Yapı Kredi Bankası, dijital başvuru kanalları aracılığıyla hızlı ve kolay kredi başvurusu yapmanızı sağlıyor. Yerinizden kalkmadan, şubeye gitmeye gerek kalmadan hizmet alabiliyorsunuz. Bankanın bireysel müşterisiyseniz, paranız anında hesabınıza yatırılır. Müşterisi değilseniz de Yapı Kredi Mobil’i indirmeniz yeterlidir.

Yapı Kredi Kolay Kredi Başvurusu Kanalları

Bankanın internet veya mobil bankacılığını kullanan kişiler, Yapı Kredi Bankası kolay kredi başvurusu yapabiliyor. Şifreniz yoksa uygulamayı telefonunuza indirip veya web sitesi üzerinden internet bankacılığından şifre oluştur bölümünü kullanarak, şifrenizi hemen alabilirsiniz.

İnternet ve Mobil Şubeden Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası müşterileri internet veya mobil şube üzerinden 30.000 TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabiliyor. Bazı müşterilere ise ön onaylı 75.000 TL’ye kadar kredi tanımı yapılmıştır. Başvuru sırasında ön onaylı kredi görüntülendiğinde, ihtiyacınız kadar tutarı kullanabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası İnternet bankacılığı kredi başvurusu için sisteme giriş yapıldığında sırasıyla “Krediler veya Başvurular” menüsü altından “Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Kullanımı” adımını seçilmelidir. Onay SMS bilgisi gönderildiğinde, yine bu adımları takip ederek, paranızı hesabınıza aktarmanız yeterli olacaktır.

Kredi faiz oranları Yapı Kredi Bankası güncel bilgileri göz önüne alındığında, %1,85 ile %2,08 arasında tutara ve vadeye göre değişmektedir.

Yapı Kredi Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

Ön onay almak, ne kadar kredi kullanabileceğinizi öğrenmek isterseniz, Yapı Kredi SMS ile kredi başvurusu hizmetini alabilirsiniz. Kredi Türü (İhtiyaç, Taşıt, Konut gibi) yazıp ardından T.C. kimlik numaranızı ve gelirinizi de yazarak 4411’e gönderebilirsiniz. Değerlendirme gün içerisinde yapılır ve SMS ile sonucu bildirilir.

Telefon Şube ile Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu

Aklınıza takılan her soruya Yapı Kredi Bankası müşteri iletişim numarasını (444 0 444) arayarak yanıt alabilirsiniz. Kredi başvurusu için de hizmet veren bu kanal; başvurular, bireysel kredi başvurusu tuşunu tuşlamanızın ardından müşteri danışmanınıza bağlanmanızı sağlayacaktır.

NOT: Yapı Kredi Bankası müşterisi olmayanlar, bankanın mobil uygulamasını indirerek kolay kredi başvurusunda bulunabilir. Aynı zamanda web sitesi veya şubeden de başvurular alınmaktadır. Bu iki kanaldan yapılan başvurularda, kredinizi yalnızca şubeden kullanabilirsiniz.

Mobil Şubeden Yapı Kredi Kolay Kredi Başvurusu

Yapı Kredi müşterisi olmak için şubeye gitmenize gerek bulunmuyor. Cep telefonunuza Yapı Kredi Mobil’i indirerek, bilgilerinizi girmenizle adınıza bir şifre oluşturabilirsiniz. Sisteme giriş yaparak hesap açma talebinde bulunun. Ardından görüntülü işlem asistanını tıklayarak, görüntülü arama başlatın. Yanınızda kimliğinizi de bulundurmanız gereken bu görüntülü konuşma sırasında tüm gerekli bilgileriniz alınacak ve adresinize müşteri beyan formu gönderilecektir. Böylece hesap açma işleminiz ve sözleşmeniz tamamlanmış olacaktır.

Hesap açılmasının ardından, banka müşterisi olduğunuzdan şifrenizle giriş yaparak, internet veya mobil bankacılık üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kredi notunuz uygunsa, başvurunuz değerlendirildiğinde, kredi tutarı tanımlanır. Sistemden onay verdiğinizde, para hesabınıza otomatik olarak yatırılır.