Halkbank Çiftçi Kredisi Türleri Nelerdir ? - Hızlı Kredi Başvurusu- Kredi Hesapla - KOSGEB Kredisi – Kredi Bul
 • ALTIN (TL/GR)
  473,79
  % 0,46
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5575
  % 0,12
 • € EURO
  8,9826
  % 0,09
 • £ POUND
  9,7776
  % -0,35
 • ¥ YUAN
  1,1204
  % 0,34
 • YARIM ALTIN
  1.537,10
  % 0,60
 • BITCOIN
  82855,715
  % 0,64
 • BIST 100
  1.111,96
  % 0,12

Halkbank Çiftçi Kredisi Türleri Nelerdir ?

Halkbank Çiftçi Kredisi Türleri Nelerdir ?

Halkbank çiftçi kredisi 2019 destek paketlerinden faydalanarak, ödemelerinizi hasat döneminde yapabilirsiniz. Tarım maddelerinin ülke içindeki artışını sağlamak adına çiftçiler için verilen bu krediler, tarım ürünlerindeki dışa bağlılığın düşürülmesi için verilen destek paketleridir. Tohum, dikim, gübreleme, sulama ve tarım aleti almak için kullanılabilecek kredilerden oluşmaktadır. Çiftçi kredilerine yönelik ödeme planları, çiftçilerin gelir düzeyine göre belirlenmektedir. Halkbank çiftçi kredisi türlerini, şu başlıklar halinde inceleyebiliriz.

-Halkbank Traktör Ve Tarım Aletleri Alım Kredisi 2019

Çiftçilere tarım aletleri alımında kullanılmak üzere verilen krediler. Bu kredi türü, tarımdaki makineleşme ve modern üretimin yaygınlaşması asına çiftçilere destek olarak verilmektedir. Halkbank çiftçi kredisi türleri arasında yer alan bu kredinin vadesi 60 ay ile sınırlandırılmıştır. Halkbank Traktör Ve Tarım Aletleri Alım Kredisi alabilmek için belirtilen bazı limitler bulunmaktadır.

*Çiftçiler sıfır km traktör almak için kredi çekmek istiyorsa, traktörün KDV dahil fiyarı üzerinden % 70 oranında kredi verilmektedir.

*2. el traktör alımı sırasında çiftçilere, kasko bedeline ait tutarın % 50’si kadar kredi verilmektedir.

*Sıfır km biçerdöver, pamuk toplama makinesi ve pancar sökme makinesi gibi yürür aksamlı tarım aletlerinin alımı sırasında çiftçilere, KDV dahil toplam fiyatın % 70’i kadar kredi verilmektedir.

Halkbank Çiftçi Kredisi Türleri Nelerdir ?

-Sera İşletmeleri İçin Halkbank Çiftçi Kredisi Destekleri

Sera destek kredisi kullanarak yeni işletmeler kurabilir ya da hazırda bulunan işletmenizi büyütebilirsiniz. Halkbank çiftçi kredisi türleri arasında yer alan sera destek kredisi, serasını büyütmek için başvuran çiftçilere 24 ay ve yeni sera kurmak için başvuran çiftçilere ise 48 ay vade ile verilmektedir. Sera destek kredisi ödeme seçenekleri, yıllık gelir dağılımına göre 3. 6, 9 ve 12 aylık periyodik taksit seçenekleri ile yapılabilmektedir. Sera yapım ve yenileme kredisinin en önemli özelliği 6 ay ve 1 sene ertelemeli kredi olarak çiftçilere sunulmasıdır.

-TMO Makbuzu Karşılığında Halkbank Çiftçi Kredisi

Çiftçiler, Toprak Mahsulleri Ofisine ait makbuz ve senetleri Halkbank tarafından nakde dönüştürebilmektedir. Toprak Mahsulleri Ofisine ürünlerini teslim eden gerçek ve tüzel kişiler, Toprak Mahsulleri Ofisinden aldıkları makbuz senedi karşılığında banka tarafından verilecek kredilerden yararlanabilmektedir. Halkbank çiftçi kredisi türleri arasında yer alan bu kredi türüne arpa, yulaf, çeltik, buğday ve mısır gibi ürünler konu olmaktadır.