756836 CAYMA 11.11.1999” Sonrasında ise belirttiğimiz numaraya mesaj atarak Vakıf Emeklilik sisteminden çıkabilirsiniz.

Telefon ile Vakıf Emeklilikten cayma

Aslında en güzel yöntemin bu olduğunu belirtmek istiyoruz. Bunun nedeni ise bankaların emeklilik iptali konusunda müşterilerini biraz olsun zorlamasıdır. Yani birçok banka müşteri kaybetmek istemediği için müşterilerine çeşitli bahaneler ve zorluklar sunarak bu konuda caymamaları için ellerinden geleni yapmaktadır. Ancak sizler emeklilik sisteminden çıkmak istediğiniz zaman Vakıf Bank’ın emeklilik sistem numarası olan 444 9 237 numaralı telefonu arayarak buradan sistemden çıkmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu görüşmeden sonra sizlere geri dönüş yapılacağını belirten banka mutlaka geri dönüş yapmayacaktır. Bu yüzden yeniden bankayı arayarak bu konuda kesin bir şekilde kapatmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Belirttiğimiz numara dışında ayrıca 0850 222 9 657 numaralı telefon üzerinden de banka ile iletişime geçerek buradan emeklilik sisteminden çıkmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Sizleri biraz zorlayacak olan bu sistemden çıkmak için belirttiğimiz yöntemleri izleyerek sizlerde sistemden çıkabilirsiniz.