Kuveyt Türk Bankası İhtiyaç Kredisi 2019 - Hızlı Kredi Başvurusu- Kredi Hesapla - KOSGEB Kredisi – Kredi Bul
 • ALTIN (TL/GR)
  473,79
  % 0,46
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5575
  % 0,12
 • € EURO
  8,9826
  % 0,09
 • £ POUND
  9,7776
  % -0,35
 • ¥ YUAN
  1,1204
  % 0,34
 • YARIM ALTIN
  1.537,10
  % 0,60
 • BITCOIN
  82772,741
  % 0,41
 • BIST 100
  1.111,96
  % 0,12

Kuveyt Türk Bankası İhtiyaç Kredisi 2019

Kuveyt Türk Bankası İhtiyaç Kredisi 2019

Ülkemizde uzun yıllardır hizmet vermekte olan Kuveyt Türk, özel bir bankadır. Eğitimli ve nitelikli çalışan kadrosu olan Kuveyt Türk, 1983 tarihinden beri hizmet vermektedir. Uygun faiz oranları ile kredi çekmek isteyen kişinin başvuracağı ilk bankalar arasındadır. Diğer bankalar ile karşılaştırıldığında faiz oranlarının daha düşük olduğu görülecektir. Kuveyt Türk sayesinde, daha az faiz ile kredi çeken biri bankaya daha az borçlanır. Kredi konusunda en fazla tercih edilen bankalardan biri olmakla birlikte senetle kredi vermektedir. Vadeler değişiklik göstermektedir ve ihtiyaç kredilerinde 48 aya kadar çıktığı görülür.

Kuveyt Türk’e biri ihtiyaç kredisi çekmek için başvurursa, onun hakkında bazı bilgiler araştırılır. Bu bilgiler; kredi notu, banka sicili, aylık geliri gibi her bankayı ilgilendiren bilgilerden oluşmaktadır. Seyahat etmek isteyen evlenmek isteyene kadar herkes ihtiyaç kredisi için başvurabilmektedir. Vade oranları, kişinin bütçesine göre ayarlanır. Ödeme planlarının esnek olması, bireylerin ödemeler konusunda herhangi bir sıkıntıya girmesini önlemektedir. Kuveyt Türk’ün ihtiyaç kredisinden sadece bireysel müşteriler değil, aynı zamanda işletmeler de faydalanabilir. Faiz oranlarını hesaplamak isteyenler için bu işlem ücretsiz yapılır.

Kuveyt Türk Bankası’na Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk’ten ihtiyaç kredisi başvurmak isteyen kişiler için birçok seçenek vardır. İsteyen kişiler, bizzat bankaya giderek başvurabilmektedir. Sms ve internet aracılığıyla da sorunsuz bir şekilde başvuru yapılabilir. İhtiyaçlarını gidermek için kredi çeken kişiler, bazı şartları taşımak zorundadır. Aksi takdirde bu kişiler ihtiyaç kredisinden faydalanamamaktadır. İhtiyaç kredisi çekecek olan kişinin en az 3 aylık SGK’lı olması önemli bir kriterdir. Ödeme planları yapılırken, kişinin bütçesini zorlamaması önemlidir. Dijital çağ dediğimiz bu çağda, bankada sırada beklemek istemeyen kişiler internet yöntemini seçebilir.

Yapılan başvurular sonucunda kredi kesinlikle verilir diye bir durum yoktur. Ön başvuru olarak kabul edilen bu süreç sonucunda değerlendirme yapılır. SMS yoluyla krediye başvuracak kişiler, TC numarasını yazmalı ve sms göndermelidir. Sms göndermeden önce kredi notu mutlaka öğrenilmelidir. Kuveyt Türk’ün kredi vermesindeki diğer önemli kriter kredi notu olmaktadır. Önceki ihtiyaç kredisi çekimlerinde ödemelerini düzgün yapan kişiler, kolayca kredi alabilmektedir. Her türlü uygun krediyi veren Kuveyt Türk, bu konuda rakipsizdir.

Kuveyt Türk Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunmadan önce bireyler ne kadar paraya ihtiyaç olduğunu belirlemelidir. Birey, aylık gelirini ve giderine göre bir bütçe belirlemelidir. Çekilecek olan kredi, ödeme gücünü aşmamalıdır. Günümüzde yürürlükte olan yasaya göre en fazla 48 ay vadeli kredi çekilebilmektedir. Plan yapılırken, bu bilgi göz önüne alınmalıdır. Ana paranın üzerine kredi faiz oranı belirlenir. Belirlenen faiz oranlarınca, bireyler ödemelerini gerçekleştirir. Kredi masrafı, dosya masrafı ve kredi tahsis ücreti gibi masraflar da hesaplanır. Kuveyt Türk, kimi zaman yaptığı kampanyalarla dosya masrafı istememektedir.

Kredi ödeme planı hazırlanırken; ana para, faiz oranı ve vade göz önüne alınır. Bireylerin, ihtiyacı olmadığı paraları çekerek ağır yükümlülüklere girmemesi tavsiye edilir. Kredi taksidini zamanında ödeyemeyen birinin kredi notu bundan etkilenir. Kredi notuna olumsuz olarak yansıması, ileride o kişinin kredi alamamasına sebep olur. Eline toplu para geçen biri, istediği zaman toplu ödeme yaparak kredi taksidini kapatabilmektedir. Bunun herhangi bir yaptırımı bulunmamaktadır. Hatta toplu ödeme yapan bir müşteriye masraf ve faiz indirimi yapılır. Herhangi bir ihtiyaç kredisine başvurmadan önce Kuveyt Türk’ten teklif alınabilmektedir. Çağrı merkezi, kredi konusunda bilgi almak isteyen kişilere bilgilendirme yapmaktadır. Kredi notu yüksek olan kişilere, düşük faiz oranlarından kredi verilir.