Yapı Kredi Bankası esnek hesabınızdaki limitiniz yeterli gelmiyorsa, limit artırmak için hemen talimat verebiliyorsunuz. Esnek hesap bakiyesi, ilk tanımlandıklarında belirli bir limite kadar onay alabiliyor. Kullanım yaptığınız hesabın ödemelerini düzenli olarak yaparsanız, limit artırma talebiniz olumlu değerlendirilebiliyor. Düzenli ödemelerin olması; kullandığınız tutara yansıtılan günlük faizin, hesap kesim tarihinde hesabınızda olması anlamına gelir. Ödeme periyodunuzu aylık veya 3 aylık olarak tercih edilebiliyorsunuz. Aynı zamanda hesabınıza sürekli para girişi oluyorsa da limitiniz güncellenebiliyor.
Makalemizde Yapı Kredi Bankası esnek hesap limit artırma talebini nasıl verebileceğiniz ve esnek hesap hakkında genel ilgilere yer verilmiştir.

Esnek Hesap Nedir?

  • Nakde ihtiyaç duyduğunuzda, kredi başvurusunda bulunmanıza gerek kalmadan, bu esnek hesap limitinden yararlanabilmenizi sağlar.
  • Hesabınızda para olmasa da limitinizle harcama yapabilir, faturalarınızı ödeyebilirsiniz.
  • Vadesiz hesabınıza tanımlanan bir limittir. Vadesiz hesabınıza bulunan paranız kadar limitten yararlanmadan harcama yapmaya devam edebilirsiniz.
  • Limitinizden kullanım yaptığınız tutara gün sayısınca faiz izler.
  • Yansıyan faiz tutarı, hesabınıza para yatırdığınızda bakiyenize yansır.

Yapı Kredi Bankası Esnek Hesaba Nasıl Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banka müşterileri esnek hesap açmak istediklerinde internet şubesi üzerinden veya çağrı merkezini arayarak hemen başvuru yapabiliyor. Banka müşterisi değilseniz, Yapı Kredi Bankası esnek hesap başvurusu için gerekli belgelerle Yapı Kredi Bankası şubesine gitmelisiniz.

Esnek Hesap Başvurusu için Gerekli Belgeler

Banka müşterisi olmayan kişilerle sözleşmeye ihtiyaç duyacağından, ilk işlem başvurularında şube üzerinden hizmet vermektedir. Esnek hesap limitinin belirlenebilmesi ve olumlu değerlendirilebilmesi için gelirinizi belgeleyebiliyor olmalısınız.

  • Nüfus cüzdanınız,
  • Gelirinizi gösterir belge
  • Adınıza ait bir fatura veya ikametgah belgesi

Esnek hesap başvurusu sırasında yanınızda bulundurmanız gereken evraklardır.

Esnek Hesap Limiti Artırma

Şubelerden veya çağrı merkezi aracılığıyla Yapı Kredi Bankası esnek hesap limitini artırmak talebinde bulunabiliyorsunuz. Limit arttırma başvurunuz dakikalar içerisinde cep telefonunuza SMS ile bildirilir. Olumlu değerlendirildiğinde limit otomatik olarak güncellenir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası müşteri temsilcileri, düzenli ödemeleri olan veya maaş müşterilerinin limit güncelleme kampanyası olması halinde arama gerçekleştirebiliyor. Sunulan teklifi kabul etmeniz halinde yeni bir sorgulama yapılır ve limit tanımlama işlemi gerçekleştirilir. Fakat bazen kampanya kapsamında aransanız da limit güncellemesi sırasında olumlu yanıt alamayabiliyorsunuz. Bu banka hizmetinden yararlanan gerçek kişilerin kredi skoru anlık olarak değişkenlik göstermesinden kaynaklanır. Mevcut limitiniz üzerinden yaptığınız kullanımlara karşı ödeme düzeniniz, gelir durumunuz Yapı Kredi Bankası esnek hesap limitim neden artırılmıyor sorusunun cevabıdır.

İnternet bankacılığı üzerinden de limit artırım talebinde bulunabiliyorsunuz. Sisteme şifrenizle giriş yaptıktan sonra menülerden hesaplarımı tercih etmelisiniz. Hesaplar menüsüne ulaştığınızda ekranda konuyla ilgili seçenek yer almaktadır. Talep ettiğiniz tutarı belirterek hemen esnek hesap limit artırma başvurusu yapabilirsiniz.