Yapı Kredi Bankası’nın müşterilerine özel tanımladığı yeni bir hizmet olan “Ödeme Merkezi” menüsü üzerinden motorlu taşıtlar vergisi, cep telefonu, telekom, elektrik, su, doğalgaz ve anlaşmalı firmaların diğer tüm faturalarını hızlı bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası ödeme merkezi üzerinden yapılacak işlemler ve nasıl fatura ödeyebileceğiniz konusunda açıklamalara makalemizde yer verilmiştir.

Yapı Kredi Bankası Ödeme Merkezi Hizmetleri

Ödeme merkezi üzerinden işlem yapabilmek için, Yapı Kredi Bankası’nın bireysel veya kurumsal müşterisi olmanıza da gerek yok. Tüm bankaların kredi kartı bilgilerini kullanarak, Yapı Kredi ödeme merkezi, bulunduğunuz yerden faturalarınızı ödeme olanağı tanıyan bir sistemdir. İşlemi gerçekleştirebilmek için Yapı Kredi web sitesi ana sayfanın en altında yer alan ödeme merkezi linki seçilmelidir. Bankanın kart kullanıcısıysanız işlem yapmak istediğiniz fatura tipini seçerek, hızlı ödeme avantajından yararlanabilirsiniz. Değilseniz, diğer bankaların kart bilgileri ile ödeme yapabilirsiniz.

 Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme

Bankanın internet, mobil şube, ATM’leri veya Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesi üzerinden giriş yaparak kart bilgilerinizle motorlu taşıtlar verginizi ödeyebilirsiniz. Bunlara ek motorlu taşıtlar vergisi ödeme merkezinden yapılacak işlemlerde; plaka numarası, vergi yılı, T.C. kimlik numarası bilgilerinizi yazarak sorgulama yapabilirsiniz. Borç bilgisi görüntülendiğinde ödemek istediğiniz yılı seçerek, kart bilgilerinizi de girerek, işleme onay verebilirsiniz.

Yapı Kredi ödeme merkezi veya diğer kanallardan yapılacak MTV ödemelerinde, Ocak ve Temmuz ayı dönemlerinde kartınıza kampanyalar tanımlanmaktadır. Böylece MTV borcunuzu taksitli olarak ödeme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Fatura Ödemeleri

Bankanın ödeme merkezi sistemi üzerinden, kredi kartınız hangi bankaya ait olursa olsun  faturalarınıza ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu, telekom ve diğer tüm faturalar, Yapı Kredi fatura ödeme merkezinden ödenebiliyor. Kurumu seçerek istenilen fatura bilgisi, ödeme bilgisi ve onay verilmesi halinde, işleminiz tamamlanacaktır. Faturanın dekontunu ise işlem sırasında mail adresinize gönderebilirsiniz.

Yapı Kredi Müşterileri Ödeme Merkezleri

Bankanın müşterileri, Yapı Kredi web sitesi üzerinden ödeme merkezini tercih ederek fatura ödemesi yapabiliyor. Bu sistem üzerinden fatura bilgisi, kart bilgisi, fatura sahibinin T.C. kimlik numarası gibi bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Yapı Kredi müşterisiyseniz, bankanın mobil ve mobil bankacılığı hizmetiyle daha az bilgiyle ödeme yapabilirsiniz. İsterseniz Yapı Kredi Bankası çağrı merkezini (444 0 444) arayarak veya ATM’lerden de hizmet alabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı sayesinde ise hiçbir işlem yapmadan, faturalarınızın gününde ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Fatura Ödeme Talimatı Verme

Kredi kartı veya hesabınız olması halinde, Yapı Kredi müşterileri internet şubesine giriş yaparak, fatura bilgilerini bir kez sisteme giriyor ve gelecek tarihli faturalar banka aracılığıyla ödeniyor. İşlemin gününde gerçekleşebilmesi için hesabınızda veya kartınızda yeterli bakiye olmalıdır. Fatura ödeme güvencesi hizmetinden yararlandığınızda ise yeterli limitiniz olmasa bile, faturalar için ayrılacak bir limitten işlem yapılabiliyor. Bu limit yalnızca faturalara ayrılmaktadır.