Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan veya bankaya taşıyacak olanlar; promosyon ödemesi, hesap işletim ücreti muafiyeti, dönemsel ödemeli krediler ve emeklinin artısı kredi paketi gibi çeşitli özel kampanyalardan yararlanabiliyor. Kasko, Ziraat Hayat ve Emeklilik, yatırım konularında da emeklilere tanınan çok sayıda artı paketler bulunmaktadır.

Makalemizde Ziraat Bankası emeklinin artısı kredi paketinde sunulan ürünler ve faiz oranları, Ziraat Bankası emekliler için kredi başvurusu nasıl yapılacağı gibi bilgilere yer verilmiştir.

Emeklinin Artısı Kredi Paketi Özellikleri

Maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emeklilere sunulan pakette tüketici ve konut kredisi kullanımlarına özel kampanyalı faiz oranları yer alıyor.

Emekliler için Tüketici Kredisi Faiz Oranları

Tüm nakit ihtiyaçlarını kapsayan Ziraat Bankası tüketici kredisi, %1,53 faiz oranına sahiptir. Kredi tutarı 20.000 TL olup, 60 aya kadar vade seçeneği bulunuyor. Emekli müşterileri için hazırlanan bu kampanya dahilinde, kredi tutarının binde 5’i kadar tahsis ücreti, onaylanan tutar üzerinden düşürülecektir.

Emekliler için Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası 120 ay vadeye kadar taksitlendirme olanağıyla emeklinin artısı kredi paketinde konut kredisine yer vermiştir. Emekliler için konut kredisi faiz oranları %1,28’den başlamaktadır. Kredi tahsis ücreti olan bu üründen yararlanmak isteyenlerin, sigorta yaptırmaları ise zorunludur.

Emeklinin Artısı Kredi Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emekliler için hazırlanan Ziraat Bankası kredi paketine, maaşını bankadan alanlar başvuruda bulunabiliyor. Emeklinin artısı kredi paketi başvurusu için kişiler bankanın web sitesi üzerinden hemen başvurabilir veya şubeye gidebilirler. Ziraat Bankası web sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası, cep telefonu bilgisi, kredi vadesi, tutarı ve emeklinin gelir bilgisi paylaşılarak, başvuru talebi oluşturulabilir. Değerlendirme sonucu cep telefonuza SMS ile bildirilir. Olumlu değerlendirildiğinde, belge talep edilmesi halinde şubeye gidilmesi gerekir.

Ziraat Bankası Emeklilere Özel Kampanyalı Paketler

  • Emeklinin artısı çok diyerek çeşitli avantajları müşterileriyle buluşturan Ziraat Bankası, emekli müşterilerine promosyon ödemesi yapıyor. 1.000 TL altında emekli maaşı olanlar 300 TL, 2.000 TL’ye kadar 375 TL ve 2.000 TL üstü içinse 450 TL olmak üzere 3 aylık peşin promosyan ödemesi alacaktır.
  • Vadesiz hesaplardan alınan hesap işletim ücreti, emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alanlara yansıtılmamaktadır.
  • Ziraat Bankası emeklinin artısı kredi paketinden yararlanırken, maaşınızı 3 aylık periyodlarla alıyorsanız, kredi ödemeleriniz de maaşınıza göre ayarlanır.
  • Emekli müşteriler Ziraat Bankası’nda %15 oranında konut poliçesinden, %10 oranında ise kasko sigortasından indirimli olarak yararlanır.
  • Maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emekliler, çeşitli kampanyalardan yararlanır. Bunlardan biri Türk Telekom kampanyasıdır. 12 ay taahhüt vererek, 25 TL fatura tutarıyla her yöne 750 dakika ve SMS ile 5 GB cepten internet hizmetinden yararlanıyor. Ayrıca Türk Telekom mobil hatlarına ise emeklilere özel sınırsız konuşma tanımlanmıştır. Katılım için ZIRAAT yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı 5555’e gönderebilirsiniz.