En Çok Kazandıran Yatırım Araçları Hangileri? - Hızlı Kredi Başvurusu- Kredi Hesapla - KOSGEB Kredisi – Kredi Bul
 • ALTIN (TL/GR)
  469,30
  % -0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  7,6657
  % 0,42
 • € EURO
  8,9821
  % -0,01
 • £ POUND
  9,7664
  % -0,19
 • ¥ YUAN
  1,1303
  % 0,82
 • YARIM ALTIN
  1.522,80
  % -0,10
 • BITCOIN
  80489,723
  % 1,50
 • BIST 100
  1.096,16
  % 0,84

En Çok Kazandıran Yatırım Araçları Hangileri?

En Çok Kazandıran Yatırım Araçları Hangileri?

En Çok Kazandıran Yatırım Araçları Hangileri? Ülkemizde ve tüm dünyada etkisini devam ettiren Covid-19 salgını; tüm ekonomileri ve piyasaları derinden etkiledi. Borsalar aşırı yüksek ve aşırı düşük eğilimler gösterdi, altın rekor üstüne rekor kırdı, döviz artan bir ivme ile değer kazandı. Yatırımcının temkinli olarak hareket ettiği pandemi günlerinde, birikimi olanlar ise geleceğin belirsizliğini koruduğu bu günlerde; birikimini değerlendirme konusunda karar veremiyor. Peki; devam eden ve ne zaman biteceğinin bilinmediği küresel salgın sürecinde en karlı ve en risksiz yatırım aracı hangisi?

Borsa Ne Kadar Daha Yükselir?

Salgının Türkiye’de görülmeden önce Borsa İstanbul (BİST) 132.000 puanlık günlük işlem hacmine ulaşarak rekor düzeyini yenilemişti. Salgının Türkiye’de görülmesi ve hızla yayılmaya başlanmasından sonra piyasa olumsuz etkilendi ve hızla düşmeye başladı. En güvenilir ve yatırımlık olarak gelecek vadeli alınan başat hisseler bile düşüşe geçti. Ardından Başat hisselerin yükselişe geçmesiyle birlikte BİST’te günlük işlem hacmi tekrardan yükselerek eski seviyelere yaklaştı. Gelecek vadede küresel salgının Türkiye üzerinde ki etkileri belirsiz ve öngörülmez olduğu için; şu günlerde borsa da yatırım yapmak risk taşıyor. Borsa, diğer yatırım araçlarına göre anlık olarak en çok etkilenen piyasa. Kötü senaryoların hayata geçmesi durumunda hemen etkilenecektir. Uzun vadede ise ekonominin ve sosyal hayatın normale dönmesiyle iyi kar oranları ile kazandıracaktır. Bu iki husus göz önüne alınarak özellikle bankacılık, hava yolu şirketleri, katma değerli üretim yapan firma hisselerine yatırım yapılabilir.

 

En Çok Kazandıran Yatırım Araçları Hangileri?

Rekor Üstüne Rekor Kıran Altın Fiyatları Düşer Mi?

Altın her dönemde kar marjı düşük olsada kazandıran ve yatırımcısını hiçbir zaman üzmeyen yatırım aracıdır. Kar marjı diğer yatırım araçlarına göre düşük olsa da her daim yatırımcısını zarar ettirmez. Ayrıca her türlü kötü senaryoda asla değerini kaybetmeyecek yatırım türüdür. Altın fiyatları 368 tl ile gram da rekor kırsada, özellikle merkez bankasının altın rezerv stoğunu arttırması gelecek günlerde gram fiyatının düşmesi olarak piyasaya yansıyacaktır.

Dövize Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Döviz kuru, küresel salgının tüm dünya da görülmesiyle birlikte tekrardan yükseliş trendinde. Spekülatif bir yükseliş sürdüren dövizin salgın bitmesine yakın ve bittikten sonra sert bir düşüş süreci yaşayacağı çoğunluklu olarak ekonomi çevrelerinde dile getiriliyor. Şu dönemde elinizde hiç stok yoksa, dövize yatırım yapmak sizi zarar ettirebilir.