Günümüzde teknolojinin giderek gelişmesi beraberinde birçok kolaylığın hayatımıza girmesine neden olmaktadır. Banka kartlarının yavaş yavaş tarih olacağı şu günlerde artık temassız bir şekilde ödeme yapma şansınızın olduğunu biliyor muydunuz? İşte siz değerli okurlarımıza bugün Vakıfbank’ın sunmuş olduğu mobil temassız ödeme hakkında merak edilen bilgileri açıklamak istiyoruz.

Kredi kartınız artık cep telefonunuzda

Kredi kartınızın yanınızda olmaması, sizlerin artık işlem yapamayacağı anlamına gelmiyor. Vakıfbank özellikle temassız ödemeyöntemi ile 90 TL ve altında olan her ödemenizi temassız bir şekilde cep telefonunuz üzerinden yapmanız imkân vermektedir. Herhangi bir şekilde kart şifresi girmenize gerek kalmadan sizlerde Vakıfbank’ın bu özelliğini kullanarak cep telefonuz aracılığıyla artık ödemelerinizi kolay yoldan yapabilirsiniz.

Vakıfbank temassız kart tanımlama

Bu özelliği tanımlamak için yapmanız gereken adımlar;

  • Android işletim sistemine sahip olan ve NFC özelliği bulunan telefonların bu özelliği kullanabileceklerini baştan belirtmek istiyoruz. Android işletim sistemine sahip olan ve Android 5.0 sürümünü kullanan müşteriler sadece bu özellikten yararlanabilmektedir.
  • Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasına giriş yaparak burada yer alan kredi kartları bölümünden mobil temassız ödeme menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Menüye giriş yaptıktan hemen sonra açılan ekran içerisinde yer alan kredi kartınızın mobil temassız ödeme yöntemi ekle seçeneğine tıklamanız durumunda sisteme kredi kartınız ile temassız ödeme yapma işlemini tanımlamış olacaksınız.
  • Açık hale getirmiş olduğunuz bu yöntem sayesinde artık sizlerde cep telefonunuz ile 90 TL ve altında olan bütün ödemelerinizi cep telefonunuz sayesinde yapma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Temassız ödeme yapmak için yapmanız gerekenler;

  • Yukarıda belirtmiş olduğumuz adımları izledikten sonra temassız ödeme özelliğinizin açılması gerekmektedir. Sonrasında ise NFC özelliğinizin açık olduğuna dikkat ederek yapacağınız alışverişlerde artık sizlerde cep telefonunuz POS cihazlarına yakın tutarak bu konuda ödeme yapma şansını bulmuş olacaksınız.
  • Ancak özellikle belirtmek istediğimiz bir konu bulunmaktadır. Cep telefonlarınızda yer alan NFC özelliğinin aktif olması ve açık konumda olması gerekmektedir. Aksi durumda yapacağınız işlemlerde temassız ödeme özelliğini kullanma şansınız kalmayacaktır.