Odeabank İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019 - Hızlı Kredi Başvurusu- Kredi Hesapla - KOSGEB Kredisi – Kredi Bul
 • ALTIN (TL/GR)
  473,79
  % 0,46
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5575
  % 0,12
 • € EURO
  8,9826
  % 0,09
 • £ POUND
  9,7776
  % -0,35
 • ¥ YUAN
  1,1204
  % 0,34
 • YARIM ALTIN
  1.537,10
  % 0,60
 • BITCOIN
  82840,113
  % 0,61
 • BIST 100
  1.111,96
  % 0,12

Odeabank İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019

Odeabank İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019

Odea Bank’a gelen müşterilerin çoğu ihtiyaç kredisi için başvurmaktadır. 18 yaşını doldurmuş olan her birey, ihtiyaç kredi için başvurma hakkına sahiptir. 2012 yılında açılan Odea Bank, 11 ayrı ülkede başarılı bir şekilde bankacılık hizmeti vermektedir. Odea Bank’tan kredi çekmek isteyen kişilerin gelir kaynağının olması zorunludur. İhtiyaç kredisini çekmek için herhangi bir kefile ihtiyaç görülmemektedir. İhtiyaç kredisini çektikten sonra ödemelerde zorluk çeken müşteriler için yapılandırma yapılmaktadır. Krediyi ödeme konusunda problem yaşayan kişi bunu Odea Bank’a bildirmelidir. Buna göre yeni ödeme planı oluşturur ve vade uzar.

İnsanların bitmek bilmeyen ihtiyaçları için senetle kredi verilmektedir. Meslek, evlilik, eğitim gibi konularda rahatlıkla ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Anlık parasal sıkıntılar bu şekilde giderilmiş olur. Odea Bank, bireysel müşterilerin bütün isteklerini karşılamak için en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır. Odea Bank’ın istediği şartları yerine getiren kişiler, rahatlıkla kredi alabilmektedir. Kredi notu, bireylerin geçmişle ilgili banka ile ilgili durumu hakkında bilgi verir. Bu bilgiye her banka kadar Odea Banka’da önem vermektedir. Kredi notu iyi olan müşteriler, rahat bir şekilde ihtiyaç kredilerini çekebilmektedir. Odea Bank, bireysel ihtiyaçların karşılanması için düşük faiz oranıyla kredi verir.

Odea Bank’a Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Odea Bank şubesine gitmeden kredi başvurusu yapmak isteyenler için birbirinden farklı seçenekler vardır. İnternet bankacılığı, mobil şube ve SMS’le başvurmak gibi yöntemler çok fazla tercih edilir. Başvuru değerlendirme sürecine alınır ve başvurunun olumlu olması durumunda kredi verilir. Bireylerin kredi başvuruları pratik ve hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Yerinden kalkmadan kredi başvurusu yapılabilmektedir ve dakikalar içinde cevap gelmektedir. Düzenli çalışma hayatı olan kişiler, daha rahat kredi alabilmektedir. Odea Bank, müşterilerine sürekli birbirinden avantajlı kampanyalar sunmaktadır.

Krediye başvurmadan önce kredi notunun öğrenilmesi, bireye yol gösterir. Kredi notu yüksek olan kişiler, daha kolay ve kısa sürede onay almaktadır. Çekilecek olan kredi miktarına göre bir ödeme planı oluşturulur ve vadelere bölünür. Düzenli olarak ödeme yapmakta zorlanacağını düşünen kişiler, çekmek istediği tutarı düşürmelidir. Güncel faiz oranları değişmektedir ama en düşük faiz oranıyla kredi veren bankaların başında Odea Bank gelmektedir. Kredi başvurusunda bulunacak birey, gelirinin olduğunu kanıtlamalıdır. Bu sebeple maaş bordrosu istenen belgelerden biridir.

OdeaBank İhtiyaç Kredisi Hesaplama 

10.000 TL’lik bir ihtiyaç kredisi çekecek olan biri aylık taksit tutarı olarak 447 TL öder ve 36 ay vadeye bölünür. Faiz oranıysa düşük sayılabilecek bir oran olan %2,75’dir. Çekilecek olan ana paraya faiz oranı, kredinin vadesi, vergi ve fon gibi ücretler de eklenir. Faiz oranıyla kredi faizi hesaplanır ve bireyin aylık olarak ödeyeceği tutar ortaya çıkar. Vade hesaplaması, müşterilerin isteğine göre düzenlenebilmektedir. İhtiyaç kredisi hesaplamanın formülü oldukça basittir, Taksit Tutarı =  Kredi Tutarı x Faiz(1+Faiz)Taksit Sayısı / (1+Faiz)Taksit Sayısı -1, bu formül doğrultusunda Odea Bank hesaplama yapmaktadır.

İhtiyaç kredisinin faiz oranlarının düşük tutulmasının nedeni, müşterilerin ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayabilmesidir. İhtiyaç kredisi hesaplamanın en temel unsuru faiz oranıdır. Faiz oranı, kredi hesaplama işleminde toplam geri ödeme rakamını etkilemektedir. Vade unsuru da, faiz oranı kadar belirleyicidir. Vade süresi kısa olan ihtiyaç kredilerinde, faiz oranları daha düşük olmaktadır. Kredi başvurusu bulunmak isteyen biri, gelirini resmi evrakla kanıtlamalıdır. Her ne kadar ihtiyaç kredi için istenen yaş 18 olsa da, genel olarak 20 yaş ve üstüne verilmektedir. Teknolojiye ayak uyduran Odea Bank, müşterilerden şubeye gelmesini istemeden cep telefonuyla kredi vermektedir.