ATM’ye giderek çok kısa sürede para çekmek veya yatırmak ister misiniz? YapıKredi bu konuda müşterilerine kolaylıklar sunan bankalar arasında gelmektedir. Son yıllarda geliştirdiği mobil bankacılık teknolojileri ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren YapıKredi özellikle QR kodu ile para çekme vepara yatırma işlemleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. QR kodu ile nasıl işlem yapacağınız konusunda merak ettiğiniz bilgileri buradan açıklayalım.

YapıKredi QR kodu ile para çekme

QR kodunu kullanarak YapıKredi Bankası’ndan para çekmek istediğiniz zaman izlemeniz gereken adımlar;

  • YapıKredi Bankası’nın mobil bankacılık hizmeti üzerinden telefondan veya tabletten sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Sonrasında açılan menüler içerisinde yer alan Para Çek ve Yatır menüsüne giriş yaparak buradan işlemlerinize devam edeceksiniz.
  • Buradan sonra karşımıza çıkan menü olan Hesap veya Kredi kartını seçin bölümünden hesabınızdan mı yoksa kredi kartınızdan para çekeceksiniz buna karar vermeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan hemen sonra yapacağınz işlem ise ATM üzerinde yer alan QR koduna tıklamanız ve burada mobil bankacılık hizmetlerinde açılan kameranız ile bu kodu taratmanızdan sonra para çekme işlemini yapmış olacaksınız.

NOT: YapıKredi Bankası her seferinde aynı işlemleri yapmamak adın sizlere Seçimimi hatırla seçeneğini sunarak bu konuda daha da kolaylık sağlamaktadır. Bu seçeneği işaretlediğiniz zaman bir sonraki işlem için daha kolay yoldan para çekme işlemini yapabilirsiniz.

YapıKredi QR ile para yatırma

Para yatırmak istediğiniz zaman da YapıKredi mobil bankacılık hizmetini kullanarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu konuda da izlemeniz gerekenler adımlar hakkında sizlere buradan bilgiler sunalım.

  • YapıKredi mobil bankacılığı açarak buradan para yatırma veya çekme menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Ardından açılacak olan menü içerisinde hesap seç bölümüne giriş yaparak hangi hesabınıza para yatırmak istiyorsanız, o menüye tıklamanız gerekmektedir.
  • Sonrasında ise para yatır menüsü gelecektir karşınıza. O menü içerisinde para yatır menüsüne giriş yaparak burada, ATM’de işleme devam edeceksiniz. ATM’de yer alan hızlı işlem yapmak istiyorum menüsü üzerinden QR kodunu okutarak ATM üzerinden kolay bir şekilde para yatırabilirsiniz.

QR kodu ile taksitli nakit avans çekmek

YapıKredi Bankasına ait olan kredi kartınızı kullanarak taksitli bir şekilde nakit avans çekme işlemini de yapmak için aynı şekilde yöntemleri izlemeniz gerekmektedir. Özellikle burada hesabnızdan veya kredi kartınızın avans bölümlerinden QR kodunu kullanarak nakit avans çekme işlemini yapabilirsiniz.

YapıKredi mobil bankacılık hizmetleri arasında sizlere sunulan QR kodu ile para çekme ve yatırma işlemini yapmak için YapıKredi Mobil bankacılık uygulamasının son sürümünün güncel olarak telefonlarınızda veya tabletlerinizde bulunması gerekmektedir.

YapıKredi Bankası’na ait olan mobil bankacılık uygulamaları ile güncel bilgileri almak için gelen güncellemeleri kontrol etmeniz gerekmektedir.